سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ترفندهای دکوراسیون منزل برای جلوه بهتر خانه از زبان حرفه ای ها

اشتراک:
ترفندهای دکوراسیون منزل دکوراسیون منزل
با 11 مورد از ترفندهای دکوراسیون منزل که برخی از طراحان داخلی سرشناس برای ایجاد نمای بهتر و خوشایندتر کردن ظاهر خانه ارائه داده و هزینه زیادی نیز لازم ندارد، بیشتر آشنا شوید.

طراحان داخلی حرفه ای معمولا خوب می دانند چطور با نقاط قوت یک خانه بازی کرده، عیوبش را پنهان کرده و در عین حال خانه را در نظر بقیه خوشایند جلوه دهند. در این مطلب با یازده مورد از نکات عالی ترفندهای دکوراسیون منزل که تعدادی از طراحان حرفه ای در صحبت های خود به آن اشاره کرده اند، آشنا می شوید.

ترفندهای دکوراسیون منزل

درب ورودی را رنگ کنید.

اگر می خواهید منزلتان تاثیر اولیه خوبی روی دیگران بگذارد پس رنگ در را به یک رنگ جذاب و براق تغییر دهید. برخی از طراحان داخلی رنگ قرمز، نارنجی و زرد را پیشنهاد می دهند. به گزارش پرشین وی از جمله کریستوفر برینینگ یکی از طراحان اهل سان فرانسیسکو می گوید رنگ زرد و نارنجی با شادی و گرما همراه است. طراح دیگری از نیوجرزی  به نام لارا آلن برت می گوید: “قرمز در بسیاری از فرهنگ ها رنگ خوش شانسی است.”

دیوارها را در رنگ روشن و خنثی رنگ آمیزی کنید.

به خصوص برای طبقه اول به رنگ هایی مثل بژ و یا خاکستری بسنده کنید. دیوارهایی در رنگ خنثی انعطاف پذیری زیادی در دکوراسیون داشته و به شما اجازه می دهند به سادگی بیشتری اکسسوارهای دیگر اتاق را تغییر دهید.

اگر دو اتاق کوچک کنار یکدیگر دارید، پس رنگ کردن آنها  به یک رنگ مشابه، جلوه بصری وسیع تر و بزرگتری ایجاد می کند. به پیشنهاد طراح لارا آلن برت، در این حالت می توانید هر یک از اتاق ها را با رنگ یکسان ولی با یک تا دو درجه تغییر در تیرگی و یا روشنی رنگ انتخاب کنید.

چینش مبلمان ها در اتاق نشیمن مناسب برای گفتگو باشد.

به لابی یک هتل خوب فکر کنید. در چنین فضایی مبلمان را به نحوی کنار هم قرار می دهند که افراد نشسته روی مبل به مکالمه با هم تشویق شوند. بنابراین یکی از ترفندهای دکوراسیون منزل این است که هنگام چینش مبلمان در اتاق نشیمن و پذیرایی نیز همین امر را در نظر گرفته و همان احساس تعادل و صمیمیت را برقرار کنید.

میشل لین یکی از طراحان داخلی در دالاس می گوید: “یک فضای مکالمه و گفتگوی دورهمی با چینش مبلمان به شکل U ،یعنی به نحوی که یک کاناپه و دو صندلی در مقابل هم باشند و یا یک چینش مبلمان به شکل H یعنی کاناپه به طور مستقیم مقابل صندلی ها باشد، می تواند یک چیدمان صمیمی و متعادل را شکل بدهد.”

یکی از اشتباهات رایج که باید از آن اجتناب کنید این است که نباید مبلمان ها را کامل به سمت دیوار هل بدهید. لین می گوید: “مردم این کار را می کنند تا فضای اتاق را بزرگتر نشان دهند ولی در واقع شناور بودن مبلمان و دور بودن از دیوارها، فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهد.”

ترفندهای دکوراسیون منزلدو نوع چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

ترفندهای دکوراسیون منزل : اجازه تابش خورشید را در آشپزخانه بدهید.

میشل لین می گوید: “اگر بخواهید از یک پرده سنگین و زمخت استفاده کنید، خالی گذاشتن قاب پنجره بدون پرده بهتر است. به صورت ایده آل پرده آشپزخانه باید کاربردی، ساده و شیک باشد. برای مثال می توانید به پرده توری با پنل های تمام قد فکر کنید.”

اگر فضای شما نورگیر بسیار خوبی داشت، به دنبال رنگ های روشنی باشید که محو نشوند. سبک وزن ترین پارچه ها برای پنل های پرده جنس هایی مثل پنبه، کتان و ابریشمی است چرا که ایست بهتری دارند.

دست کم در هر اتاق یک آینه بیاویزید.

کریستوفر برینینگ می گوید: “آینه ها فضا را روشن تر نشان می دهند، چرا که با وجود آینه، نور در اطراف اتاق منعکس می شود. ولی قرار دادن آینه در نقطه اشتباه ، به همان اندازه ای که اصلا آینه ای در اتاق نباشد، فرقی ایجاد نمی کند.”

بنابراین یکی دیگر از ترفندهای دکوراسیون منزل این است که آینه ها را عمود بر پنجره روی دیوار قرار داده و درست مستقیم مقابل پنجره قرار ندهید چرا که آویختن آینه درست مقابل پنجره، دوباره نور را به همان پنجره برمی گرداند.

تناسب بین آثار هنری با دیوار را حفظ کنید.

برینینگ می گوید:”مطمئنا آویختن یک اثر هنری کوچک روی دیوار بسیار بلند ظاهری مضحک دارد. وسط عکس باید در سطح دید چشم آویخته شود.اگر کسی قد کوتاه و کسی قد بلند باشد، باید میانگین این دو قد را در نظر بگیرید.”

مقیاس دیوار و تابلو را نیز باید در نظر بگیرید. برای دیوار بزرگ به دنبال اثر هنری بزرگ و برای دیوارهای کوچکتر تابلوهای سایز کوچک را انتخاب کنید. به گزارش پرشین وی در دیوارهای کوچک، فاصله بین عکس ها را خیلی جدا از هم قرار ندهید. معمولا فاصله بین ۲ تا ۴ اینچ (۵ تا ۱۰سانتی متر) ظاهر خوبی دارد.

نوع پهن کردن قالیشیوه پهن کردن قالی زیر مبلمان

ترفندهای دکوراسیون منزل : نورپردازی اتاق را لایه لایه طراحی کنید.

هر اتاقی باید سه نوع نورپردازی مختلف داشته باشد. اول نورپردازی فراگیر که باید در آن نور به طور کلی در محیط پخش شود که معمولا چنین نوری اغلب از لامپ های سقفی به دست می آید. دوم نورپردازی وظیفه ای، برای مثال نور پردازی که در جزیره آشپزخانه و یا برای مطالعه کتاب تعبیه می شود. در نهایت نورپردازی تزئینی که معمولا جنبه دکوراتیو و هنری دارند.

یکی از ترفندهای دکوراسیون منزل ارائه شده توسط برینینگ که روی تاثیر آن بسیار مطمئن است، استفاده از نورپردازی های ایستاده است. “قرار دادن نورهای رو به بالا، سقف را روشن کرده و فضای اتاق را روشن تر نشان می دهد.”

قالیچه ها را زیر پایه مبلمان پهن کنید.

برای قالی های اتاق، این ترفند پایه و ساده را به کار ببرید: “قالی انتخابی شما برای اتاق نشیمن به نحوی باشد که تمام پایه های صندلی و کاناپه (و یا دست کم دو پایه جلویی آن) روی قالی و فرش قرار بگیرند.”

برای دور ریختن لوازم اضافه خانه از کمک های حرفه ای استفاده کنید.

هر چه در یک خانه به مدت طولانی تری زندگی کنید، به مرور زمان کمتر متوجه درهم ریختی های اطرافتان می شوید. گاهی اوقات نیاز است خانه از نگاه تازه تر فرد دیگری دیده شود. معمولا در طی این مدت بدون اینکه متوجه شوید قفسه ها و کمدها را با دو برابر بیشتر از حجم لازم، پر می کنید.

پیشنهاد می شود ۵۰ درصد از لوازم اضافه کمدها و قفسه ها را کم کنید. برای مثال کتاب ها را به شکل گروه های افقی و عمدی روی قفسه ها بچینید و برای تزئین چیزهایی مثل کاسه و یا گلدان در بین آنها قرار دهید.

چیدمان کتاب در کتابخانهچیدمان افقی و عمودی کتاب ها

از ترفندهای بصری برای بلند نشان دادن سقف استفاده کنید.

اگر سقف خانه کوتاه است، آن را به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید تا جلوه ای کوچک و تنگ نداشته باشد. لارا آلن برت پیشنهاد می کند پرده هایی بیاویزید که از پنجره بلندتر باشد تا از نظر بصری اتاق بلندتر به نظر برسد.

همچنین طرح پارچه اگر حاوی خطوط عمودی باشد دیوارها بلندتر به نظر می رسند. به گزارش پرشین وی علاوه بر این تکیه دادن یک آینه بزرگ روی دیوار نیز در بلندتر نشان دادن اتاق موثر است.

برخی وسایل قدیمی را نو کنید.

نکته دیگر از ترفندهای دکوراسیون منزل این است که اگر تاسیسات ساختمانی شما از مدل های بسیار قدیمی هستند می توانید با چند لایه رنگ سفید آنها را نو کرده و یا از تاسیسات نسبتا ارزانتر جدید به جای آنها استفاده کنید. برینینگ می گوید: ” یک لوستر برنجی قدیمی با یک اسپری رنگ برنزی و یا نقره ای می تواند جان تازه ای بگیرد.”

حتی کابینت های قدیمی و از مد افتاده آشپزخانه نیز با چند لایه رنگ سفید، دستگیره های جدید و کیت های ارزان قیمت می تواند ظاهری به روز تر پیدا کند. حتی کانترهای قدیمی و یا زشت ترین کانترهای آشپزخانه نیز می تواند با تغییراتی، ظاهر بهتری پیدا کنند.

دیگر چه چیزی برای تغییر می ماند: صفحه کلید و پریزهای ترک خورده و غیر هماهنگ را با نمونه های جدیدتر و ست تغییر دهید. میشل لین می گوید: “هیچ چیزی مثل کلید پریزهای تیره و تغییر رنگ داده شده ظاهر اتاق را خراب نمی کند.”

تهیه و ترجمه: گروه دکوراسیون پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: thisoldhouse

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس