یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آرنا گیمز دبی تجربه ای خاص و متفاوت برای گردشگران بازی دوست

اشتراک:
آرنا گیمز دبی گردشگری
آرنا گیمز دبی یکی از مراکز بازی های کامپیوتری به سبک واقعیت مجازی در دبی است که توجه بسیاری از گردشگران طرفدار بازی های ویدیویی را به خود جلب کرده است. در این مطلب توضیحاتی درباره انواع بازی ها و قیمت بازی ها و نکات مفید دیگر درباره این مرکز بازی درج شده است.

اگر از طرفداران پر و پا قرص بازی های ویدیویی و به خصوص بازی های واقعیت مجازی باشید، پس مطمئنا از آرنا گیمز دبی که یکی از جاذبه های گردشگری دبی برای بازی دوستان است لذت می برید.

آرنا گیمز دبی

آیا آماده راه رفتن روی یک تخته چوب در یک جای بلند هستید؟ می خواهید سوار بر یک ترن هوایی هیجان زیادی را تجربه کنید؟ دوست دارید در دنیایی بیگانه کاوش کنید؟ و یا جرات عبور از بین زامبی ها را دارید؟ به گزارش پرشین وی تمام این تجارب هیجان انگیز را می توان با دوستان در آرنا گیمز و در مرکز بین المللی مالی دبی (DIFC) تجربه کرد.

آرنا گیمز با وسعت ۱۲۸ متر مربع دارای انواع بازی های ویدیویی با تکنولوژی واقعیت مجاری (VR) است که توسط کمپانی Zero Latency ارائه شده که یکی از توسعه دهندگان برتر دنیا در زمینه سیستم های واقعیت مجازی است.

واقعیت مجازی (ویرچوال رئالیتی) چیست؟

فناوری واقعیت مجازی مدت هاست وجود دارد. در واقع دنیای واقعیت مجازی نوعی شبیه سازی کامپیوتری است که واقعیت را تقلید می کند، جایی که در آن می توانید بدن خود را حرکت دهید و با بازیکنان دیگر تعامل داشته باشید. در این نوع بازی های ویدیویی به جای اینکه صرفا به صفحه مانیتور خود خیره شده و بازی کنید، در واقع خودتان شخصا درون بازی غرق می شوید.

آرنا گیمز دبی یکی از بهترین تجربه های چنین بازی هایی را برای علاقمندانی ارائه می دهد که می خواهند تک نفره و یا تیمی تا ۸ نفر امتحان کنند. به هر بازیکن یک هدست واقعیت مجازی یا وی آر (VR)، هدفون و یک کوله پشتی سبک ارتشی و همچنین یک تفنگ برای شلیک به افراد بد بازی داده می شود.

محدودیت سنی برای انجام بازی های آرنا گیمز، ۱۲ سال به بالاست.

آرنا گیمز دبیمرکز بازی های واقعیت مجازی دبی

در آرنا گیمز دبی چه بازی هایی می توانم انجام دهم؟

انواع بازی های مختلف در این مرکز بازی وجود دارد که برای سنین مختلف بازیکنان طراحی شده است. برای مثال، نمونه بازی های مجازی زیر مروری بر تعدادی از بازی های واقعیت مجازی در آرنا گیمز است:

آفتاب آریزونا (آریزونا سان شاین): در این بازی شما باید مسیر خود را از بین انبوهی از زامبی ها طی کرده و بجنگید.

بیت سیبر (Beat Saber): یک بازی ریتمیک که در آن به محض آمدن ضربان موسیقی، باید آنها را قطع کنید.

اینجینیریم (Engineerium): این بازی شامل دنیای بیگانه باستانی است که باید در آن کاوش کنید.

ترن هوایی حماسی (اپیک رولر کاسترز): همان طور که از اسمش مشخص است در این بازی شما سوار بر یک ترن هوایی هیجان انگیز می شوید.

آشنایی با بازی های واقعیت مجازی

فار کرای وی آر: دایو اینتو اینسنیتی ( شیرجه تا جنون) (Far Cry VR: Dive into Insanity): یک بازی ماجراجویی که در جزایر شوم روک در جریان است.

نینجا میوه ای (فروت نینجا): بازی کلاسیک برش زدن میوه که حالا به یک تجربه واقعیت مجازی تبدیل شده است.

جان ویک کرونیکلز (John Wick Chronicles): یک بازی اکشن که از فیلم معروف “جان ویک” با بازی کیانو ریوز برگرفته شده است.

اسکری گرل: میبی میشن (دختر ترسناک: ماموریت میبی) (Scary Girl: Mission Maybee) – یک بازی واقعیت مجازی ماجراجویی برای کودکان است. ماموریت این بازی رسیدن به شهری است که به شدت توسط برج ربات دکتر میبی محافظت می شود. ماده لزج سمی دکتر میبی تمام گیاهان، حیوانات و … تمام سیاره را سمی کرده است.

بازی های واقعیت مجازینمایی از داخل فضای بازی آرنا گیمز

منشا شیوع (اوت برک اورجینز) (Outbreak Origins): این بازی به راستی یکی از شدیدترین بازی های سبک تیراندازی به زامبی است و در واقع یکی از پیشرفته ترین بازی های چند نفره موجود محسوب می شود. به گزارش پرشین وی در این بازی مهمترین ماموریت پیدا کردن سرنخ هایی است که در نهایت منجر به درمان ویروس شود.

ریچی پلنک اکسپرینس (Richie’s Plank Experience): در این بازی باید بر ترس خود از ارتفاع غلبه کرده و بر روی یک تخته باریک بر فراز یک ساختمان بلند راه بروید.

توضیحات بازی ها در آرنا گیمز دبی

سنگیولریتی (انفرادی) (Singularity):یک بازی تیراندازی علمی تخیلی که در اعماق فضا رخ می دهد. شما خود را در یک سفینه فضایی شبح- نظامی می بینید و ماموریت شما در یافتن پاسخ به آنچه اتفاق افتاده است. در عین حال سفینه پر از ربات های قاتل است!

سول رایدر: بازیکن در مقابل بازیکن (Sol Raiders: Player vs. Player): این بازی رزمی در سه زمینه مختلف انجام می شود و شامل یک دنیای آخرالزمانی است که در آنجا فضایی ها سول را که یک منبع قدرت است ترک کرده اند. جوخه های متعدد باید با هم بجنگند تا کنترل سول را به دست آورند.

زامبی سروایول (بقاء زامبی) (Zombie Survival) :یک بازی تیراندازی کلاسیک که در آن باید با زامبی ها بجنگید. شما مسلح به تفنگ های تهاجمی، تک تیرانداز و تفنگ های ساچمه ای هستید و باید به جنگ زامبی ها رفته و به همراه تیم خود موانع محافظتی بسازید.

زامبی ها: آندد ارنا (آرنا مردگان) (Zombies: Undead Arena): یک بازی آخرالزمانی دیگر که ماجرای آن در زمینه ای به شکل دهه ۱۹۸۰ میلادی اتفاق می افتد.

البته لازم به ذکر است برخی از بازی هایی که در اینجا نام بردیم محدودیت سنی داشته و بازیکن باید به سن مجاز آن توجه کند.

عکس های مرکز بازی آرنا گیمزآماده کردن بازیکنان برای بازی

ساعات بازگشایی و قیمت بلیت ها

مرکز بازی های واقعیت مجازی آرنا گیمز دبی از روزهای یکشنبه تا شنبه بین ساعت ۱ بعد از ظهر تا ۱۰ شب باز است. مدت زمان بازی ها نسبت به نوع بازی (زمان واقعی در بازی) و همچنین زمان تجربه بازی متفاوت است. برای مثال بازی اوت برک اورجینز ۲۵ دقیقه است ولی تجربه بازی در آن ۴۵ دقیقه است در حالی که به گزارش پرشین وی بازی زامبی سروایول ۱۵ دقیقه است ولی زمان تجربه بازی ۳۰ دقیقه است.

در زیر قیمت تعدادی از بازی ها که نیازمند رزرو آنلاین هستند را مشاهده می کنید:

اینجینریوم: ۹۰ درهم

اسکری گرل: میشن میبی – ۹۰ درهم

زامبی سروایول: ۹۰ درهم

زامبی: آندد آرنا- ۹۰ درهم

فار کرای وی آر: دایو اینتو اینسنیتی- ۱۱۵ درهم (برای ۱۵ سال به بالا)

اوت برک اورجینز: ۱۱۵ درهم

سینگیولریتی: ۱۱۵ درهم

سول رایدرز: ۱۱۵ درهم

از سوی دیگر برخی از بازی ها تنها به صورت رزرو آنلاین قابل دسترسی است: آریزونا سان شاین، بیت سیبر، اپیک رولر کاسترز، فروت نینجا، جان ویک کرونیکلز، ریچیز پلنک اکسپرینس، اسپیس پایرت ترینر (Space Pirate Trainer) و تیلز آو اسکیپ (Tales of Escape) از این دست هستند که قیمت هر یک از بازی ها به مدت ۳۰ دقیقه ۶۰ درهم و یا ۱۰۰ درهم برای یک ساعت است.

محل بازی های واقعیت مجازی در دبیتجربه هیجان حضور در داخل بازی ها

نکات بیشتر برای بازیکنان:

چه بازی ها را آنلاین رزور کرده و چه در خود مرکز بازی بلیت آن را بخرید، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • حتما حداقل ۲۰ دقیقه قبل از شروع بازی در محل حضور داشته باشید.
 • هنگام رسیدن به شما یک هدست، عینک، کوله پشتی و ملزومات دیگر می دهند.
 • قبل شروع، استاد بازی درباره نحوه استفاده از لوازم آموزش می دهد.
 • بعد از بازی کارمندان برای درآوردن وسایل به شما کمک خواهند کرد.

همچنین در پی وضع موازین بهداشتی برای عدم شیوع بیماری همه گیر، آرنا گیمز دبی نیز تعابیر خاصی دارد. رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست ها و … از این دست اقدامات هستند. بنابراین اگر احساس ناخوشی داشتید، بهتر است شرکت در این بازی ها را به وقت دیگری موکول کنید!

سوالات رایج دیگر:

به عنوان کسی که برای اولین بار می خواهد بازی های واقعیت مجازی را امتحان کند، کدام بازی ها پیشنهاد می شود؟

بازی های کلاسیک مثل شلیک به زامبی ها و یا اوت برک اورجینزمی تواند برای شروع بازی های خوبی باشد.

آیا می توان در وسط بازی به دلیل به وجود آمدن مشکل توقف کرد؟

اساتید بازی ها در تمام وقت برای کمک به بازی آماده اند و در حین بازی با شما در ارتباط هستند، بنابراین در صورت داشتن نگرانی می توانید آنها را باخبر کنید. بنابراین بله می توانید در صورت به وجود آمد مشکل، توقف کنید.

آیا برای این بازی ها باید ورزشکار باشم و یا از اندام متناسبی برخوردار باشم؟

نه لازم نیست ورزشکار باشید، هر کسی می تواند آنها را امتحان کند. به شما یک کوله پشتی می دهند تا بازی را شروع کنید و به شما توصیه می کنند به سمت گوشه های بازی ندوید.

نکات ایمنی درباره افراد واجد شرایط بازی

ولی یک نکته ایمنی که در وب سایت آرنا گیمز دبی درج شده این است که افراد دچار مشکلات پزشکی زیر نمی توانند بازی ها را انجام دهند:

 • صرع یا اختلالات تشنجی مشابه
 • اختلال بینایی شدید
 • ناشنوایی و یا اختلال شنوایی شدید
 • داشتن شکستگی دست یا پا و یا عضلات دیگر
 • کاربران ویلچری

علاوه بر این طبق وب سایت آرنا گیمز، آنها انجام این بازی ها را برای افرادی با شرایط زیر توصیه نمی کند:

 • مشکلات قلبی
 • بارداری هفت ماهه به بالا
 • علاوه بر این افرادی که تنها در یک چشم بینایی دارند نیز قادر به بازی هستند.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw، dubaitravelblog

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس