سرنوشت عجیب دختر بازیگر خردسال فیلم سام و نرگس در دهه هشتاد

تاریخ نشر :شنبه 08 اکتبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
سریال در چشم باد یکی از سریال های محبوب و البته موفق صدا و سیماست. این سریال بازیگران زیادی داشته که در قسمت های اولیه کودکان نقش کودکی بازیگران اصلی را ایفا کردند. بیتا توکلی کودکی ستاره صفرآوه و یا همان لیلی دختر حسام اقا را بازی کرد.

یکی از تلخ ترین اتفاقات سینمایی مرگ نوجوان سریال در چشم باد بود که در چند کار سینمایی موفق همانند سام و نرگس و چتری برای دو نفر نیز حضور داشت. سرنوشت عجیب دختر بازیگر خردسال فیلم سام و نرگس در دهه هشتاد بیتا توکلی را در پرشین وی ببینید.

بیتا توکلی

بیتا توکلی متولد ۴ مرداد ۱۳۷۴ بازیگر نوجوان تاجیک تبار سینما و تلویزون ایران بود. فعالیتش در سینما را در سال ۱۳۷۹ و در ۵ سالگی با فیلم چتری برای دو نفر ساخته احمد امینی آغاز کرد.

اگر ۱۶ سال پیش آن واقعه تلخ رخ نداده بود، امروز بیتا توکلی جوانی ۲۷ ساله و احتمالا یکی از ستاره‌های با استعداد سینمای ایران بود؛ کودکی که با وجود درگذشتش در یاز‌ده‌سالگی، در طول پنج سال فعالیتش با بازی در چهار فیلم سینمایی و یک سریال مطرح نام خود را به‌عنوان بازیگری دوست‌داشتنی ثبت کرد.

سرنوشت عجیب دختر بازیگر خردسال فیلم سام و نرگس در دهه هشتادسرنوشت عجیب دختر بازیگر خردسال فیلم سام و نرگس در دهه هشتاد

او ، در سال ۸۴ به همراه والدینش برای ادای نذر به هوش آمدن مادرش از کما، راهی مشهد شده بود که به هنگام بازگشت در جاده تصادف کرد و و همراه پدر و مادرش درگذشت. این اتفاق دردناک شوک بزرگی به هنرمندان به‌ویژه بازیگران جوانی که با او همبازی بودند وارد کرد.

ارسلان قاسمی و بیتا توکلی بازیگران در چشم بادارسلان قاسمی و بیتا توکلی بازیگران در چشم باد

ارسلان قاسمی، بازیگر نقش کودکی بیژن ایرانی در سریال در چشم باد درباره این ماجرا می‌گوید:  معلمی به اسم آقای رجبی از فومن به محل استقرار ما در ماسوله می‌آمد و به من، بیتا توکلی و پوریا، پسر خانم متخصص، درس می‌داد. بعد از فومن برگه امتحانات را می‌آوردند و از ما امتحان می‌گرفتند و از فومن برایمان کارنامه صادر می‌کردند. ما هم خیلی اذیت می‌کردیم. هر روز یکی‌مان بهانه می‌گرفت و مثلا می‌گفت خسته‌ام و سر کلاس نمی‌روم و… امیدوارم آقای رجبی هر جا هست از سر اذیت‌هایی که کردیم، بگذرد.

ارسلان قاسمی و بیتا توکلی بازیگران در چشم بادبیتا توکلی در نقش کودکی لیلی حسام اقا

بیتا توکلی، دوست و همبازی خوب‌مان در سریال «در چشم باد» بود که متاسفانه در سانحه رانندگی فوت کرد. فوت او تاثیر خیلی بدی روی من گذاشت و بسیار ناراحتم کرد. وقتی این خبر را شنیدم، نمی‌توانستم باور کنم. به‌عنوان یک بچه هیچ درکی از مرگ نداشتم و برایم غیرقابل باور بود که چه اتفاقی افتاده. یادم هست مادر و پدرم زود‌تر باخبر شده بودند؛ اما از ترس عکس‌العمل من چیزی به من نگفته بودند تا تصمیم بگیرند چطور این خبر را به من بگویند. در قسمت سوم کار بودیم که من ۴-۳ ماهی تعطیل بودم و سر کار نمی‌رفتم. خانه بودم و سرم به درس و مدرسه گرم بود. تا اینکه‌‌ همان موقع که بیتا فوت کرد یک روز مجید حیدری‌نیا، یکی دیگر از همبازی‌هایم، به من زنگ زد و گفت فهمیدی بیتا مرد؟ با ناباوری گفتم چی؟! کدام بیتا؟! باورم نمی‌شد دارد درباره بیتا توکلی حرف می‌زند.

اینستاگرام ـ دنیای اقتصاد

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس