آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از هفته آینده

تاریخ نشر :دوشنبه 31 مه 2021 مشاهده : 532
آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از هفته آیندهاخبار گوناگون
در این مطلب درباره آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران صحبت می کنیم

از چند ماه پیش مرحله آزمایشی واکسن کرونای ایرانی آغاز شد و به صورت داوطلب عده ای برای دریافت واکسن اقدام کردند. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئوی از صحبت های وزیر بهداشت را درباره آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران از هفته آینده برای شما قرار دهیم.

آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران

وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا با واکسن ایرانی و در
مرحله اول به صورت داوطلبانه (به دلیل رعایت برخی پروتکلها)، از هفته آینده خبر داد.

دکتر سعید نمکی در ستاد کرونای استان گیلان، گفت: از ستاد استانی مدیریت
کرونا در گیلان تشکر می‌کنم. از استاندار دلسوز، پیگیر و صبور که از اولین
روزهای مدیریت یکی از سخت‌ترین هجمه‌های بیولوژیک تاریخ این مملکت
در ۱۵۰ سال گذشته آن هم در استانی که شاید از اولین پایگاه‌ های
هجمه این ویروس بود، حضور داشتند، تشکر می‌کنم.

آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران

زمان آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران

همچنین از مقامات نظامی و انتظامی و عزیزان سپاه و بسیج به خصوص که در ایام مبارزه با کرونا در قالب طرحی مزین به نام شهید قاسم سلیمانی با ما همراهی کردند و نیروی انتظامی که همیشه در کنار ما بود، رسانه‌ها اعم از صدا وسیما و… از همه مهمتر کسبه و مردم شریفی که در این ایام صبوری کردند و همه عزیزانی که تا امروز افتخار همراهی‌شان را در مدیریت یکی از سنگین‌ترین اتفاقات ۱۵۰ ساله تاریخ اپیدمی‌های جهان را داشتیم، تشکر می‌کنم

وی افزود: وقتی از ووهان خبر بیماری را دادند، من به همکارانم گفتم با توجه به ماهیت آنتی ژنی که از این ویروس می‌بینم، خودتان را آماده کنید برای یکی از سخت‌ترین هجمه‌هایی که دارد اتفاق می افتد. در عین حال ویروس هم نیاز به پاسپورت ندارد. همانطور که ویروس ووهان از ووهان چین خودش را به قطب رساند و ویروس هندی زیر گوش ما دارد زمزمه می‌کند.

ویدئو صحبت های دکتر نمکی

وی ادامه داد: بنابراین در ۲۹ بهمن ماه تست کردند و گفتند که دو نفر مشکوک داریم که من در روز ۳۰ بهمن ماه در دولت اعلام کردم که دو مورد مشکوک پیدا شده که به نظر می‌رسد بالای ۹۰ درصد مشکوک به کرونا بوده و شاید به عنوان اولین موارد کرونا در کشور تایید شوند. از دولت بیرون آمدم که دکتر مختاری آزاد به من زنگ زدند و گفتند هر دو مورد تایید شد. از دکتر بیگلری انستیتو پاستور هم خواستم مجددا چک کنند. زیرا برایمان بسیار سنگین بود که اعلام کنیم اولین موارد پیدا شده است. به هر حال تایید شد و قم اولین کانون گرفتاری‌مان شد. معاون درمان به اتفاق دکتر گویا شبانه عازم قم شدند.

نمکی در آیین پویش ره سلامت در استان گیلان درباره واکسن کرونا تولید
داخل گفت: خوشبختانه مطالعات فاز دوم واکسن کرونا در مجموعه انستیتو
پاستور کشور به عنوان اولین پایگاه و همچنین مجموعه برکت کاملا تایید شد
و فاز سوم دارد به خوبی پیش می رود.

وی افزود: قرارمان این بود اگر فاز یک و دو انسانی را به خوبی پاس کنند و فاز سه را شروع کنند و مقداری پیش رویم، مانند همان کاری که چینی ها، روسها، آمریکا و انگلیس و هند انجام دادند و فاز سه را برای مطالعات بالینی بردند در کشورهایی مثل امارات و غیره، چرا ما این کار را برای واکسن خودمان در کشور خودمان انجام ندهیم.

آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران

آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران با واکسن ایرانی

واکسن زدن داوطلبانه نمکی

وی گفت: بنابراین همانطور که قول داده بودم که در خردادماه و پایان بهار
واکسن ایرانی روی میز است و برای تزریق در مردم آماده است، ان شاءالله
این کار را تا هفته دیگر آغاز خواهیم کرد. اما برای رعایت برخی پروتکلها
این کار را داوطلبانه خواهیم کرد و خودم و همکارانم داوطلب این اقدام هستیم.

وزیر بهداشت گفت: امروزسالم ترین و بی ضررترین واکسن بومی را در اختیار داریم؛ چه واکسن پاستور که با انتقال دانش فنی است و چه واکسن برکت و… و. بنابراین توانستیم در کمتر از یک سال بپیوندیم به مجموعه های با عظمت واکسن ساز دنیا و راه ۲۰ ساله را یک ساله طی کنیم. همانطور که رمدسیویر را ۶۰ روزه بچه های ما ساختند.

وی در خاتمه گفت: خوشبختانه واکسیناسیون علیه کووید در کشور به خوبی پیش می‌رود و ان شاءلله تا پایان خرداد ماه گروه‌های هدف را شامل جمعیت بالای ۶۰ سال و بیماران صعب‌العلاج و خاص را واکسینه می‌کنیم. ۸۵ درصد مرگ‌های ما در این افراد است که با واکسینه شدن آنها حداقل از ۸۰ درصد مرگ‌ها جلوگیری خواهیم کرد و سپس با ترکیب واکسن ایرانی و وارداتی وارد فاز واکسیناسیون سایر گروه‌ها می‌شویم.

ایسنا

2021-05-31 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی