پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

طرح دولت برای جایگزین یارانه نقدی اجرا شد

تاریخ نشر :دوشنبه 28 نوامبر 2022 اشتراک:
جایگزین یارانه نقدی اخبار گوناگون
در این مطلب درباره طرح کالابرگ الکترونیکی صحبت می کنیم که قرار بود جایگزین یارانه نقدی شود ولی خبری از آن نیست

موضوع یارانه چندین سال است که در کشور مطرح شده و هرماه به حساب خانوارهای مبلغی واریز می شود. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره طرح جایگزین یارانه نقدی با شما صحبت کنیم که مدتهاست مطرح شده است

جایگزین یارانه نقدی

وزارت اقتصاد اعلام کرد که اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک کلید خورده است. این طرح قرار بود به جای پرداخت بارانه نقدی اجرا شود اما تاکنون به تعویق افتاده بود.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش یک روزنامه با عنوان «وعده پشت وعده» توضیح داد: بارها اعلام شد که موضوع طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی از نظر تأمین مالی ندارد، اما با توجه به اینکه نظام پرداخت یارانه‌ها جمعیت زیادی از مردم را متاثر می‌کند، لازم بود دولت با اطمینان درباره زیرساخت فنی اجرای طرح را دنبال کند تا مشکلی در تامین کالا و خریدهای مردم پیش نیاید.

جایگزین یارانه نقدیطرح جایگزین یارانه نقدی

اقدامات دولت برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده، اما از آنجا که متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با تغییر مدیریت این وزارتخانه در اجرا و بهره برداری این طرح اندکی تأخیر به وجود آمد و بر اساس آخرین اعلام، این وزارتخانه اجرای آزمایشی طرح در یکی از استان‌های جنوبی کشور را کلید زده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک

پیش بینی‌ها حکایت از آن دارد که اجرای آزمایشی بیش از یک ماه طول نکشد و پس از آن آماده اجرا در کشور خواهد بود.

تصمیم دولت هیچگاه برای ارائه کالابرگ الکترونیک تغییر نکرده، اما همچنان که اشاره شد تاخیری که پیش آمده به دلیل حصول اطمینان از فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن در تمام شهرها و روستاهای کشور بوده و به این دلیل بود که یک مرحله آزمایشی دیگر نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد؛ با اتمام این مرحله و ایجاد این اطمینان که مردم در شروع طرح بتوانند کامل از این ظرفیت استفاده کنند و شاهد پدیده صف نباشیم، کالابرگ الکترونیکی اجرا می‌شود.

جایگزین یارانه نقدیماجرای جایگزین یارانه نقدی

ادعای اینکه دولت برای تامین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی دچار مشکل است
در حالی مطرح می‌شود که اساسا تامین مالی آن مبتنی بر
همان نظام پرداخت‌های یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

تسنیم

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس