لباس عروس خیلی خاص ملکه الیزابت دوم در ۷۵ سال پیش

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 29 سپتامبر 2022 اشتراک:
لباس عروس ملکه الیزابت اخبار گوناگون
در این تصویر لباس عروس ملکه الیزابت دوم را در 75سال پیش مشاهده می کنید که خیلی زیبا و شیک بوده است

ملکه الیزابت دوم چندی پیش در سن ۹۶سالگی دار فانی را وداع گفت. این بانوی قدرتمند حواشی بسیاری پیرامونش وجود داشت و او را می توان یکی از تاثیرگذارترین افراد تاریخ دانست. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از لباس عروس ملکه الیزابت را برای شما قرار دهیم

لباس عروس ملکه الیزابت دوم

عکسی از ملکه انگلیس در لباس عروس

لباس عروس ملکه الیزابتلباس عروس ملکه الیزابت دوم

۱۰لحظه مهم از زندگی ملکه الیزابت دوم

ملکه بریتانیا درگذشت. حالا فرصت مناسبی‌ست ۹۶ سال زندگی او را زیر ذره‌بین بگیریم تا ببینیم الیزابت دوم با ۷۱سال سلطنت چه اتفاقاتی را رقم‌زده‌ یا پشت سر گذاشته‌است؟

۱. تاجگذاری ملکه الیزابت دوم – ۲ ژوئن ۱۹۵۳ اولین مراسم تاج‌گذاری بود که از تلویزیون پخش شد

مراسم تاج گذاری الیزابت که در کلیسای وست مینستر برگزار شد، اولین مراسمی بود که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد. حدود ۲۷ میلیون نفر از کل جمعیت ۳۶ میلیون نفری بریتانیا این مراسم را از طریق تلویزیون تماشا کردند و ۱۱ میلیون نفر دیگر آن را از رادیو دنبال کردند. حدود سه میلیون نفر در مسیر بازگشت ملکه الیزابت به کاخ باکینگهام بعد از مراسم تاج گزاری صف کشیده و او را تشویق کردند.

لباس عروس ملکه الیزابتلباس ملکه الیزابت

۲. اولین بازدید رسمی یک مقام بریتانیا از آلمان غربی در ۱۹۶۵

ملکه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ در ۲۷ مه ۱۹۶۵ به مناسبت رژه سربازان انگلیسی در استادیوم المپیک در برلین از آلمان غربی دیدن کردند.

در میانه دهه‌ شصت که با تغییرات اجتماعی و سیاسی بسیار مهم شناخته می‌شود، ملکه برای یک سفر ده روزه به آلمان غربی رفت، این اولین بازدید رسمی یک مقام بریتانیایی از آلمان غربی بود. این سفر به مناسبت بیستمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم رخ داد و به نماد آشتی بین دو کشور و به رسمیت شناختن ظهور مجدد آلمان به عنوان یک قدرت در اروپا و در صحنه جهانی تبدیل شد.

۳. حضور ملکه در فاجعه معدن در ولز – ۱۹۶۶

در ۲۱ اکتبر ۱۹۶۶، بهمنی از گل، آب و زباله‌های معدن زغال سنگ یک مدرسه ابتدایی را در آبرفان ولز جنوبی مدفون کرد و ۱۱۶ کودک و ۲۸ بزرگسال را کشت. اگرچه شاهزاده فیلیپ یک روز پس از فاجعه وارد آبرفان شد. ملکه دیدار خود از این روستا را بیش از یک هفته به تعویق انداخت، زیرا نگران بود که حضور او باعث شود تلاش‌ها برای نجات و پیدا کردن محبوسان منحرف شود. برخی از نزدیکان ملکه الیزابت – از جمله منشی خصوصی سابق او، لرد چارتریس – بعدا گفته‌اند که او از تصمیم خود برای حضور با تاخیر در آبرفان پشیمان شد.

حادثه معدنحادثه معدن

۴. بازدید ملکه از استرالیا در ۱۹۷۰

ملکه الیزابت دوم به همراه «امت مک درموت»، شهردار سیدنی، در طول تور استرالیا، در ماه مه ۱۹۷۰، از تالار شهر سیدنی بازدید می‌کند.

در طول تور سلطنتی استرالیا و نیوزیلند در سال ۱۹۷۰، الیزابت یک سنت سلطنتی را زیر پا گذاشت و به جای اینکه از فاصله‌ای محافظت‌شده برای مردم دست تکان دهد، به میان مردم رفت. حدود ۴۰ میلیون نفر دیدار او با مردم سیدنی را از تلویزیون تماشا کردند.

۵٫ جشن نقره ای – ۱۹۷۷

در ۷ ژوئن ۱۹۷۷، الیزابت به طور رسمی وارد بیست و پنجمین سال سلطنت خود شد. ملکه با پوشیدن لباس صورتی روشن، و کلاهی که با ۲۵ رنگ پارچه تزئین شده بود، عهد خود را برای وقف زندگی برای خدمت به بریتانیا تکرار کرد و گفت: «اگرچه این عهد در روزهای جوانی من بسته شد، من نه از وقف خود در این راه پشیمانم و نه یک کلمه از آن عهد را پس می‌گیرم.»

اینستاگرام و ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس