زن های سلطنتی انگلستان و جواهرات معنادارشان در مراسم تدفین ملکه

تاریخ نشر :جمعه 23 سپتامبر 2022 اشتراک:
زن های سلطنتی انگلستان و جواهرات معنادارشان در مراسم تدفین ملکه اخبار گوناگون
تصاویری از جواهرات معنا دار و خاص زن های سلطنتی انگلستان از کیت میدلتون و دخترش تا نوه های ملکه الیزابت را در مراسم تدفین وی تماشا کنید.

در مراسم تدفین ملکه الیزابت دوم که اواسط این هفته برگزار شد، خانم های حاضر در مراسم به خصوص زن های سلطنتی که از نزدیکان ملکه به شمار می رفتند از بزرگ و کوچک از جواهرات خاصی استفاده کردند که حاوی معنای خاصی بود.

جواهرات معنا دار زن های سلطنتی انگلستان

ملکه کامیلا همسر پادشاه چارلز سوم از گل سینه ای با معنای پنهان سلطنت بلندمدت ملکه و لیدی لوئیز از آویز گردنبندی به شکل اسب استفاده کرده بود که نمادی از علاقه مشترک بین خود و مادربزرگش بود. به گزارش پرشین وی در زیر با لیستی از برجسته ترین جواهرات معنادار آنها آشنا می شوید.

سارا فرگوسن و سنجاق سینه پرستو

عروس دوم و مطلقه ملکه الیزابت یعنی سارا فرگوسن- دوشس یورک از یک جفت گوشواره الماس و سنجاق سینه ای به شکل پرستو روی کت خود استفاده کرده بود.

طبق گفته جواهرسازان، پرستو در سبک جواهرات عصر ویکتوریا نمادی از ایمنی و امنیت است، پرستو یعنی زمین در همین نزدیکی است و به ملوانان کمک می کند تا مسیر خود را به خانه پیدا کنند.

سنجاق سینه در طرح پرستو از سوی مادر پرنسس بئاتریس و پرنسس یوجینی که از زن های سلطنتی اسبق محسوب می شود، می تواند نشانه ای از آرزوی سفر ایمن  و مطمئن برای بازگشت به خانه باشد. بنابراین گفته می شود فریج ۶۲ ساله (نام دیگر سارا فرگوسن) از این نشانه برای احترام مادر شوهر سابقش استفاده کرده است.

سارا فرگوسنسارا فرگوسن عروس سابق ملکه

پرنسس شارلوت و گل سینه نعل اسب

شارلوت ۷ ساله که به همراه برادرش در مراسم خاکسپاری شرکت کرده بود نیز یک سنجاق سینه کوچک الماس به شکل نعل اسب روی کت خود داشت. این سنجاق سینه نمادی از علاقه خاص ملکه به اسب است، ملکه زمانی که تنها سه سال داشت اسب سواری را شروع کرد و در چهار سالگی به او یک اسب پونی کوچک هدیه داده شد.

البته نکات خاص دیگری درباره این جواهر کوچک وجود دارد، گفته می شود این سنجاق سینه ای هدیه ای از طرف ملکه الیزابت دوم به این شارلوت کوچک بوده و علاوه بر این کیت میدلتون در سال ۲۰۱۸ افشا کرد شارلوت نیز مثل مادربزرگش به اسب سواری علاقمند است.

از سوی دیگر در واقع این نعل اسب، اولین جواهری محسوب می شود که شارلوت در بین عموم از آن استفاده کرده است و این دختر کوچولو تاکنون با هیچ جواهری دیده نشده بود.

پرنسس شارلوتپرنسس شارلوت نتیجه ملکه الیزابت دوم

زن های سلطنتی : کیت میدلتون و گوشواره و گردنبند مروارید

پرنسس جدید ولز، کیت ۴۰ ساله از دیگر زن های سلطنتی است که به احترام ملکه از دو قطعه جواهر مروارید استفاده کرده بود که زمانی متعلق به ملکه فقید یعنی مادربزرگ شوهرش بود. وی هنگام رسیدن به وست مینیستر ابی با یک جفت گوشواره مروارید بحرین و یک گردنبند چهار ردیف مروارید که با یک الماس در مرکز گردنبند کامل می شد در مراسم شرکت کرد. کیت قبلا هم در مراسم خاکسپاری شوهر ملکه در سال ۲۰۲۱ و همچنین در هفتادمین سالگرد تاجگذاری ملکه نیز از  این جواهرات استفاده کرده بود.

گوشواره و گردنبند مذکور از کلکسیون جواهرات شخصی ملکه هستند و خود ملکه قبلا از این گردنبند در یک مهمانی رسمی در بنگلادش در سال ۱۹۸۳ استفاده کرده بود و گوشواره بحرین نیز در سال ۱۹۴۷ به عنوان هدیه عروسی به وی اهدا شده بود. طبق گزارش ها گردنبند مذکور هدیه ای از سوی دولت ژاپن به ملکه بوده و احتمالا مربوط به دهه ۱۹۷۰ است که ملکه از این کشور بازدید کرده بود.

جواهرات خاص زن های سلطنتیکیت میدلتون عروس بزرگ چارلز سوم

ملکه کامیلا همسر پادشاه چارلز و سنجاق سینه الماس ملکه ویکتوریا

کامیلا ملکه جدید که اکثرا با مروارید دیده می شود، به گزارش پرشین وی این بار سنجاق سینه الماس را برای حضور مراسم خاکسپاری ملکه انتخاب کرد، سنجاقی که قبلا متعلق به ملکه ویکتوریا بود و خود ملکه نیز در ۶۰امین سالگرد سلطنتش از آن استفاده کرده بود.

این سنجاق سینه به شکل قلب دارای عدد ۶۰ به سبک سیستم اعداد اسلاوونی است که از الماس ساخته شده و با یک یاقوت کبود در بالا و دو سنگ بزرگ یاقوت کبود در پایین احاطه شده است. جواهر مذکور را زمانی نوه های ملکه ویکتوریا به وی هدیه داده بودند و گفته می شود شاید کامیلا از این جواهر به نشانه اینکه ملکه بلندمدت ترین پادشاهی را در این کشور به عهده داشته استفاده کرده است.

زن های سلطنتیکامیلا پارکر ملکه جدید و همسر چارلز سوم

زارا تیندال و گوشواره مروارید

بزرگترین نوه ملکه الیزابت یعنی زارا تیندال نیز از دیگر زن های سلطنتی است که به یاد مادربزرگ فقیدش از گوشواره مروارید استفاده کرد. ملکه الیزابت دوم در طول ۷۰ سال سلطنت خود به ندرت بدون گوشواره مروارید محبوبش دیده می شد.

استفاده از مروارید از دوره ملکه ویکتوریا تاکنون تبدیل به یکی از سنت های مراسم ترحیم در خانواده سلطنتی انگلستان شده است.

زارا تیندالزارا تیندال بزرگترین نوه ملکه الیزابت

مگان مارکل و گوشواره الماس و مروارید

همسر پرنس هری نیز به طول قابل توجهی از یک جفت گوشواره مروارید  الماس که در سال ۲۰۱۸ ملکه الیزابت به وی هدیه داده بود در مراسم ترحیم وی استفاده کرده بود.

این مدل گوشواره نسخه کوچکتر از مدل گوشواره دکمه ایست که ملکه مری تقریبا هر روز استفاده می کرد و گفته می شود این گوشواره نیز از کلکسیون جواهرات شخصی ملکه بوده است. به گزارش پرشین وی مگان به جز مراسم تدفین، در یکی دیگر از روزهای مراسم ترحیم ملکه از این گوشواره استفاده کرده بود.

مگان مارکلمگان مارکل عروس دوم چارلز سوم

لیدی لوئیز وینزور و آویز گردنبند اسب

لیدی لوئیز ۱۸ ساله که در کنار برادر ۱۴ ساله اش، یکی از کوچکترین نوه های ملکه محسوب می شود نیز از دیگر زن های سلطنتی بود که به یاد مادربزرگش آویز گردنبند نقره ای ساده به شکل سر اسب به گردن داشت. درست مثل شارلوت، تصور می شود آویز اسب نمادی از علاقه مشترک ملکه الیزابت و لیدی لوئیز به اسب است. معروف است که لیدی لوئیز یکی از نوه های نورچشمی برای ملکه به شمار می رفت.

لیدی لوئیز وینزورلیدی لوئیز وینزور نوه ملکه الیزابت دوم

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dailymail

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی
لحظه خروج نسرین مقانلو از مسجد پس از مراسم ختم پسرش
ازدواج بازیگران معروف در سینما از بهرام رادان تا لیلا حاتمی
شباهت جالب خاتون دختر «رویا نونهالی» به پدرش رامین حیدری
علی انصاریان و نیکبخت واحدی ۲۱ سال پیش در سریال زیر آسمان شهر
یونیفورم خاص یگان امنیت ویژه بانوان در تهران
«استوری» شروین حاجی‌پور ساعتی پس از آزادی
ماجرای عجیب سربازی ۶ ساله سامان گوران کمدین معروف
تیپ اروپایی مادر شوهر آناهیتا درگاهی در کنار پسرش
دلخوشی مهنوش صادقی همسر دوم مهدی هاشمی به گلدان های خانه اش
رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شد
آوازخوانی خواننده معروف در جشن تولد خودش
پشت پرده پخش نشدن برنامه ضبط شده الهام چرخنده از تلویزیون
جابجایی عجیب قد بلندترین زن جهان با هواپیما از استانبول به امریکا
تفریح تابستانی علیرضا بیرانواند به همراه خانواده اش در ساحل شمال
دلایل عجیب پسر ۱۸ ساله ایلان ماسک برای تغییر جنسیت و داشتن نام خانوادگی مادرش
آموزش جالب حروف الفبا برای بازیگران سریال نون خ
قابی زیبا از سعید سهیلی به همراه پسران بازیگرش سینا و ساعد
خوشحالی محمدرضا گلزار از دیدن دوباره دیا میرزا بازیگر هندی
روایت تلخ بهنوش بختیاری از درخواست همسرش برای طلاق و جدایی
استوری خواهر شروین حاجی‌پور برای برادرش
استایل تمام سفید , برد پیت را شبیه فرشته‌ها کرده
استوری احساسی و دلنشین سعید عزت اللهی در روز تولدش
کیک زیبای تولد «بردیا گلزار » با تم بنفش به سفارش همسرش
قابی زیبا از ایرج طهماسب به همراه نوه و دامادش
دلخوری هنگامه قاضیانی از فتوشاپ عکس پدر و مادرش در سریال «خون سرد»
بهترین هدیه بازیگران برای «ملیکا زارعی» در نوجوانی اش
دلنوشته غم انگیز فاطمه گودرزی برای بهترین دوستش نسرین مقانلو
تیپ اروپایی مادر بهرام رادان در ماشین لوکس پسرش
تیپ متفاوت «اسپاکو یوسفی» همسر محسن چاوشی در فیلم «سه سپیده»
اینستاپست تلخ سپیده خداوردی و فریبا کوثری برای فوت پسر نسرین مقانلو