جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

گشتی در مکان و لوکیشن سریال معروف یوسف پیامبر پس از ۱۵ سال

تاریخ نشر :جمعه 08 دسامبر 2023 اشتراک:
لوکیشن سریال یوسف پیامبر اخبار گوناگون
یکی از مهم ترین سریال هایی که از تلویزیون در این سال ها ساخته شده است و بارها به درخواست مردم بازپخش شده است سریال تاریخی یوسف پیامبر است.

داستان حضرت یوسف شنیدنی ترین داستان تاریخی و قران است که فرج الله سلحشور ان را به تصویر کشید و بازیگران و هنرمندان زیادی در سریال سلحشور بازی کردند. لوکیشن سریال یوسف پیامبر را در پرشین وی ببینید.

لوکیشن سریال یوسف پیامبر

گشتی در مکان و لوکیشن سریال معروف یوسف پیامبر پس از ۱۵ سال

تمام دکور‌ها و وسایل صحنه این سریال در ابعاد و اندازه‌های واقعی ساخته شده‌اند. برای مثال هر کشتی حدود صد نفر گنجایش دارد. کشتی‌هایی که در این سریال می‌بینیم در دریاچه شهرک دفاع مقدس فیلمبرداری شده است.

دکور‌های قصر‌های یوسف پیامبر

مجید میرفخرایی، طراح و سازنده دکور این سریال، به همراه گروهش طی ۲ سال، سه شهر مصر باستان، فدان و کنعان را به مساحت ۳۰ هزار متر مربع در خارج از تهران ساختند. آن‌ها برای ساختن این شهر یک کوه را صاف کردند. دکور‌های داخلی قصر‌ها نیز در فرهنگ‌سرای خاوران ساخته شد.

دکور‌های قصر‌های یوسف پیامبردکور‌های قصر‌های یوسف پیامبر

ابتدا قرار بود دکور‌های سریال «یوسف پیامبر» در شهرک سینمایی ایران (غزالی سابق) ساخته شود؛ اما کمبود زمین، باعث شد ایجاد و ساخت دکور در شهرک دفاع مقدس انجام شود. رودخانه روان فشافویه در این شهرک جایگزین خوبی برای رود نیل بود. شهرک دفاع مقدس در شهر ری و در فاصله ۲۵ کیلومتری اتوبان تهران – قم در زمینی با مساحت۵۵۰ هکتار ساخته شده است.

طراحی صحنه سریال «یوسف پیامبر (ع)»طراحی صحنه سریال «یوسف پیامبر (ع)»

طراحی صحنه سریال «یوسف پیامبر (ع)» براساس تحقیقات درباره تمدن مصر انجام شد و سفر به فرانسه و بازدید از موزه لوور که مرکز اصلی نگهداری آثار مصری است، به مستند بودن طرح‌ها قوت بخشید.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده