شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲

راپل سواری نفیسه روشن روی دیوار سد در مازندران

تاریخ نشر :دوشنبه 12 سپتامبر 2022 اشتراک:
راپل سواری نفیسه روشن اخبار گوناگون
ورزش هایی که انجام دادن انها همراه با ریسک است یکی از انواع ورزش های پرهیجان شناخته میشوند که تعداد محدودی از افراد مایلند انها را انجام دهند . یکی از این ورزش ها راپل سواری است.

نفیسه روشن بازیگر زن ایرانی که علاقه زیادی به کارهای هیجان انگیز دارد بارها در صفحه شخصی اش از ورزش ها و تفریحات پر ریسک گذاشته است. راپل سواری که در واقع مهارت پایین آمدن از طناب است از نمونه ورزش های خانم بازیگر است. راپل سواری نفیسه روشن را در پرشین وی ببینید.

راپل سواری نفیسه روشن

راپل چیست و چرا آموزش داده می شود؟

موارد مهم در رابطه با کار با راپل

راپل نوعی مهارت پایین آمدن با طناب است که بسته به شرایط مختلف در بسیاری موقعیت ها از آن استفاده می شود.

راپل سواری نفیسه روشنراپل سواری نفیسه روشن
راپل سواری نفیسه روشنراپل سواری بازیگر خانم

نجات جان انسان ها

صخره نوردی و غارنوردی

انجام فعالیت های مختلف ساختمانی و صنعتی

از جمله فعالیت هایی هستند که به کمک این مهارت قابل اجرا می باشند. این تکنیک از اجزاء مختلفی از جمله:

طناب

گره های مخصوص

کارابین ها

هشتی یا حلقه بزرگ

موارد مهم در رابطه با کار با راپلنحوه کار با راپل

هارنس و صندلی

کارگاه میخ و چکش تشکیل شده است.

راپل سواری نوعی ورزش است که در بسیاری موارد و در ابعاد مختلف زندگی بشر کاربرد دارد. انجام این کار نیاز به دانش و تبحر بسیار بالا دارد. این فعالیت برای اجرا، تکنیک ها و فنون مختص به خود را می طلبد. بنابراین تعداد کمی از افراد قادر به فرود  یا بالا رفتن به وسیله  طناب هستند. همان گونه که قبلا ذکر شد راپل سواری نوعی ورزش است که با گذشت زمان ابعاد تازه ای به خود گرفته است. به نحوی که در حال حاضر در بسیاری موارد از آن استفاده می شود.

نحوه کار با راپل

راپل در فعالیت هایی که در ارتفاع بالا انجام می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.  کار در ارتفاع بالا  یکی از سخت ترین و خطرناک ترین فعالیت ها می باشد. هیجان و ترس دو عامل مهم در خطرناک بودن این فعالیت ها می باشند.

کنترل حرکات بدن در ارتفاع بالا و موانع و مشکلات آن سبب استفاده روزافزون از راپل شده است. کار با طناب به عنوان یک فن منحصر به فرد برای انجام فعالیت در شرایط سخت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود استفاده از این تکنیک به این آسانی ها نمی باشد.  بلکه جهت استفاده از آن و  اجرای تکنیک های مربوطه باید شرایط و موقعیت های مناسبی به وجود آورد.

برای استفاده از راپل باید تمامی تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده به خوبی کنترل شوند و از لحاظ کیفیت مورد آزمایش قرار بگیرند. طناب مورد استفاده باید تا حد ممکن از مرغوب ترین متریال ها ساخته شده باشد. سایر ابزار های جانبی مانند هشتی، صندلی و گیره ها و گره ها باید به بهترین و ایمن ترین شیوه ممکن طراحی و ساخته شده باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده مهم ترین مسئله ای که در رابطه با راپل و استفاده از آن وجود دارد تجربه و تبحر بالای افراد است. این افراد باید تمامی آموزش ها و دوره های لازم را طی کرده باشد و در کنترل احساسات خود مهارت های لازم را کسب نموده باشد.

اینستاگرام ـ تکنا

 

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
فرادرس