جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی دولت رییسی درگذشت

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 08 دسامبر 2022 اشتراک:
رستم قاسمی وزیر راه اخبار گوناگون
در این مطلب جزئیات درگذشت ناگهانی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی دولت رئیسی را مشاهده می کنید

رستم قاسمی وزیر سابق نفت دولت احمدی نژاد بود که پس از ۸سال دوری از وزارت کشور مجددا دو دولت رئیسی به عنوان وزیر راه منصوب شد. باخبر شدیم که ایشال دار فانی را وداع گفت. در ادامه در پرشین وی ماجرای درگذشت رستم قاسمی وزیر راه را می بینید

درگذشت رستم قاسمی وزیر راه

رستم قاسمی وزیر شهرسازی دولت رییسی و وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد لحظاتی پیش درگذشت.

رستم قاسمی وزیر راهفوت رستم قاسمی وزیر راه

ماجرای استعفای قاسمی مرحوم چه بود

رئیس جمهور ایران با استعفای وزیر راه و شهرسازی این کشور موافقت کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران با استعفای رستم قاسمی از وزارت این کشور موافقت کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران»، در حکم موافقت ابراهیم رئیسی با استعفای رستم قاسمی دلیل استعفای وی «بیماری» عنوان شده و آمده است: «با استعفای مهندس رستم قاسمی در پی تشدید بیماری، موافقت و ابراز امیدواری می‌کنم که دولت پس از بهبودی کامل همچنان بتواند از توانمندی‌های ایشان بهره‌مند شود.»

رئیس‌جمهور و اعضای دولت از ایشان قدردانی کردند و آرزوی شفای عاجل برای ایشان داشتند. به محض آغاز فعالیت مجلس در هفته جدید، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی معرفی شد.

رستم قاسمی وزیر راهرستم قاسمی وزیر

رئیس جمهور ایران، شهریار افندی‌زاده، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

شهریار افندی‌زاده دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت ایران، کارشناسی ارشد مهندسی راه و ترابری از دانشگاه علم وصنعت ایران و دکتری مهندسی حمل ونقل و ترافیک از دانشگاه کارلتون (کانادا) است.

گفتنی است، رستم قاسمی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و وزیر نفت ایران در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد طی سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ بود. انتشار تصاویر منسوب به قاسمی همراه با یک زن بدون حجاب در یک کشور خارجی درحالی که قوانین حجاب اسلامی در ایران جاری است، باعث انتقادات بسیاری شده است.

برترین ها و کبنا نیوز

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس