افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی تا ۱۰۰درصد

تاریخ نشر :دوشنبه 10 مه 2021 اشتراک:
پیامک بانک های دولتی اخبار گوناگون
در این مطلب درباره افزایش قیمت پیامک بانک های دولتی و نیمه دولتی صحبت می کنیم

چندی پیش دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی اعلام کرده بود که هیچ برنامه ای برای افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی ندارد اما برخی بانکها اقدام به افزایش دوبرابری این مبلغ نموده اند. در ادامه در پرشین وی جزئیات افزایش هزینه را مشاهده می کنید

هزینه پیامک بانک های دولتی

درحالیکه پیش از این، طبق گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی
و نیمه دولتی هزینه سرویس پیامک در این بانک‌ها همچنان حداکثر ۱۵ هزار تومان
است و برنامه‌ای برای افزایش این هزینه وجود ندارد، بررسی‌های حاکی
از آن است که برخی از بانک‌های دولتی هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش داده‌اند.

پیش از این برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به افزایش هزینه سرویس
پیامکی خود از ۱۵ به ۳۰ هزار تومان کردند که دلیل آن افزایش هزینه
دریافتی شرکت مخابرات اعلام شد.

پیامک بانک های دولتیافزایش هزینه پیامک بانک های دولتی

افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در واکنش به این موضوع گفت که هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ به دلیل هزینه‌های بانک‌ها در این زمینه افزایش یابد، وجود دارد.پس از این، اکنون برخی از بانک‌های دولتی هم با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام کرده‌اند که به منظور ارسال پیامک تراکنش‌های واریز و برداشت از حساب شما مبلغ ۲۰ هزار تومان برای کارمزد سالانه کسر می‌شود.

پیگیری‌های ایسنا از بانک تجارت در این زمینه حاکی از آن است که با افزایش تورم، هزینه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی این افزایش ۱۰ هزار تومانی در هزینه سرویس پیامکی این بانک صورت گرفته است. پیش از این بانک تجارت برای سرویس پیامکی خود از مشتریان ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کرد که اکنون این مبلغ به ۲۰ هزار تومان افزایش یافته است‌.

پیامک بانک های دولتیسرویس پیامک بانک های دولتی

از سوی دیگر، پیگیری‌ها از شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی برای دریافت جزئیات مربوطه و اینکه آیا مجوز افزایش هزینه سرویس پیامکی به بانک‌ها داده شده است یا خیر؟ بی پاسخ ماند و این شورا تاکنون پاسخی در این راستا نداده است‌. لازم به ذکر است که بانک‌ها دلیل افزایش هزینه سرویس پیامکی خود افزایش هزینه بانک‌ها چون هزینه مخابرات می‌دانند، درحالیکه طبق گفته رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزایش قانونی و منطقی تعرفه با توجه به شرایط در حال پیگیری است و هنوز اجرا نشده است.

ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس