عکس هایی جنجالی از وزیر سابق جهاد کشاورزی که خبرساز شد

تاریخ نشر :یکشنبه 20 نوامبر 2022 اشتراک گذاری :
وزیر سابق جهاد کشاورزی اخبار گوناگون
کشور ما از نظر آب و هوایی بسیار متنوع است و این تنوع اب و هوا در عین حال که می تواند مطلوب باشد برای کشاورزی می تواند مشکلاتی را برای برخی اقلام پر مصرف به وجود آورد. به هر حال کشور چند سالیست با بحران کم ابی روبروست.

کشاورزی در هر کشوری اهمیت فراوانی دارد و نیاز است طبق اصول روز دنیا به طور مجهز انجام گردد تا از هدر رفتن آب و نیرو جلوگیری به عمل اید. انتشار تصاویری از وزیر سابق جهاد کشاورزی در شبکه های مجازی در حال کشت به روش سنتی که انتقادهایی به دنبال داشته است, را در پرشین وی ببینید.

وزیر سابق جهاد کشاورزی

استفاده از روش کشت سنتی در عکسی از حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی در شبکه های اجتماعی خبر ساز شد.

استفاده از روش کشت سنتیاستفاده از روش کشت سنتی توسط وزیر کشاورزی

عکس وزیر سابق جهاد کشاورزی خبر ساز شد

استفاده از روش کشت سنتی در عکسی از محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی دررشبکه‌های اجتماعی خبر ساز شد.نحوه بیل دست گرفتن و استفاده از الگوی کشت قدیمی از مواردی بود که کاربران را بر آن داشت تا آن را صرفا یک عکس تبلیغاتی و ریا کارانه بخوانند.

در تازه ترین عکس های منتشر شده محمود حجتی، وزیر سابق کشاورزی در حال کشاورزی و بیل زدن روی زمین های کشاورزی است که در نوع خود چنین حرکتی از یک مسئول که متصدی پست مهمی در وزارتخانه جهاد کشاورزی بوده جالب به نظر می رسد.

عکس وزیر سابق جهاد کشاورزی خبر ساز شدعکس وزیر سابق جهاد کشاورزی خبر ساز شد

به تازگی دوباه صحبت‌های میرزا علی، کشاورز طبسی با حجتی که به او گفته بود: « خودتان دانید و مملکتتان» در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

محمود حجتی (زاده ۱۷ مهر ۱۳۳۴ نجف‌آباد) سیاستمدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ، مشاور پیشین روحانی رییس جمهور ایران در امور کشاورزی و امنیت غذایی و وزیر جهاد کشاورزی سابق در دولت هفتم، دولت هشتم، دولت یازدهم و دولت دوازدهم ایران بوده‌است. او در مجموع حدود ۱۱ سال مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی را برعهده داشته‌ است.

عکس هایی جنجالی از وزیر سابق جهاد کشاورزی که خبرساز شدعکس هایی جنجالی از وزیر سابق جهاد کشاورزی که خبرساز شد

وی دانش‌آموخته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی اصفهان است. حجتی در فاصله سالهای ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ استاندار سیستان و بلوچستان بود. در دولت سید محمد خاتمی از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ بعنوان وزیر راه و ترابری و از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر جهاد کشاورزی فعالیت می‌کرد.

سوابق شغلی محمود حجتی

محمود حجتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وارد نهاد جهاد سازندگی شد. در کابینه اول و سال ابتدایی کابینه دوم اکبر هاشمی رفسنجانی، به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کرد. با شروع عملیات اجرایی احداث سد کرخه، به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌برداری فعالیت کرد. وی در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، وزیر راه و ترابری بود، در دوره دوم نیز به عنوان وزیر جهاد کشاورزی فعالیت نمود. حجتی در دولت یازدهم و دو سال از دولت دوازدهم ، به ریاست جمهوری حسن روحانی نیز، عهده‌دار وزارت جهاد کشاورزی بود.

دولت یازدهم و دوازدهم

حسن روحانی محمود حجتی را به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت اول خود به مجلس فرستاد. وی در نهایت توانست با کسب ۱۷۷ رای از ۲۸۴ رای ماخوذه تصدی وزارت جهاد کشاورزی را برای چهار سال بدست بیاورد.حضور وی در دولت دوم حسن روحانی با کسب ۱۶۴ رای موافق، ۹۴ رای مخالف و ۲۳ رای ممتنع و ۷ رای باطله از مجموع ۲۸۸ رای ماخوذه از مجلس شورای اسلامی ادامه پیدا کرد.

محمود حجتی در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ مورد استیضاح نمایندگان مجلس قرار گرفت، که نمایندگان با ۱۰۵ رای موافق، ۱۱۷ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۲۹ رای ماخوذه، با استیضاح حجتی مخالفت کردند و نامبرده بعنوان وزیر جهاد کشاورزی در دولت دوازدهم باقی ماند.حجتی تا ۴ آذر ۱۳۹۸ در این سمت بود و در این تاریخ استعفا داد و به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور کشاورزی و امنیت غذایی منصوب شد.

خودکفایی گندم

حجتی در دوران وزارتش بنا به درخواست رهبر ایران، سید علی خامنه‌ای، طرح کلان افزایش تولید را تدوین کرد و به اجرا گذاشت
در راستای اجرای طرح افزایش تولید، دولت قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش داد تا کشاورزان به تولید گندم تشویق شوند. با اجرای این طرح، تولید گندم با ۷۳ درصد رشد از ۸ میلیون تن به ۱۴ میلیون تن رسید و واردات بیش از ۶٫۴ میلیون تن گندم در سال به صفر رسید.

بسیاری از منتقدان به خودکفایی در تولید گندم، از جمله وزیر سابق کشاورزی عیسی کلانتری، این طرح را صرفاً طرحی سیاسی دانسته و امکان خودکفایی در کشت گندم را با منابع آبی در دسترس و با روش‌های کشت سنتی متداول در را ایران غیر عملی می‌دانند و معتقدند که استمرار کشت وسیع گندم در عمل، منجر به فاجعه‌ای زیست‌محیطی خواهد شد.

پارسینه ـ همشهری انلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس