شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

خطر به دنیا آوردن نوزاد مرده برای این مادران بیشتر است!

اشتراک:
تولد نوزاد مرده بارداری و زناشویی
ما در این مطلب قصد داریم به بررسی تولد نوزاد مرده از برخی مادران بپردازیم

مرده زایی در برخی از زنان بارداری اتفاق می افتد که شاخص توده بدنی آنان از حد خاصی بالاتر است و چاق هستند ، ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم، نکات مهم پیرامون تولد نوزاد مرده را برایتان به اشتراک گذاریم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تولد نوزاد مرده

تحقیقات پزشکان انگلیسی نشان می دهد خطر به دنیا آمدن نوزاد مرده از مادرانی که پیش از بارداری یا در
ابتدای ایندوران،‌ چاق هستند، بیشتر است.بالا بودن شاخص توده بدنی پیش از بارداری یا در اوایل بارداری در
تولد نوزاد مرده موثر
است و بدتر اینکه احتمال این خطر برای زنانی که به چاقی شدید مبتلا
هستند، بسیار بیشتر است.

شاخص توده بدنی یا BMI بین ۱۹ تا ۲۴ وزن متعادل در نظر گرفته شده و شاخص توده بدنی ۲۵
تا ۲۹ نشان‌دهنده اضافه
وزن است.بر اساس مطالعات حتی افزایش ناچیز شاخص توده بدنی در زنان با افزایش خطر
تولد نوزاد مرده مرتبط است.

به این ترتیب بیشترین خطر در گروه زنان با چاقی شدید مشاهده می‌شود.زنان با شاخص توده بدنی ۴۰ در مقایسه
با زنان
با شاخص توده بدنی ۲۰، دو تا سه برابر بیشتر در معرض به دنیا آوردن نوزاد مرده
هستند.

تولد نوزاد مردهتولد نوزاد مرده
بیشتر بدانید از اگر نوزاد مرده به دنیا آمد چه کار کنم؟

همزمان که شما در تلاش برای مقابله با اخبار ناراحت کننده و جانکاه هستید، مجبور خواهید بود که با یک دو راهی ناراحت کننده مواجه شوید. اگر نوزاد شما قبل از درد زایمان فوت شده باشد، به شما این انتخاب و اختیار داده خواهد شد تا چطور بچه خود را به دنیا بیاورید. این انتخاب راحتی هم نیست. زایمان و به دنیا آوردن بچه ممکن است به طور طبیعی شما را مدت زمانی بیشتری در شوک نگه دارد وآغاز گر فرآیند غم و اندوه باشد.

عموما، از لحاظ پزشکی برای مادر ایمن تر است که حمل بچه را تا آغاز درد زایمان ادامه دهد که حدودا ۲ هفته پس از فوت بچه درون شکم مادر است. این بازه زمانی می تواند در ظاهر بچه هنگام زایمان، تاثیر بگذارد و بهترین کار آماده شدن برای این کار است.

بعضی از مادران ترجیح می دهند تا در سریع ترین زمان بچه خود را به دنیا بیاورند چرا که از لحاظ عاطفی برای بعضی از آنها فکر کردن در مورد حمل نوزاد مرده در رحم شان سخت و ناگوار است. اگر درد زایمان پس از دو هفته شروع نشده باشد، وضع حمل برای جلوگیری از لخته شدن خطرناک خون ضروری خواهد بود. در صورتی که در حین درد زایمان و وضع حمل، عوارض جانبی بوجود بیاید فقط روش سزارین پیشنهاد می شود.

تولد نوزاد مرده

چطور پس از زایمان نوزاد مرده از لحاظ فیزیکی بهبود پیدا کنم؟

وقتی که نوزاد مرده را به دنیا می آورید، بدن شما نیاز به زمان دارد تا التیام پیدا کند آنچنان که در سایر موقعیت های زایمان نیز چنین است. به احتمال زیاد دکتر شما به شما پیشنهاد خواهد کرد که به خود سخت نگیرید و به بدنتان فرصت دهید تا التیام پیدا کند. چند روز پس از مرخصی از بیمارستان، سینه های شما پر از شیر خواهند شد. شیر پس از چند روز به طور طبیعی خشک خواهد شد اما سینه های شما ممکن است برای مدتی درد کنند و حساس شوند.

این تجربه می تواند ناراحت کننده باشد چرا که یادآور فقدان بچه شماست. دوش آب گرم بگیرید تا از ناراحتی رهایی پیدا کنید. ممکن است چند هفته طول بکشد تا خونریزی شما قطع شود و دوباره عادت ماهیانه تان آغاز شود بگیرید. اگر بیشتر از سه هفته خون ریزی، تب یا گرفتگی عضلانی داشته باشید، تماس با پزشک بسیار مهم است.

سیمرغ / نی نی پلاس

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس