یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

قصاص برای قاتل رمال معلول , دهانش را بستیم سروصدا نکند، اما مرد

تاریخ نشر :یکشنبه 15 ژانویه 2023 اشتراک:
قاتل رمال حوادث روز
در این مطلب ماجرای قتل یک مرد معلول تبعه افغان را مشاهده می کنید که در خانه اش کشته شده بود. پس از دستگیری متهمان آنها به قصاص محکوم شدند. در این مطلب ماجرای قصاص قاتل رمال را مشاهده می کنید

پاییز سال گذشته بود که مرگ مشکوک یک مرد معلول در خانه اش تیم جنایی پلیس را راهی محل حادثه کرد. این مرد معلول که یک تبعه افغان بود به کار رمالی مشغل بود. در ادامه در پرشین وی می خواهیم ماجرای دستگیری قاتل رمال را برای شما قرار دهیم

قصاص قاتل رمال

سارقی که با همدستی دو نفر مرد رمالی را به قتل رسانده بودند پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص و حبس محکوم شدند.

رسیدگی به این پرونده از پاییز سال ۱۴۰۰ با گزارش ناپدید شدن مرد ۵۰ ساله‌ای به نام رحمان که از اتباع افغان بود، آغاز شد. یکی از دوستان رحمان که این گزارش را به پلیس داده بود در توضیح بیشتر گفت: من و رحمان سال‌هاست که با هم دوست هستیم. او از ناحیه دوپا معلول است و در خانه‌اش رمالی می‌کند و به همین خاطر افراد زیادی در خانه‌اش رفت و آمد دارند اما چند روزی است که از او خبری نیست و در خانه‌اش را هم باز نمی‌کند.

پس از این اظهارات، مأموران با دستور قضایی به خانه مرد رمال رفتند و جسد او را در حالی که دستمالی دور دهانش پیچیده شده بود پیدا کردند و شواهد گویای آن بود که وی به قتل رسیده است.
در ادامه جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان این سازمان علت مرگ را خفگی اعلام کردند.

قاتل رمالقاتل رمال افغانی

با مشخص شدن موضوع، مأموران شناسایی عاملان جنایت را در دستور کارشان قرار دادند و با بررسی تلفن همراه مقتول دریافتند که فردی به نام بهنام طی روزهای منتهی به قتل بارها با او تماس گرفته است.

به این ترتیب بهنام بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل رحمان با همدستی دو دوست معتادش اعتراف کرد و در تشریح ماجرا گفت: رحمان از دوستانم بود و از آنجایی که کارش رمالی بود درآمد زیادی داشت، با دوستانم تصمیم گرفتیم تا با هم از خانه او سرقت کنیم.

اعترافات متهمان

چون می‌دانستم که فلج است و نمی‌تواند از خودش دفاع کند با طرح نقشه‌ای بعد از نیمه شب وارد خانه‌اش شدیم و دهانش را بستیم تا سر و صدا نکند بعد جست‌وجوی پول‌ها را آغاز کردیم اما فقط به یک میلیون تومان رسیدیم و وقتی می‌خواستیم از خانه خارج شویم دیدیم او نفس نمی‌کشد.

بعد از اعترافات صریح متهم، همدستانش نیز دستگیر شدند و اعتراف کردند.با تکمیل تحقیقات و اعترافات صریح متهمان، پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

قاتل رمالقصاص قاتل رمال

در ابتدای جلسه، نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست علیه متهمان اظهار کرد:
از آنجایی که مقتول یک تبعه بیگانه بوده و تا این لحظه اولیای دم وی پیدا نشده‌اند
رئیس قوه قضائیه برای عاملان قتل درخواست قصاص کرده است.

پس از آن بهنام به جایگاه رفت و گفت: همان‌طوری که در دادسرا هم گفتم
قصد ما کشتن رحمان نبود و تنها می‌خواستیم از خانه‌اش سرقت کنیم.
من دهانش را به قصد ساکت کردن او بستم اما او خفه شد.

در ادامه دو متهم دیگر یک به یک به جایگاه رفتند و گفتند: قبول داریم که
با بهنام همدستی کردیم اما به خاطر اعتیادمان بود. ما نقشی در قتل او
نداشتیم و فقط دست‌های رحمان را گرفته بودیم.
با پایان اظهارات متهمان، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و با توجه
به مدرک‌های موجود در پرونده، بهنام را به قصاص محکوم کردند و دو
همدستش نیز به اتهام معاونت در جنایت، هر کدام به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

خبرانلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس