پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

زنان کارتن خواب تهرانی کرونایی، آواره کف خیابان ها

تاریخ نشر :شنبه 08 مه 2021 اشتراک:
زنان کارتن خواب حوادث روز
در این ویدئو زنان کارتن خواب کرونایی را مشاهده می کنید که در شهر رها شده اند

از ابتدای شیوع کرونا ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده بود که در آن گفته می شد معتادا کرونا نمی گیرند. اما امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از زنان کارتن خواب معتاد تهرانی را برای شما قرار دهیم که از آنها تست کرونا گرفته نمی شود و در شهر رها شده اند.

زنان کارتن خواب کرونایی

روز گذشته چند زن مشکوک به ابتلا به کرونا، با وجود این که توسط اورژانس به یکی از بیمارستان های جنوب شهر تهران منتقل شدند، اما چند ساعت بعد از انتقال به بیمارستان، بدون این که کسی از آنها تست کرونا بگیرد، در شهر رها شدند و به یکی از بوستان های اطراف میدان شوش پناه بردند.

این زنان، تنها نمونه ای از هزاران کارتن خوابی هستند که در ماه های گذشته
جزو موارد مشکوک به کرونا بوده اند، اما در اغلب موارد، مسئولان مراکز بهداشتی،
بدون توجه به خطر شیوع کرونا توسط این افراد و بدون این که از آنها تستی
بگیرند، آنها را در سطح شهر رها می کنند.

مواردی از این دست نشان می دهد گویا در ۱۵ ماه گذشته که شاهد همه گیری کرونا در کشور بوده ایم، هیچ برنامه مدونی برای رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی و بی خانمان ها، فارغ از این که به مواد مخدر مبتلا هستند یا خیر، وجود نداشته است و هنوز هم مشخص نیست که اگر این افراد مبتلا به کرونا شوند، دولت به آنها چه خدماتی ارائه می کند.

زنان کارتن خوابزنان کارتن خواب معتاد

به نظر می رسد اگر مسئولان معتقد بودند که معتادان و کارتن خواب ها نیز مانند سایر افراد به کرونا مبتلا می شوند، حتما بعد از ۱۵ ماه باید راهکاری برای رسیدگی به بی خانمان های مبتلا به کرونا در نظر می گرفتند. این در حالی است که در طول دوره شیوع کرونا در کشور، هیچ وقت رسیدگی مناسبی نه به معتادانی که مشکوک به کرونا هستند و نه به سایر کارتن خواب ها صورت نگرفت و چه بسا معتادان بسیاری که در طول این ۱۵ ماه، از کرونا فوت کرده باشند، اما آمارشان در هیچ کجا ثبت نشده است.

ویدئویی از زنان معتاد کرونایی در تهران

جایی برای معتادان کرونایی در گرمخانه نیست

مدیرعامل موسسه کاهش آسیب بانوان «نور سپید هدایت» تاکید کرد: این افراد به صورت عادی در طول شبانه روز در مراکز کاهش آسیب و گرمخانه ها تردد دارند، اما معلوم نیست که اگر یکی از آنها کرونا بگیرد، باید به کجا پناه ببرد. البته گفته شده است که هر گرمخانه باید یک اتاق برای قرنطینه بیماران کرونایی داشته باشد، اما واقعیت این است که گرمخانه جای مناسبی برای نگهداری فرد مبتلا به کرونا نیست؛ چون در گرمخانه ها پزشک، پرستار و نیروی متخصص برای رسیدگی به بیماران کرونایی وجود ندارد.

معتادان کرونا می گیرند، مسئولان باور نمی کنند

فقدان برنامه ای مدون برای رسیدگی به بی خانمان های مشکوک به کرونا در شرایطی رخ می دهد که نزدیک ۱۵ ماه از شیوع کرونا می گذرد و با این وضعیت به نظر می رسد خود مسئولان هم باور کرده اند که معتادان کرونا نمی گیرند. علیزاده ضمن بیان این صحبت ها تصریح کرد: من شهادت می دهم، هرچند جمعیت معتادان مبتلا به کرونا کم بوده است، اما آنها هم به کرونا مبتلا می شوند. علت پایین تر بودن آمار معتادان مبتلا به کرونا این است که اولا مراکز بهداشتی به سختی حاضر می شوند از معتادان تست کرونا بگیرند، ثانیا معتادان کمتر در آمار می آیند.

زنان کارتن خوابزنان کارتن خواب تهرانی

چگونه این زنان در پارک شوش رها شدند؟

علیزاده درباره خانم هایی که در فیلم بالا در یکی از پارک های اطراف میدان شوش تهران رها شده اند نیز توضیح داد: این خانم هایی هم که در فیلم مشاهده می کنید، ساعت ۱۲ شب تحویل اورژانس داده بودیم و اورژانس آنها را به بیمارستان منتقل کرد، چراکه کارشناس اورژانس تاکید کرد که این زنان مشکوک به کرونا هستند و باید در بیمارستان تست شوند. اما وقتی این خانم ها به بیمارستان برده شدند، هیچ کس از آنها تستی نگرفت و اصلا به این خانم ها نگفتند که کرونا دارید یا نه.

وی در ادامه عنوان کرد: بعد هم، این خانم ها هم خیلی راحت بعد از گرفتن
مقداری دارو از بیمارستان بیرون آمدند و وقتی هم که به نزد ما برگشتند،
بدون این که از بیمارستان برگه سلامتی ارائه کنند، به ما گفتند کرونا نداریم،
چون این زنان می ترسند که به ابتلا به کرونا اعتراف کنند، چون در این صورت،
هم از جمع طرد می شوند و هم به آنها انگ می خورد.

مدیرعامل موسسه کاهش آسیب بانوان با تاکید بر این که این زنان توسط بیمارستان به آنها تحویل داده نشده اند، اظهار داشت: این خانم ها از سوی بیمارستان رها شدند و خودشان به گرمخانه آمدند، یعنی بیمارستان آنها را بیرون کرد و صرفا با ارائه چند دارو، آنها را در یکی از پارک های اطراف شوش کرد. سوال من این است که آیا کسی که از شدت اسهال و استفراغ نمی تواند راه برود و از او مدفوع به بیرون می ریزد، موردی است که باید ترخیص شود؟

این فعال حوزه اعتیاد از روند کلی رسیدگی به کارتن خواب های مشکوک
به کرونا در بیمارستان ها انتقاد کرد و تاکید داشت: متاسفانه اکنون
مد شده است که بیمارستان ها کارتن خواب ها را ترخیص می کنند
و برای آنها دربست می گیرند و آنها را در میدان شوش رها می کنند،
یعنی خودشان کاری می کنند معتادانی که احتمالا خیلی هاشان
مبتلا به کرونا هستند، در پارک ها تجمع کنند.

رکنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس