یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

سقوط هواپیمای جنگنده در تبریز در داخل یک سالن ورزشی + ویدیو

تاریخ نشر :دوشنبه 21 فوریه 2022 اشتراک:
سقوط هواپیمای جنگنده حوادث روز
در این مطلب جزئیات حادثه سقوط هواپیمای جنگنده در تبریز را می بینید

حدود ۲ساعت پیش در یکی از مناطق شهر تبریز وقوع یک حادثه با صدای نهیب اهالی منطقه را وحشت زده کرد. در این حادثه یک هواپیمای جنگنده به سالن ورزشی برخورد کرده و منفجر شده بود. در ادامه در پرشین وی جزئیات سقوط هواپیمای جنگنده را مشاهده می کنید

سقوط هواپیمای جنگنده در تبریز

روابط عمومی پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز از سقوط هواپیمای جنگنده در تبریز خبر داد و اعلام کرد: این هواپیمای جنگی در داخل سالن ورزشی شهید علیپور واقع در بلوار منجم سقوط کرده است.

این هواپیما که در فراز آسمان تبریز پرواز می کرد، در یکی از محلات شمال غرب این شهر، حوالی خیابان انقلاب (۴۲ متری) سقوط کرد. گزارش های اولیه حاکی است محل سقوط این هواپیما در حوالی کشتارگاه قدیمی تبریز و در جوار یکی از مدارس بوده است. استاندار آذربایجان شرقی هم در محل حادثه حضور یافت و ضمن بررسی عملیات امداد و نجات، دستورهای لازم به مسئولان ذی‌ربط را صادر کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم که در محل حادثه حضور داشت، با بیان اینکه این هواپیما از نوع آموزشی F5 حوالی ساعت ۹ صبح در منطقه یکه‌دکان سقوط کرده است، گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

ویدئویی از محل وقوع حادثه سقوط جنگنده

عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد

نوروزی، مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی تبریز نیز اعلام کرد: تا این لحظه اطلاع دقیقی از چرایی این حادثه و سلامت خلبان و همچنین تلفات احتمالی حادثه در دست نیست و عملیات همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه همشهریان عزیز به‌هیچ عنوان به اخبار منابع غیر رسمی توجه نکنند، گفت: به محض اتمام عملیات، اطلاعیه تکمیلی به سمع و نظر همشهریان عزیز خواهد رسید.

سقوط هواپیمای جنگندهسقوط هواپیمای جنگنده در تبریز

هواپیما از نوع آموزشی F5 بود

محمد باقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در بازدید از محل حادثه گفت:‌ این هواپیما از نوع آموزشی F5 حوالی ساعت ۹ صبح در منطقه یکه‌دکان سقوط کرده است.

وی با بیان اینکه علت حادثه در دست بررسی است، افزود: با توجه به اینکه این حادثه در یک منطقه مسکونی روی داده است، شجاعت و رشادت مثال زدنی خلبان، مانع از برخورد هواپیما به ساختمان‌های مسکونی شد و هواپیما به یک مدرسه که خالی از سکنه بود برخورد کرد.

سقوط هواپیمای جنگنده نظامیمحل سقوط هواپیمای جنگنده

هنربر با بیان اینکه متاسفانه در این حادثه یک نفر از همشهریان جان خود را از دست داد و وضعیت خلبانان هواپیما نیز در دست بررسی است، تصریح کرد: عملیات امداد و نجات با حضور همه دستگاه‌های امدادی و نیروهای نظامی در حال انجام است و اطفای حریق به طور کامل انجام شده است.

حادثه در تبریزحادثه در تبریز

۳ فوتی در سانحه سقوط هواپیمای جنگی در تبریز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر تبریز با اشاره به سقوط جنگنده در تبریز گفت: ‌هواپیما به دیواره یک مدرسه برخورد کرده ‌که خوشبختانه مدرسه تعطیل بوده است.

وی با بیان اینکه ‌دو نیروی هوانیروز در این سانحه شهید شدند، افزود: ‌خلبان احتمالا به دلیل اینکه هواپیما در منطقه مسکونی درحال سقوط بوده ایجکت نکرده است و جان خود را فدا کرده است. ‌ در این سانحه خلبانان صادق فلاحی و حنیفه‌زاد شهید شدند.

تسنیم

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس