یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ماجرای ضرب و شتم یک دستفروش توسط شهرداری گرگان

تاریخ نشر :سه‌شنبه 12 مارس 2024 اشتراک:
ضرب و شتم دستفروش گرگانی حوادث روز
در پی درگیری مأموران شهرداری در خیابانی در شهر گرگان با یک دستفروش که او را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده بود فیلمی منتشر شده که گفته می شود این ضارب دستگیر و اخراج شده و از دستفروش گرگانی نیز دلجویی شده است.

ماموران شهرداری در خیابانی در گرگان با دستفروشان درگیر شدند و فیلمی از درگیری آن ها منتشر شده که با واکنش های زیادی هرماه شده است. در ادامه ماجرای ضرب و شتم دستفروش گرگانی را در پرشین وی مشاهده کنید.

ضرب و شتم دستفروش گرگانی

ویدئویی در شبکه های اجتماعی مربوط به شنبه ۱۹ اسفند ماه منتشر شده که نشان می دهد مأموران شهرداری در خیابانی در شهر گرگان به یک دستفروش حمله برده و او را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند. انتشار این ویدئو با انتقادات زیادی در شبکه های اجتماعی مواجه شده و واکنش دادستانی و شهرداری گرگان را نیز به دنبال داشته است.

به گزارش «ایرنا» خبرگزاری رسمی دولت؛ دادستان مرکز گلستان از تشکیل پرونده و تعقیب قضایی نیروهای انضباط شهری شهرداری گرگان خبر داد و گفت: پس از انتشار ویدیوی درگیری ماموران انضباط شهری این شهر با دست فروشان، مدیر مربوطه به دادسرا احضار شد.

روابط عمومی دادگستری گلستان، «محمود اسپانلو» اظهار کرد: همچنین مدیر مربوطه ملزم به عذر خواهی رسمی و انتشار آن به صورت عمومی و دلجویی از دست‌فروشان آسیب‌دیده شد.

حمله مأموران شهرداری به دستفروشان

دادستان مرکز استان با تاکید بر این که تنها ضابطان دادگستری حق اقدام و دستگیری افراد طبق ضوابط و با هماهنگی مقام قضایی دارند، ادامه داد: دستگیری غیر قانونی و کتک کاری مردم مصداق بارز نقض حقوق شهروندی است.

اسپانلو ادامه داد: ماموران انضباط شهری به هیچ وجه حق تعرض به افراد ندارند و اقدام این افراد فرا قانونی و جرم است و از باب حفظ حقوق عمومی برای متخلفان پرونده تشکیل و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

ضرب و شتم دستفروش گرگانیضرب و شتم دستفروش گرگانی

وی ادامه داد: پیش‌تر هم، درباره نحوه برخورد با دستفروشان به شهرداری تذکر داده بودیم و در صورت تکرار اقدام‌های فراقانونی و نقض حقوق شهروندی افراد، مسئولیت آن متوجه شخص شهردار گرگان است و باید پاسخگو باشد.

اسپانلو افزود: هر چند اقدام شهرداری برای عذرخواهی کار خوبی بود، اما رافع مسئولیت نیست.

ماجرای ضرب و شتم دستفروش گرگانی

همچنین به گزارش خبرگزاری دولتی «برنا»؛ معاون شهردار گرگان اعلام کرد دو عامل درگیری با دستفروشان در گرگان اخراج شدند و از دستفروشان دلجویی شد.

احمد سالاری معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان در پی انتشار خبر برخورد نامناسب ماموران انضباط شهرداری با دستفروشان گفت: از دستفروشان عذرخواهی و با اهدای گل از آنها دلجویی کردیم.

سالاری افزود: دو نفر از عاملان درگیری با دستفروشان هم اخراج شدند.

سالاری خاطرنشان کرد: قانون محورهمه فعالیت‌ های ما در شهرداری است و رفتار‌های خلاف قانون مورد تایید ما نیست. وی گفت: چند منطقه از شهر گرکان را برای دستفروشان در نظر گرفتیم تا به صورت شبانه روزی در آنجا فعالیت کنند.

ایرنا , برنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس