داستان ضرب المثل جایی رسیده که شتر رو با نمد داغ میکنن

مشاهده : 536
داستان ضرب المثل جایی رسیده که شتر رو با نمد داغ میکنن فال و طالع بینی
حکایات تاریخی و جذاب می توانند همیشه برای ما جالب و خواندنی باشند. همه ملت ها در دستور زبان خود ضرب المثل دارند . داستان ضرب المثل شتر رو با نمد داغ ميكنن را در ادامه بخوانید.

ضرب المثل ها از جمله جذاب ترین و شیرین ترین بخش های هر زبانی است و مردم در تمام دنیا از خواندن و حکایاتی که باعث به وجود آمدن ضرب المثل ها شده است لذت وافری می برند. داستان ضرب المثل جایی رسیده که شتر رو با نمد داغ میکنن را در پرشین وی بخوانید.

شتر رو با نمد داغ میکنن

یه شتر به شتر دیگه از دست صاحبش
شکایت می کرد که گفت :صاحبم از بس بار من میکنه که طاقتم طاق میشهشتر دیگه گفت :بارت چیه اون
شتر جواب :داد معمولا نمک

شتره گفت:اگر توی راهت جوی ابی چیزی دیدی توی جوب اب بخواب تا نمک ها
اب بشه و بارت سبک حال صاحبتم جا میاد

شتر رو با نمد داغ میکنن

شتر رو با نمد داغ میکنن

شتره به حرف دوستش عمل کرد و صاحیش فهمید که خوابیدن
شتر از ناتوانی نیست و دفعه بعد صاحب شتر نمد بار شترش کرد و شتر هم از همه جا بی
خبر توی جوی اب خوابید و وزن بارش اینبار چند برابر شد و صاحبش به زور شلاق اون رو از
زمین بلند کرد و به راه انداخت

داستان ضرب المثل ایرانی

داستان ضرب المثل ایرانی

و این مثل شد که کار به جایی رسیده که شتر رو با
نمد داغ میکنن

ضرب المثل چیست؟

ضرب‌المثل گونه‌ای از بیان محسوب می‌شود که معمولاً تاریخچه و داستانی پندآموز در پس بعضی از آن‌ها نهفته است. بسیاری از این داستان‌ها از یاد رفته‌اند، و پیشینه برخی از امثال بر بعضی از مردم روشن نیست؛ بااین‌حال، در سخن به‌کار می‌رود. شکل درست این واژه «مَثَل» است و ضرب در ابتدای آن اضافه است. به عبارت دیگر، «ضرب المثل» به معنای مَثَل زدن (به فارسی: داستان زدن) است.

زبانشناسان هنوز نتوانسته اند تعریف مشخصی از ضرب المثل ارائه کنند. با این حال، تعریفی که فردریش سیلر ارائه کرده را می‌توان معروف‌ترین تعریف از ضرب المثل دانست. او می‌گوید:

ضرب المثل سخنان برجسته، روشن و پند آمیز و مستقل که در زبان مردم رایج است. در واقع ضرب المثل سخن کوتاه و مشهوری است که به قصه ای عبرت آمیز اشاره می کند

تاریخچه ضرب المثل

در مورد پیدایش و رواج امثال و اصطلاحات مثلی هیچ گونه اطلاعی در دست نیست. جملاتی که امروزه به عنوان امثال و حکم شناخته شده و در تکلم عموم جاری است، ابتدا گفتار لحظه‌ای و ترواش برق‌آسای اندیشه انسان سخن‌گو بوده که به لحاظ مؤثر بودن، دقیق‌ بودن و دلنشین‌ بودن آن در ذهن شنونده حک و سپس تکرار شده‌ است. اولین گوینده یک عبارت مثلی به همان اندازه ناشناس است که گویندگان و نویسندگان اشعار فولکلوریک و اساطیر باستانی.

بابا قصه ـ ستاره

2020-11-11 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
logo-samandehi