دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

لکّه شمع بر روی شمعدان بلور و کریستال

اشتراک:
روش پاک کردن لکّه شمع خانه داری
شاید تمیز کردن لکه‌های خشک شده پارافین از روی میز، لباس، شمعدان به نظر سخت برسد. اما، اصلا نگران نباشید. ما مطالبی را جمع اوری کرده ایم که این کار را برای شما راحت میکند با ما همراه باشید .

استفاده از شمع خانه را زیبا میکند ولی چگونه پاک کردن لکه شمع یکی از نگرانی های خانم های خانه دار است درحالی که سطوح مختلف راه حل های متفاوتی دارند.
روش پاک کردن لکّه شمع  را در پرشین وی ببینید.

روش پاک کردن لکّه شمع

برای زدودن پارافین شمع از روی این قبیل شمعدانها، از آنجا که معمولاً امکان استفاده از سرما و گرما وجودندارد، پنبه‌ای را به الکل صنعتی آغشته کرده و بر روی شمعدان بمالید.سپس با پارچه ی تمیز دیگری آثار مانده را از بین ببرید.اتو بخار معمولی چند عدد پاکت میوه (قهوه‌ای)چند تکه یخ یا یک بسته یخابتدا صبر کنید موم سرد و سفت شود. سپس تکه‌های یخ یا یک بسته یخ را روی موم بگذارید. یخ باعث می‌شود موم شکننده شده، تراشیدن آن راحت تر شود.

با چاقوی کره‌خوری، موم ترد شده را بتراشید. دقت کنید چاقو کوچک ترین لبه‌ دندانه داری که باعث آسیب پارچه شود، نداشته باشد. برای تراشیدن، به جای چاقو می‌توانید از یک شئ محکم و نازک مانند کاردک پلاستیکی یا کارت اعتباری استفاده کنید.حالا زمان استفاده از پاکت میوه است. یک برگ از آن را زیر پارچه و برگ دیگر را روی موم بگذارید.اتو را روی درجه متوسط یا کمی بالاتر قرار دهید به طوری که پارچه نسوزد. این میزان به جنس پارچه و تشخیص شما بستگی دارد.

روش پاک کردن لکّه شمعروش تمیز کردن لکه شمع

پاک کردن شمع

اتو را روی پاکت قرار دهید تا موم جذب آن شود. این مرحله را با یک پاکت جدید تکرار کنید تا کل موم جذب شود. پاکت‌ها را بعد از سرد شدن دور بیندازید.همواره بهترین زمان برای زدودن هر نوع لکه، هنگامی است که در همان لحظه ایجاد شده و مواد تشکیل دهنده آن، هنوز تازه مانده است. در مورد پارافین شمع نیز این موضوع صدق می کند بنابراین اگر زمانی شاهد ریخته شدن پارافین آب شده شمع بر روی جسمی به خصوص سطوح بافت دار مانند فرش و موکت بودید، بلافاصله پارافین را در حالت نرم با دقت و به وسیله قاشق از روی سطح برداشته و سپس برای زدودن آثار آن اقدام کنید.

حال اگر این مشکل پیش از این رخ داده بود و شما با پارافین جامد بر روی سطوح یاد شده مواجه شدید، مانند روش فوق ابتدا با جسمی نوک تیز مانند چاقو و یا حتی ناخن، پارافین سفت شده را برداشته سپس کاغذ قهوه ای (کاغذهایی که در خشکشویی ها برای پیچیدن لباس ها هنگام تحویل مورد استفاده قرار می گیرند) و یا دستمال کاغذی حوله ای بزرگی را تا کرده و بر روی لکه حاصل از پارافین قرار دهید. حال اتو را بر روی درجه گرم تنظیم کرده و بر روی سطح کاغذ، چندین بار حرکت دهید.

پاک کردن لکه شمع از روی سطوحروش های پاک کردن بلور و کریستال

روش ساده برای از بین بردن شمع

حرارت ناشی از اتو، پارافین های باقی مانده در میان بافت ها را آب کرده و جذب کاغذ می کند. این کار را با کاغذها و یا دستمال های دیگری چندین بار تکرار کنید تا دیگر آثاری از چربی حاصل از پارافین بر روی سطح باقی نماند.نکته: اگر شمع مورد استفاده شما رنگی بود و در نتیجه با ریختن پارافین آن نیز لکه ای رنگی ایجاد شده است، برای زدودن آثار رنگی لکه از تینر استفاده کنید به این ترتیب که پارچه ای را به تینر آغشته کرده و به حالت ضربه ای بر روی لکه آنقدر بزنید تا پاک شود.برای نتیجه بهتر، بلافاصله بعد از این مرحله پارچه را بشویید.

مجله تصویر زندگی  –  سیمرغ

 

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس