چرا همسران فوتبالیست‌ها به جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر نمی‌ روند؟

تاریخ نشر :چهارشنبه 05 اکتبر 2022 اشتراک:
تیم ملی دانمارک اخبار ورزشی
قطر قطر میزبان جام‌ جهانی ۲۰۲۲ می باشد و تیم ملی فوتبال دانمارک در اقدامی جنجالی عنوان کرده که همسران فوتبالیست‌ های این تیم حق حضور در این جام جهانی را ندارند.

تیم ملی دانمارک بعد از رونمایی جنجالی از لباس های اعتراضی خود در جام جهانی قطر عنوان کرده که ستاره های این تیم حق ندارند خانواده شان را با خود ببرند. در ادامه ماجرای همسران فوتبالیست‌ها را در پرشین وی مشاهده کنید.

همسران فوتبالیست‌ها

به دلیل این که کشور دانمارکی‌ ها نمی‌ خواهند سودآوری زیادی برای کشور قطر میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ داشته باشند، همسران بازیکنان را به همراه خودشان به قطر نخواهند برد.

ستاره‌های تیم ملی دانمارک برخلاف همیشه در سفر به قطر برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ همسران و نامزدهای خودشان را به همراه نخواهند داشت.

نشریه «سان» در این باره نوشت، به طور سنتی بازیکنان اهل اسکاندیناوی همسراه همسر یا نامزدشان به مسابقات بزرگ می‌ روند، اما فدراسیون فوتبال دانمارک برای سفر به قطر اقدامی در این باره نکرده و برای به همراه بردن همسران و نامزدهای بازیکنان برنامه‌ ای ندارد.

در همین زمینه، یاکوب هوبر سخنگوی فدراسیون فوتبال دانمارک گفت که پیش از این موضع‌ شان را برای مشکلات حقوق بشری و اقتصاد قطر مشخص کرده‌اند.

همسران فوتبالیست‌هالباس تیم ملی دانمارک

همسران فوتبالیست‌ها در قطر

هوبر همچنین گفته که دانمارکی‌ ها تصمیم دارند که رابطه‌ شان با جام‌ جهانی پیش‌ رو را به حداقل برسانند تا در سودآوری کشور قطر سهم زیادی نداشته باشند. به همین دلیل هم برخی فعالیت‌های سفر را کم کرده‌اند که یکی از آن‌ ها همراهی همسران و نامزدهای بازیکنان است.

دانمارکی‌ها پیش از این هم از پیراهنی خاص برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ رونمایی کردند که لوگو و آرم مخصوص دانمارک در آن نامرئی شده تا از کشوری که باعث مرگ هزاران کارگر برای برگزاری مسابقات شده قابل رؤیت نباشند.

دانمارک که در گروه D جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور دارد، در نخستین بازی به مصاف تونس خواهد رفت، سپس با فرانسه قهرمان دوره قبل مصاف خواهد داد و در نهایت با استرالیا دیدار خواهد کرد.

همسران فوتبالیست‌هاهمسران فوتبالیست‌ها و فرزندانشان

پیراهن خاص یک تیم در اعتراض به میزبانی قطر

«هومِل» سازنده کیت جام‌جهانیِ دانمارک در پستی در اینستاگرام با انتشار طرح انتخابی کیت سوم مشکی رنگ گفت: «رنگ عزاداری». این شرکت در ادامه توضیح داد: «ما تمام مدت از تیم ملی دانمارک حمایت می‌کنیم، اما این نباید با حمایت از میزبانی که جان هزاران نفر را به خطر انداخته، اشتباه گرفته شود.»

فدراسیون فوتبال دانمارک در نوامبر گذشته قول داده بود که در این تورنمنت لباس‌هایی با «پیام‌های انتقادی» فراهم کند. اگرچه قوانین جام‌جهانی فیفا بیانیه‌های سیاسی روی لباس تیم را ممنوع کرده، اما به نظر می‌رسد طرح‌های سه پیراهن دانمارک به رنگهای تماما قرمز، تماما سفید و تماما سیاه بدون هیچ کلمه یا نمادی، بیانیه‌ای آشکار و واضح باشد.

نشان تیم ملی، آرم «هومل» و علامت‌های V شکل سفید تزئینی (یکی از ویژگی‌های معروف پیراهن دانمارک از دهه ۱۹۸۰) با همان رنگ پیراهن حک شده‌اند، اما همچنان قابل مشاهده هستند.

خبر ورزشی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس