یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

این نام های خدا را قبل از دعاهایتان بگویید تا اجابت شوید

اشتراک:
دعاهای مشکل گشا احکام و مسائل شرعی
این روزها در همه زندگی ها مشکلاتی است که برای رفع آنها باید به خداوند پناه برد.

مشکلات زندگی باعث شده است بیش از پیش به خداوند نزدیک شویم و از بخواهیم ما را در لحظات سخت نجات بخشد. نام های خدا قبل از دعاها می تواند تاثیر عجیبی داشته باشد. با بهترین دعاهای مشکل گشا  در پرشن وی اشنا شوید.

دعاهای مشکل گشا

رسول خدا فرمود برای خدا هشت اسم است که در ساق عرش و قلب خورشید و در بهشت و درخت طوبی نوشته شده هرکس قبل از دعا بگوید مستجاب می شود و آن هشت اسم این است:

یا دائِمُ,یا حَیُّ, یا وتْرُ, یا فردُ, یا اَحدُ, یا قَویُّ, یاقَدیمُ, یا قاد

همچنین:

اسم مبارک ۹۸۰ بار درقرآن کریم امده است که همه صفات جلال و جمال و کمال در این اسم جمع شده است و اختصاص به ذات مقدسه الهی دارد.

دعای مشکل گشادعاهای مشکل گشا

پس هر گاه گفته شود گویا همه اسما حسنی گفته شده است.

حضرت علی(ع) میفرماید: هرکس ۱۰۰ ایه از ایات قران را از هر جا که باشد قرائت کند وبعد از ان هفت بار یا الله بگوید ،اگر بر سنگی دعا کند هر اینه خداوند تبارک وتعالی ان را بشکافد.

دعای مشکل گشا از شیخ بهایی

از شیخ بهایی نقل است که هر کس این دعا را بخواند در حالی که دلش صاف باشد و اعتقاداتش نیز صحیح باشد چنانچه به هدف شرعی خویش نرسد در روز قیامت بر علیه من شکایت کند. این دعا علاوه برآوردن حاجات برای شفای بیماران نیز تجویز می شود و چنانچه بیمار خوب نشد حتما اجلش رسیده است و کاری نمی توان کرد. خواندن این دعا در مسجد بهتر است و در حال سجده خوانده شود و آن دعا این است:

هفتاد مرتبه بگوید:

«لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِعِزَّتِکَ وَ قُدرَتِک. لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِحَقِّ حَقِّکَ وَ حُرمَتِکَ. لااِلهَ اِلَّا اللهُ فَرِّج بِرَحمَتِک»

دعاهای مشکل گشابهترین دعا برای رفع مشکلات

در ثلث آخر شب وضو گرفته و در گوشه ای برو به شرطی که کسی تو را نبیند و با حضور قلب و رو به قبله هزار مرتبه می گویی:

«فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم» (آیه ۱۳۷ بقره)

و بعد از هر ۱۰۰ بار بگو: «اللهمَ اکفِنی حاجَتی» و حاجت خود را ذکر کن و بعد از ذکر حاجت بگو: «اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیر» و تا سه شب متوالی این عمل را بجا بیاور که تخلف ندارد.

ذکر و دعا ـ ستاره

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس