پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

نماز امام صادق(علیه السلام) برای برآوردن حاجات

اشتراک:
نماز حاجت از امام صادق احکام و مسائل شرعی
همیشه یکی از راه های رسیدن به حاجت دل و یا دنیوی توسل به ائمه اطهار می باشد . از جمله توسل کردن خواندن نماز امام جعفر صادق می باشد که بسیار سفارش شده و مجرب است .

هر انسانی در زندگی خود حاجت هایی دارد که میخواهد ان ها براورده شود . و همیشه  سفارش اهل بیت و امامان از خدا کمک گرفتن است  . ولی نماز ها و اعمالی هستند که بواسطه ی ان ها میتوان حاجت دل خود را به خدا بگویید . یکی از این اعمال  و یا نماز – نماز حاجت از امام صادق می باشد که بسیار مجرب است و خیلی ها با حاجت خود رسیده اند .نحوه ی خواندن این نماز را در پرشین وی ببینید.

نماز حاجت از امام صادق

از راه های برآوردن حاجات انسان، اقامه نمازی است که نماز حاجت خوانده می شود که امام صادق (علیه السلام)،آن را باعث استجابت دعاهای خود می داند.

نماز شب

در روایات مختلف دعا ها و نمازهای بسیاری برای برآوردن حاجات ذکر شده که یکی از آن ها «نماز حاجت»است که بسیاری از علما، از جمله «سید بن طاووس»، «شیخ صدوق» و «شیخ طوسی» نقل کرده اند که امام صادق علیه السلام فرمود: هر گاه حاجت مهمّی داری، سه روز متوالی از چهارشنبه تا جمعه را روزه بگیر، درروز جمعه غسل کن و لباسی نو و پاکیزه بپوش و بالای بام خانه ات (یا در فضای باز) برو و دو رکعت نماز بخوان، و پس از نماز، دست ها را به سوی آسمان بلند کن و بگو:….

نماز حاجت از امام صادقنماز امام جعفر صادق برای حاجت

« اللهم إنّی حَلَلتُ بِساحَتِکَ لِمَعرِفَتی بِوَحدانیَّتِکَ و صَمَدانِیَّتِکَ، و أنَّه لا قادِرَ عَلی قَضاء حاجَتی غَیرُک، وَ قَد عَلِمتُ یا رَبِّ أنَّهُ کُلَّما تَظاهَرَت نِعمَتُکَ عَلَیَّ، اِشتَدَّت فاقَتی إلَیک، وَ قَد طَرَقَنِی هَمُّ کَذا و کَذا» (به جای کلمه«کذا و کذا» حاجت خود را ذکر کند و آنگاه ادامه دهد: «وَ أنتَ بِکَشفِهِ عالِمٌ غَیرُ مَعَلَّمٍ، واسِعٌ غَیرُمَتَکَلِّفٍ، فأسئَلُکَ بِاسمِکَ الَّذی وَضَعتَهُ عَلَی الجِبالِ فَنُسِفَت، وَ وَضَعتَهُ عَلَی السَماواتِ فَانشَقَّت، وَ عَلَی النُّجُومِ فَانتَثَرَت، وَ عَلَی الأرضِفَسُطِحَت

وَ أسئلکَ بِالحقِّ الَّذی جَعَلتَه عندَ محمَّدٍ صَلَّی اللهُ علیهِ و آلهِ، وَ عِندَ عَلیٍّ و الحسنِ و الحُسینِ،وَ علیٍّ و محمَّدٍ، و جعفرٍ و موسی، وَ علیٍّ و محمّدٍ، و علیٍّ و الحسنِ، وَ الحُجَّهِ علیهم السلام،أن تُصَلِّیَ علی محمَّدٍ و أهلِ بَیتِهِ، و أن تَقضِیَ لی حاجَتی، و تُیَسِّرَلی عَسیرَها، و تَکفِیَنی مُهِمَّها، فَاِن فَعَلتَ فَلَکَ الحمدُ، و إن لَم تفعَل فَلَکَ الحمدُ، غیرُ جائِرٍ فی حُکمِکَ، و لا مُتَّهَمٍ فی قضائِکَ، و لا حائِفٍفی عَدلِکَ» سپس گونه خود را بر زمین می گذاری و می گویی: «اللهمَّ إنَّ یونُسَ بنَ مَتَّی عَبدُکَ، دَعاکَ فی بَطنِ الحُوتِ و هوَ عبدُکَ فَاستَجَبتَ لَهُ، و أنا عبدُکَ أدعُوکَ فَاستَجِب لی.

امام صادق علیه السلام فرمود: بسیار می شود حاجتی دارم، این دعا را می خوانم و خداوند حاجتم را برآورده می سازد.(جمال الاسبوع، صفحه ۳۳۰٫این دعا در فقیه، جلد ۱، صفحه ۵۵۷، حدیث ۱۵۴۳ و مقنعه، صفحه ۲۲۰ و مصباح المتهجّد، صفحه ۳۲۴ با مقداری تفاوت آمده است).رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) می فرمایند:کسی که هر شب سوره واقعه را قرائت کند،
هیچ گاه فقر و تنگدستی به او نرسد.

نماز امام صادق(علیه السلام) برای برآوردن حاجاتآموزش خواندن نماز حاجت

نمازی مجرب جهت طلب روزی

روزی امام زین العابدین (علیه السّلام) به مردی برخوردند که درب خانه ی شخصی جبّار و ستمگر نشسته است، ازاو پرسیدند: چرا این جا نشسته ای؟عرض کرد: به جهت فقر و تنگدستی آمده ام از این مرد ثروتمندکمکی بخواهم.امام (علیه السّلام) فرمودند: بلند شو تا تو را به خانه ای معرفی کنم که بهتر از این جاست وبعد دست او را گرفته و به مسجد بردند و دستور دادند که:

ابتدا دو رکعت نماز بخوان و بعداز آن دست های خود را به طرف آسمان بلند کن و حمد و ثنای پروردگارت را به جای آورو بعد از درود به پیامبر و آلش(علیهم السّلام) ۴ آیه ی آخر سوره ی حشر و ۶ آیه ی اوّل سوره ی حدید و دو آیه ی سوره ی آل عمران را بخوان و آن گاه از خداوند طلبروزی و بی نیازی از مردم کن که حتماً تو را بی نیاز می فرماید.مرحوم قطب راوندی می فرماید: مراد از دو آیه، آیات ۲۶ و ۲۷ یعنی از (قُل اللهم مالِکِ المُلک تا مَن تشاء بغَیر حِسابْ ) است.

مرحوم علامه ی مجلسی می فرماید: شاید آیه ۱۸ یعنی ( شَهِدَ الله اَنَّه…) و آیه ۲۶ یعنی ( قُل اللهم مالِکِ المُلک) باشد.به نظر حقیر احتیاط در جمع آیات مذکور است.(مفاتیح الجنان – نماز حاجت، ص ۵۲۲)در مورد قرائت سوره هایانفال، طه، فتح و واقعه برای گشایش روزی و رفع فقر آیاتی وارد شده که به یک مورد آن اشارهمی کنیم:

ـ رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) می فرمایند:

کسی که هر شب سوره واقعه را قرائت کند، هیچ گاه فقر و تنگدستی به او نرسد.(تفسیر نمونه ، ذیل سوره های مذکور)

تبیان

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس