جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بیماری پردیس افکاری و آخرین وضعیت وی از زبان همسرش ؛ از شهرت تا مهاجرت

اشتراک:
پردیس افکاری چهره ها
پردیس افکاری بازیگر سریال های در مسیر زاینده‌رود و پنج کیلو متر تا بهشت بعد از مهاجرت به ترکیه و پیوستن به شبکه جم در سکوت به ایران بازگشته و این روزها خبر بیماری وی منتشر شده و به گفته خواهرش و همسرش او اکنون در کما می باشد.

چند روز قبل بود که الهام پاوه نژاد با انتشار ویدیویی از دکتر قطب الدین صادقی که از وضعیت بازیگر مشهور صحبت کرده بود منتشر و مشخص شد بازیگری که به شبکه جم رفته بود اکنون با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند. در ادامه عکس ها و بیوگرافی پردیس افکاری را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی پردیس افکاری

«پردیس افکاری» زاده سال ۱۳۴۲، دانش آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد است و دوره بازیگری را در گروه تئاتر آناهیتا گذرانده از ۱۶ سالگی در مدرسهٔ هنرپیشگی آناهیتا زیر نظر مصطفی اسکویی دورهٔ دوسالهٔ بازیگری را گذراند. بعد در تئاترهای کارگردانان مشهوری چون مصطفی اسکویی، مجید جعفری، رکن الدین خسروی، دکتر قطب الدین صادقی و … حضور داشت.

بیوگرافی پردیس افکاریپردیس افکاری

شروع فعالیت هنری

او فعالیت خود را در سینما با فیلم «شاخه‌های بید» به کارگردانی امرالله احمدجو در سال ۱۳۶۷ آغاز کرد.

او در تئاتر با کارگردانانی چون زنده‌یاد رکن‌الدین خسروی و قطب‌الدین صادقی همکاری داشته و از عمده نمایش‌هایی که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون سوسنگرد، ابن سینا، باغ آلبالو، زیرگنبد کبود، ژاندارک، عروسی، عاشق‌کشون، دندون طلا اشاره کرد.

بازی در فیلم‌ ها و نمایش‌های تلویزیونی چون هادی و هدی، بزبز قندی(عروسک‌گردان)، غروب یک روز بارانی، غفلت، معین پزشک، با طراوت، فکر پلید، خانه شماره پنجم، این یک دادگاه نیست، بخش دیگری از کارنامه هنری این بازیگر است.

بیوگرافی پردیس افکاریپردیس افکاری در فیلم شور شیرین

افکاری در سینما با کارگردانانی چون سیروس الوند، محمد علی سجادی، امرالله احمدجو، کریم آتشی، حمید رخشانی و … همکاری کرده که نتیجه آن بازی در اثاری همانند دخترک کنار مرداب، گزل، برخورد، پرواز را به خاطر بسپار، پنجاه روز التهاب، ضربه آخر، بانی چاو … است.

این بازیگر دهه ۹۰ در نمایش «کاسپار» نوشته «پتر هاندکه» و به‌ کارگردانی محسن معینی، به ایفای نقش پرداخت. بازی در نمایش «بر فَرَس تندرو» به کارگردانی محسن معینی، دیگر حضور او بر صحنه نمایش است.

بیوگرافی پردیس افکاریپردیس افکاری

مهاجرت و بیماری بازیگر مشهور

افکاری در اواسط دهه ۹۰ به ترکیه رفت و با شبکه جم چند همکاری در زمینه سریال و … داشت که البته معروفترین آنها سریالی بود به اسم شهرفرنگ ساخته مهدی مظلومی که چندان هم دیده نشد. البته بازیگران دیگری هم بودند که همگی بعدتر به کشور برگشتند و اساسا فعالیت در این شبکه را ترک کردند.

وضعیت زندگی این بازیگر شاید نمودی از وضعیت دیگر بازیگران پیوسته به شبکه جم تی وی باشد؛ وضعیتی که محصول بی تدبیری و اعتماد به مدیر کشته شده شبکه جم یعنی سعید کریمیان است.

بیوگرافی پردیس افکاریعکس های پردیس افکاری

حضور بازیگران در این شبکه کاملا بر اساس وعده های رنگی شکل گرفته است؛ وعده اقامت در ترکیه و درآمد میلیونی، اما این وعده های خیلی زود برای امثال افکاری و همسرش رنگ باخت.

بر اساس اخبار رسیده، بعد از حضور افکاری و همسرش در ترکیه، بر خلاف وعده داده شده از سوی کریمیان برای گرفتن اقامت این کشور، هیچ گونه اقدامی برای گرفتن اقامت آنان انجام نشد و در سکوت خبری به ایران بازگشته و اکنون درگیر بیماری سرطان می باشد.

بیوگرافی پردیس افکاریاستوری نعیمه نظام دوست

آخرین فیلم های اکران شده افکاری ۵۱ ساله، “شور شیرین” و “گیرنده” بودند که در این بین “شور شیرین” به واسطه تصویرسازی بخش هایی از زندگی شهید محمود کاوه بیشتر مورد توجه قرار گرفت؛ البته افکاری در این فیلم ایفاگر یک نقش کاملا منفی بود.

افکاری به موازات سینما سابقه فعالیت های تلویزیونی هم داشت و از جمله در سریال های “در مسیر زاینده رود”،”فکر پلید” و “پنج کیلومتر تا بهشت” بازی کرده بود.

بازیگرپردیس افکاری

بیوگرافی پردیس افکاری و آخرین وضعیت خانم بازیگر از زبان همسرش

همسر پردیس افکاری با ارایه توضیحاتی درباره وضعیت جسمانی این بازیگر تاکید کرد که همه مراحل درمان طی شده ولی فقط یک معجزه می‌تواند سبب بهبودی او شود.

محمد نجفی در گفتگو با ایسنا همچنین تاکید کرد که خانواده این بازیگر تمام هزینه‌های درمان را تامین کرده‌اند و نیازی به حمایت ارگان یا نهادی نیست.

او درباره آخرین وضعیت جسمانی پردیس افکاری که دچار سرطان کبد است، توضیح داد: در آخرین صحبتی که با پزشک ایشان داشتم، عنوان کردند دیگر از نظر پزشکی، کاری از دست‌شان برنمی‌آید مگر اینکه معجزه‌ای رخ بدهد.

نجفی افزود: پزشکان بیمارستان مفرح تمام آنچه را از دست‌شان برمی‌آمد، انجام دادند و پرونده همسرم را متخصصان و پرفسورهای گوناگونی بررسی کردند و متاسفانه همه متفق‌القول هستند که دیگر کاری از دست کسی ساخته نیست.

او اضافه کرد: سه روز پیش تعدادی از دوستان و هم دانشکده‌ای‌های همسرم برای انتقال او به بیمارستان دیگری اقدام کردند ولی هم کادر درمان بیمارستان فعلی و هم آن بیمارستانی که مد نظرشان بود، صلاح ندانستند که ایشان را جا به جا کنیم چون کوچکترین حرکتی می‌توانست مشکل‌ساز باشد. امروز هم که پزشک ایشان توضیح دادند که درمان، دیگر پاسخگو نیست.

 پردیس افکاریپردیس افکاری

آخرین وضعیت خانم بازیگر در کما

همسر پردیس افکاری با قدردانی از همراهی دوستان این هنرمند افزود: دوستان همسرم هر روز به دیدار ایشان در بیمارستان می‌آیند. انان همه تلاش‌شان را به کار بستند تا روحیه پردیس جان را بالا ببرند. آنان مانند کوه پشت ما بودند و هستند و هر آنچه را در توان داشتند، به کار گرفتند.

نجفی همچنین از تلاش کادر درمان بیمارستان مفرح نیز تقدیر و تاکید کرد: پرسنل بیمارستان و کادر درمان بیشترین همکاری را با ما داشتند. بیمارستان مفرح، بیمارستان بسیار خوبی است و ما قدران زحمات و همکاری پزشکان و پرسنل آن هستیم.

او خاطرنشان کرد: خانواده افکاری و من همه هزینه‌های درمان را تامین کرده‌ایم و به جز ما دوستان همسرم نیز مانند کوه پشت ما هستند و برای تامین هزینه‌های درمان، نیازی به کمک کسی یا ارگانی نیست.

بازیگرعکس های پردیس افکاری

او همچنین با ارایه جزییاتی درباره بیماری همسرش که در مدت کوتاهی، به وضعیتی وخیم رسیده است، ابراز تاسف کرد: از زمان تشخیص بیماری همسرم تا به امروز کمتر از یک هفته گذشته. متاسفانه این بیماری پنهان بود و ما اصلا متوجه آن نشدیم و حال و روز ایشان هم طوری نبود که احتمال بیماری بدهیم. از زمان بروز بیماری، خیلی زود به این مرحله حاد رسید و به سرعت تمام کبد را گرفت و به بخشی از ریه هم سرایت کرده است.

نجفی افزود: در این چند روز بسیاری از دوستان تلاش کردند تا ایشان را برای پیوند کبد به بیمارستان نمازی شیراز منتقل کنیم ولی سرعت رشد بیماری آنچنان بالا بود که متاسفانه این امکان هم از بین رفت.

بیوگرافی پردیس افکاری و وضعیت جسمی وی از زبان خواهرش

خواهر پردیس افکاری، بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون به ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت درمانی این هنرمند گفت: حدود ۱۰ روز پیش بود که پردیس را به بیمارستان منتقل کردیم و در این مدت متأسفانه بهبود حاصل نشده است و شاهد بدتر شدن وضعیت او هستیم.

بازیگرفیلم های پردیس افکاری

نازیار افکاری خواهر پردیس افکاری بازیگر سینما و تلویزیون، درباره آخرین وضعیت درمانی این هنرمند توضیح داد: خانم افکاری شب یلدا از خارج به ایران آمد و احوال عمومی‌اش هم خوب بود اما وقتی پزشکان فوق تخصص در حوزه گوارش و اعصاب و روان او را چکاپ کردند، متوجه سرطان کبد شدیم و در بیمارستان بستری شد.

وی درباره وضعیت فعلی این هنرمند، افزود: در حال حاضر ایشان امکان گفت‌وگو با ما را ندارد و بنابر نظر پزشکان در حالت کما هستند. دکترها هم می‌گویند متأسفانه وضعیت عمومی‌اش در حال بدتر شدن است. نسبت به دیروز و حتی نسبت به صبح امروز، وضعیتش بدتر شده است.

افکاری ادامه داد: حدود ۱۰ روز پیش بود که پردیس را به بیمارستان منتقل کردیم و در این مدت متأسفانه بهبود حاصل نشده و شاهد بدتر شدن وضعیت او هستیم.

بازیگرپردیس افکاری

وی درباره پیگیری مدیران سینمایی از وضعیت این هنرمند هم گفت: در این مدت مدیران پیگیر وضعیت خانم افکاری نبودند و تمام افرادی که در این مدت به بیمارستان مراجعه کردند، از دوستان و همکاران او بودند. از طرف هیچ نهادی شاهد پیگیری نبودیم و شکر خدا نیازی هم به حمایت در فرآیند درمان نداریم.

ایسنا , ایرنا , عصر ایران , افکار نیوز , آخرین خبر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس