جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

تورج الوند بازیگر نقش جلیل در فیلم آپاراتچی ؛ از دستیار صحنه تا شهرت با سینما

اشتراک:
تورج الوند چهره ها
تورج الوند بازیگر و مدیر صحنه می باشد که تا کنون در سینما در فیلم های دشت خاموش ، بازی های مردانه ، نوار زرد، هت تریک ، تاریکی شب روشنایی روز ، ماه گرفتگی ، کلمبوس ، نگهبان شب و ... و فیلم آپاراتچی بازی کرده است.

بازیگر جوان و تازه کار سینما که توانسته با بازی در چند فیلم سینمایی توانایی های خود را به نمایش بگذارد و خوش درخشیده در فیلم آپاراتچی بازی اش در جشنواره فجر مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه عکس ها و بیوگرافی تورج الوند را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی تورج الوند

تورج الوند متولد دهه ۷۰ در تهران یکی از بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون می باشد که ابتدا به عنوان دستیار صحنه وارد عرصه هنر شد و سپس در فیلم های کوتاه بازی کرد و سرانجام با بازی در فیلم نگهبان شب وارد سینما شد و در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ به شهرت رسید.

بیوگرافی تورج الوندتورج الوند

شروع فعالیت هنری

تورج از سال ۱۳۹۱ بطور حرفه ای وارد بازیگری شد و با بازی در نقش رسول در فیلم نگهبان شب در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ به شهرت رسید. او کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فیلم فجر شد.

ایشان تجربه بازی در فیلم و سریال های چون “کلمبوس”، “دشت خاموش”، “هت تریک”،”اتاقک گلی”،”رهگذر ” و… را نیز دارد.

بیوگرافی تورج الوندتورج الوند و رضا میرکریمی

تا پیش از بازی در فیلم سینمایی «نگهبان شب» کمتر کسی از اهالی سینما با چهره و بازی او آشنایی داشت؛ هرچند پیش از ایفای نقش اول آخرین فیلم سید رضا میرکریمی به عنوان دستایر و مدیر صحنه در برخی آثار سینمایی حضور داشته است و در چندین فیلم کوتاه درخشیده است؛ اما به واقع فیلم سینمایی «نگهبان شب» را می توان سکوی پرتاب تورج الوند برای رسیدن به آرزوهای سینمایی اش دانست.

بیوگرافی تورج الوندتورج الوند در جشنواره فجر

ستاره نو ظهور سینمای ایران در نگهبان شب

تورج الوند اخیرا در یک گفتگوی سینمایی از چگونگی نزدیک شدن به شخصیت رسول در فیلم سینمایی «نگهبان شب» صحبت کرده و همین بهانه ای شد برای مرور بازی تحسین برانگیز او در نگهبان شب و اتاقک گلی که برای او دو نامزدی نقش اول بازیگری را به همراه داشته است.

بیوگرافی تورج الوندپوستر فیلم نگهبان شب

بازیگر نقش اول فیلم سینمایی «نگهبان شب» درباره حضورش در این اثر سینمایی در جایی دیگر گفته بود:« نگهبان شب تجربه اول من در نقش اول بود. این فیلم پنجمین فیلمی بود که برای آن تست بازیگری می دادم و هربار با وجود رد شدن از این که بهترین خودم را ارائه داده بودم راضی بر می‌ گشتم.

بیوگرافی تورج الوندتورج الوند و لاله مرزبان در نگهبان شب

تا این که در نهایت برای این فیلم انتخاب شدم و به آقای میرکریمی گفتم انقدر در این فیلم خوب بازی خواهم کرد که مخاطب فرق بین من و یکی از بومیان کرمان را تشخیص ندهد.»

تورج الوند برای بازی در این فیلم مورد تشویق اهالی سینما و منتقدان قرار گرفت و نامزد بهترین نقش اول مرد در همان جشنواره شد؛ علی اکبر اصانلو دیگر نابازیگر این فیلم نیز به دلیل درخشش بازی در نگهبان شب، دیپلم افتخار جشنواره چهلم فجر را به دست آورد.

لاله مرزبان، بازیگر مقابل نقش الوند نیز به دلیل بازی زیبای خود توانست نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره شود. این فیلم در طراحی لباس، صداگذاری، بازیگر نقش مکمل زن، فیلمنامه و بهترین فیلم نیز نامزد دریافت سیمرغ از جشنواره چهلم فجر شده بود تا به یکی از بهترین آثار میرکریمی تبدیل شود.

بیوگرافی تورج الوندعکس های تورج الوند

بیوگرافی تورج الوند بازیگر فیلم اتاقک گلی

بازی تحسین برانگیز تورج الوند در فیلم سینمایی «نگهبان شب» باعث شد تا به عنوان نقش اول فیلم دفاع مقدسی «اتاقک گلی» به کارگردانی محمد عسگری انتخاب شود.

این فیلم برای نخستین بار در جشنواره ۴۱ فیلم فجر به نمایش درآمد و هنوز راهی اکران عمومی سینماها نشده است. الوند برای بازی در این فیلم نیز موفق شد تا نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فجر شود. شاید طلسم این نامزدی با فیلم سوم الوند و گرفتن سیمرغ بازیگری شکسته شود.

فیلم اتاقک گلیبازیگران فیلم اتاقک گلی

چهره دستکاری نشده الوند (بدون عمل زیبایی) و توانایی های فوق العاده او در بازیگری باعث شده تا در دو فیلمی که به عنوان نقش اول بازی کرده، نقش جوانی شهرستانی و ساده دل را بازی کند که در جریان اتفاقات فیلم، شخصیتش دچار تحول شده و تبدیل به انسانی شجاع و با اراده می شود که البته قدرت بازیگری الوند باعث شده تا مخاطب این تحول شخصیت را در طول قصه به خوبی باور کند.

بازیگربازیگران فیلم سینمایی آپاراتچی

بازیگر نقش جلیل رشیدی در فیلم آپاراتچی

«آپاراتچی» به کارگردانی علی طاهرفر و تهیه کنندگی سجاد نصر اللهی نسب، اقتباسی آزاد از کتابی به همین نام نوشته روح الله رشیدی می باشد و در ادامه بیوگرافی تورج الوند وی در نقش جلیل رشیدی در فیلم آپارتاچی بازی کرده است.

فیلم آپارتچی محصولی از سازمان سینمایی سوره، بنیاد سینمایی فارابی و مدرسه سینمایی اندیشه و هنر “ماه” است که با کارگردانی قربانعلی طاهرفر و با بازیگری تورج الوند، فاطمه مسعودی‌ فر و رضا ناجی، هومن برق‌ نورد، بهنام تشکر، امید روحانی، وحید مبصری، امین گلستانه، حسین عابدینی، ولی فروتن و علیرضا استادی در چهل و دومین جشنواره فجر به نمایش درآمد.

بازیگرتورج الوند در آپاراتچی

از نقاط قوت دیگر این فیلم، بازیگران اصلی و شناخته شده و نشده آن است، با وجود بازیگرانی مثل بهنام تشکر، هومن برق نورد یا امید روحانی، اما فیلم حول بازیگران کمتر شناخته شده هم می چرخد، به عنوان مثال تورج الوند قبلا در فیلم نگهبان شب نیز ایفای نقش کرده و موفقیت هایی هم برای بازی در این اثر سینمایی به دست آورده و یا فاطمه مسعودی فر نیز قبلا با ۲ نقش در فیلم های پوست و سریال جیران در سینما و شبکه خصوصی داشته اما بازی او در آپاراتچی درخشان تر بوده است.

فیلمتورج الوند در فیلم نگهبان شب

در خلاصه داستان این اثر آمده است: التفات،‌ بتونه می زند… التفات دستیار کارگردان است… بایرام سمباده می کشد… بایرام فیلم‌بردار است… شهباز آستری می‌زند… شهباز بازیگر است… ایوب سقف را رنگ می‌ زند… ایوب مدیرتولید است… جلیل اما رنگ نهایی را می‌ زند… وسواس دارد و هر دیوار را باید سه بار رنگ بزند… چرا؟ چون جلیل کارگردان است… حالا این جماعت می‌خواهند اولین فیلم بلندشان را بسازند… اما حیدر، پدر جلیل نمی‌ خواهد پسرش در منجلاب سینما فرو رود…

راه دانا , ایرنا , مهر , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس