چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲

جذاب ترین آکواریوم های استانبول که بسیار تماشایی هستند

اشتراک:
آکواریوم های استانبول گردشگری
اگر در سفر به شهر استانبول ترکیه قصد بازدید از آکواریوم های خاص به همراه خانواده را دارید، با چهار مورد از بهترین و جذابترین آکواریوم های استانبول آشنا خواهید شد که کاملا ارزش دیدن دارند.

اگر به استانبول سفر کرده و می خواهید دیدنی های این شهر را ببینید، تماشای آکواریوم های استانبول از نقاط گردشگری پرطرفدار محسوب می شود. در زیر چهار مورد از بهترین و بزرگترین آکواریوم های استانبول را پیشنهاد می کنیم که بازدیدکنندگان را حیرت زده می کنند.

بهترین آکواریوم های استانبول

آکواریوم های استانبول برای مردم حکم باغ وحش های زیر آب را دارد که به گزارش پرشین وی بازدید از آنها یک روز سرگرم کننده و آموزشی را برای کودکان و بزرگسالان می سازد.

آکواریوم استانبول (Istanbul Aquarium)

وقتی حرف از آکواریوم های استانبول به میان بیاید، چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد ولی در بین آنها “آکواریوم استانبول” در راس لیست بهترین ها قرار دارد و با افتخار می تواند مدعی باشد که نسبت به دیگر آکواریوم های این شهر با بهره گیری از جدیدترین فناوری های تعاملی توانسته به راستی بخشی از دنیای زیر آب را به معرض تماشا درآورد. این آکواریم عضو رسمی بنیاد جهانی باغ وحش ها و آکواریوم هاست.

هر یک از مخزن های این آکواریوم نوعی معماری خاص دارد که روی جنبه های فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی متمرکز شده اند. شش منطقه با تم مشخص دارد که انواع گونه های ماهی در دریا و اقیانوس را به نمایش گذاشته است. بازدید کنندگان از تماشای گونه های مختلف از دریای سیاه و اقیانوس آرام گرفته تا دریای سرخ و یا حتی جنگل های بارانی آمازون لذت می برند گویی که می توانید با یک مسیر سفر از پیش برنامه ریزی شده دست به اکتشاف دنیا بزنید.

اگر بخواهید در این آکواریوم زندگی اعماق دریا را تماشا کرده و یا گونه های مختلف آبزیان را کشف کنید، برای صرفه جویی در هزینه بهتر است از قبل بلیت رزرو کنید.

دیدنی های ترکیهآکواریوم استانبول

آکواریوم زندگی دریایی استانبول (سی لایف آکواریوم) (Istanbul Sea Life Aquarium)

مردم محلی گاهی از این آکواریوم با نام تورکا زو (TurkuaZoo) یاد می کنند. این آکواریوم اولین آکواریوم عمومی در ترکیه و یکی از بزرگترین آکواریوم های اروپا و همچنین یکی از بهترین آکواریوم های استانبول است. البته کسی نباید تعجب کند که این آکواریوم بزرگترین آکواریوم ترکیه است چرا که کمپانی سی لایف به طور کلی ۴۸ آکواریوم مختلف در اقصی نقاط دنیا دارد و یکی از آنها در استانبول واقع شده و توجه به جزئیات در آن درست مثل آکواریوم سی لایف در جاهایی همچون آریزونا و یا لندن است.

البته برخلاف آکواریوم سی لایف آریزونا، اکواریوم سی لایف استانبول یک قایق با کفی شیشه ای دارد تا بتوانید زندگی دریایی را در یک محیط طبیعی تماشا کنید.

آکواریوم سی لایف در مرکز خرید فروم استانبول واقع شده ، بنابراین در حین گردش به همراه اعضای خانواده همزمان با خرید می توانید مجذوب تماشای بزرگترین تونل آکواریومی در اروپا شده و یا از دیدن مجموعه وسیعی از کوسه ها لذت ببرید.

بچه ها در بخش “راک پول اکسپرینس” می توانند درست مثل دیگر آکواریوم های سی لایف در نقاط دیگر دنیا، به ستاره های دریایی و یا دیگر موجودات دریایی دست بزنند. اگر توانایی خواندن و درک مطلب به زبان انگلیسی را داشته باشید، در کنار هر مخزن، جزئیات و به گزارش پرشین وی اطلاعاتی درباره حیوانات آن مخزن درج شده است.

سی لایف آکواریومسی لایف آکواریوم استانبول

آکواریوم عِمار استانبول (emaar aquarium istanbul)

این آکواریوم کمی به جاذبه های گردشگری بخش آسیایی استانبول نزدیک تر است. آکواریوم کوچکیست که در یک مرکز خرید واقع شده ولی نباید کلمه “کوچک” باعث منصرف شدن شما از بازدید شود چرا که با وجود کوچکی، در لیست ما از بهترین آکواریوم های استانبول جا گرفته است. در این مرکز خرید، بازی های واقعیت مجازی وجود دارد و این آکواریوم به بچه ها اجازه می دهد در قسمت “جزیره رویاپردازان” به اکتشاف دنیای زیر آب پرداخته و زمین بازی تعاملی دیجیتالی را کشف کنند.

می توانید در آکواریوم عمار نمایش پری دریایی یا غواصی را تماشا کنید. گرچه با کوسه های عجیب و غریب روبه رو نمی شوید ولی می توانید در قسمت های مختلف این آکواریوم که هر کدام از آنها تم خاصی دارند قدم بزنید و یا با پنگوئن های بامزه در جزیره پنگوئن ها در جزیره قطب جنوب ملاقات کنید. بخش های مختلفی مثل قلمرو کروکودیل، سواحل سنگی، رودخانه و آبشارهای مختلف و گالری جذاب چتر دریایی و یا حتی بخش ساختگی جنگل آمازون از دیگر دیدنی های این آکواریوم است

اگرچه آکواریوم عمار یکی از کوچک ترین آکواریوم های استانبول است ولی به طور قابل توجهی دارای ۲۰،۰۰۰ گونه مختلف از حیوانات دریایی و ۲۰۰ گونه از دوزیستان است.

آکواریوم عِمارآکواریوم عِمار استانبول

آکواریوم ویاسی (Viasea Aquarium)

این آکواریوم در بخش آسیایی استانبول واقع شده و کمی از جاذبه های گردشگری اصلی استانبول فاصله دارد ولی ارزش بازدید دارد. این اکواریوم در اصل در داخل یک نمایشگاه تفریحی قرار گرفته که میزبان پارک شیرها هم هست. می توانید بازدید از این محل را یک گردش خانوادگی در نظر بگیرید که در آن می توانید انواع مارها، عنکبوت ها، شیرها را تماشا کرده و سوار چرخ و فلک شوید. به گزارش پرشین وی در این محل فضای بسیار زیادی برای سرگرم کردن بچه ها تا ساعت های متمادی وجود دارد.

هنگام ورود به آکواریوم، از طریق دهان یک تمساح وارد می شوید که البته چندان بی ارتباط به آکواریوم نیست چرا که در داخل آن پارک کروکودیل وجود دارد و می توانید حتی به برخی از گونه ها با دست غذا بدهید. حوالی زمان ناهار، می توان غذا دادن به ماهی های پیرانیا، سمورهای آبی و شانه گونان (از راسته صدف سانان) را نیز تماشا کنید.

این آکواریوم با تم آب و هوایی که از بهترین آکواریوم های استانبول محسوب می شود دارای بیش از ۱۲۰۰۰ موجود دریایی مختلف است که در ۲۴ تم مختلف به معرض تماشا درآمده اند. این حیوانات شامل برخی از انواع گونه ماهی های عجیب و غریب کوی (گپور گلگون)، لقمه ماهی ها و کوسه می شود.

آکواریوم های استانبولتونل آکواریوم ویاسی

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: yummyistanbul

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
فرادرس