یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

خبر جدید برای یارانه‌بگیران / اعلام جزییات پرداخت طرح کالابرگ الکترونیک دولت

تاریخ نشر :چهارشنبه 15 مه 2024 اشتراک:
طرح کالابرگ الکترونیک دولت اخبار گوناگون
حسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری جزییاتی جدید درباره طرح کالابرگ فجرانه و پرداخت یارانه جدید دولت و وضعیت اعطای سهام عدالت به جاماندگان توضیحاتی ارائه داد .

در طرح کالابرگ الکترونیکی، سرپرست خانوار امکان خرید کالاهای اساسی با استفاده از کارت یارانه خود به قیمت مصوب دولت را دارد. این طرح با تکیه بر اعتبار واریزی ماه بعد برنامه‌ریزی شده‌است. توضیحات وزیر اقتصاد درباره طرح کالابرگ الکترونیک دولت را در ادامه در پرشین وی می توانید بخوانید

طرح کالابرگ الکترونیک دولت

وزیر اقتصاد در مورد طرح کالابرگ فجرانه اظهار کرد: با توجه به استقبال ۶۰ میلیون نفری از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی و تأثیر مثبتی که بر طبقات ضعیف و متوسط جامعه گذاشته اهتمام دولت تأمین منابع لازم برای ادامه طرح است.

طرح کالابرگ الکترونیک دولتسخنگوی اقتصادی دولت

کالابرگ امسال هم واریز می‌شود

خاندوزی تصریح کرد: دولت و مجلس به صورت مشترک اهتمام به تأمین منابع برای تداوم اجرای این طرح دارند و اخبار متعاقباً اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در خصوص انتظارات تورمی گفت: در کنار کنترل نقدینگی و دیگر موتورهای تورم زا، عامل مؤثر دیگر انتظارات تورمی است، دولت در تلاش است در این خصوص اقدامات فعالانه تری کند از جمله پیش بینی پذیر کردن اقتصاد به ویژه برای فعالان اقتصادی؛ دوم مسأله ایجاد ثبات در مواجهه با تلاطمات کوتاه مدتی است که نتیجه شوک‌های خبری یا اتفاقات بین المللی است که تیمی برای مقابله این امواج که نااطمینانی ایجاد می‌کند، فعال شده است؛ موضوع دیگر میزان عرضه ارز در بازار و عرضه کالاهای تولیدی در بازار را هم به عنوان مشوق عرضه در نظر گرفته ایم در ایام پاسخ موشکی ایران به حمله صهیونیست‌ها می‌خواستند به انتظارات تورمی دامن بزنند که این موج آفرینی در پی اقتدار ایران کنترل شد، در مجموع انتظارات تورمی کشور نسبت به گذشته فضای مثبت‌تری را در میان فعالان اقتصادی بر اساس اعلام مراجع افکارسنجی داشته است؛ در برخی گروه‌های نخبگانی درباره کنترل نقدینگی ابهاماتی مطرح می‌شد اما در پایان اسفند ماه این هدف‌گذاری محقق شد که این اطمینان به جامعه نخبگانی را برای تحقق وعده‌ها ارائه می‌دهد.

وضعیت اعطای سهام عدالت به جاماندگان

خاندوزی درباره اعطای سهام عدالت جاماندگان گفت سال گذشته بسته سهامی که برای واگذاری به نومشمولان تدارک دیده شده بود از سوی سازمان خصوصی تهیه شد اسامی نومشمولان هم تهیه شد اما مانع حقوقی انتقال سهام وجود داشت هفته گذشته جلسات جدیدی را به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور شروع کردیم تا امسال به توافق حقوقی در داخل دولت برسیم که خبر آن به زودی اعلام می‌شود.

مهر

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس