دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

مهوش وقاری بعد از درگذشت همسر و مادرش باز هم عزادار شد

تاریخ نشر :شنبه 26 نوامبر 2022 اشتراک:
برادر مهوش وقاری اخبار گوناگون
در این مطلب درباره فوت برادر مهوش وقاری بازیگر پیشکسوت صحبت می کنیم که به تازگی فوت شده و او را عزادار کرد

مهوش وقاری بازیگر پیشکسوت سینمای ایران است که سال گذشته همسرش محسن قاضی مرادی را از دست داد. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره فوت برادر مهوش وقاری صحبت کنیم که خانم بازیگر را مجددا داغدار کرد

فوت برادر مهوش وقاری

مهوش وقاری باز هم سوگوار شد!

این بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما که طی دو سال گذشته مادر و همسرش مرحوم محسن قاضی مرادی را از دست داده بود، روز گذشته خبر از درگذشت برادرش داد و نوشت:

(((((کاش میمردم وهمچین روزی رو نمیدیدم.)))))

احمد جان ،الهی که من برات بمیرم برادر عزیزم،چجوری دلت اومد یک همچین داغی به دلم بگذاری قربونت برم،آخه مگه میشه باورکرد فدات بشم

برادر مهوش وقاریفوت برادر مهوش وقاری

روش های درمان سوگ و اندوه

۱. یادگیری روش های کنار آمدن با موقعیت استرس زا و غم انگیز

وقتی افکار، رفتارها، یا احساسات اندوهگینانه‌ی شخص فوق‌العاده ناراحت کننده، بی‌امان، یا موجب نگرانی هستند یک کارشناس سلامت ذهنی حاذق ممکن است بتواند کمک کننده باشد. درمان راهی کارآمد برای یادگیری نحوه‌ی کنار آمدن با عوامل استرس‌زای مرتبط با فقدان چیزی یا کسی و مدیریت علائم آن با تکنیک‌هایی مانند تمدد اعصاب یا مراقبه است.

۲. یافتن راه های حفظ ارتباط سالم با عزیز از دست رفته

هر تجربه‌ی اندوهی منحصر به فرد، پیچیده، و شخصی است و درمانگر برای برآورده کردن نیازهای هر شخص روش درمان را تغییر خواهد داد.

برادر مهوش وقاریاز دست دادن عزیزان

۳: کمک گرفتن از درمان های گروهی و جمعی

علاوه بر درمان سوگ به طور فردی، درمان گروهی هم می‌تواند برای کسانی که تشریک متقابل افکار و احساسات تسکین‌شان می‌دهد مفید باشد، و در این موقعیت‌ها نتایج بهبودی اغلب به سرعت حاصل می‌شوند.

۴. کمک گرفتن از درمان های خانوادگی

به نحو مشابه، درمان خانوادگی نیز ممکن است برای خانواد‌ه‌ای که اعضایش در تلاش برای کنار آمدن با فقدان یکی از اعضایخانواده هستند مناسب و مفید باشد.

مرگ عزیزانمرگ عزیزان

۵. درمان سوگ با استفاده از مدل پنج مرحله‌ی خطی اندوه

روانشناسان و پژوهشگران مدل‌ها یا مراحل مختلفی برای اندوه مشخص کرده‌اند. در ۱۹۶۹ الیزابت کوبلر راس پنج مرحله‌ی خطی اندوه را مشخص کرد که اکنون بسیاری از آدم‌ها با آن‌ها آشنا هستند:
۱. انکار
۲. خشم
۳. تقلا
۴. افسردگی
۵. پذیرش

اینستاگرام و مشاور پرنیان

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس