پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

قول عجیبی که مرحومه پروانه معصومی در شروع بازیگری به پدرش داد

تاریخ نشر :سه‌شنبه 28 نوامبر 2023 اشتراک:
بازیگر پروانه معصومی اخبار گوناگون
پروانه معصومی بازیگری بود که در قبل از انقلاب یک شمایل و شخصیت جدید را به سینمای ایران اضافه کرد، او از بازیگران نقش‌های زن فیلمفارسی آن زمان کاملا به دور بود و یک چهره و سیما جدید از زن در سینمای آن زمان را به نمایش گذاشت.

«پروانه معصومی» بازیگر تئاتر، سینما و تلوزیون که در بیمارستان بستری بود دیروز ۶ آذر ماه در سن ۷۹ سالگی دار فانی را وداع گفت. او که تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران به پایان رسانده بود برای نقش‌آفرینی در گل‌های داوودی ، جهیزیه‌ای برای رباب و شکوه زندگی برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر شد. ویدیویی از قول عجیبی که مرحومه پروانه معصومی در شروع بازیگری به پدرش داد را در ادامه در پرشین وی می توانید مشاهده کنید.

بازیگر پروانه معصومی

پروانه معصومی برای فرار از مصائب زندگی شهری نزدیک به ۳۰ سال پیش عزم مهاجرت به یکی از روستاهای استان گیلان به نام «طاهرگوراب» را کرد و تجربه‌ای خاص از زندگی را در اطراف شهرستان صومعه‌سرا و محصور در کوه‌های جنگلی سربه‌فلک‌کشیده و با شکوه برای خودش رقم زد و مشغول پرورش گل‌وگیاه و باغبانی شد. تصاویر زیر گزارش ایرنا در اردیبهشت ۱۳۹۳ و زندگی مرحومه «پروانه معصومی» در روستاست.

بازیگر پروانه معصومیخانم بازیگر تازه درگذشته

روایتی از مرحوم پروانه معصومی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده