جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

دو نفره های جالب از جواد خیابانی به همراه همسر و دخترش

تاریخ نشر :جمعه 16 دسامبر 2022 اشتراک:
جواد خیابانی و همسرش اخبار گوناگون
یکی از چهره‌های جذاب گزارشگری ایران، جواد خیابانی است، مردی که تکیه‌ کلام‌هایش طنزهای زیبایی را در شبکه‌های اجتماعی بوجود آورده اما واکنش جالبی به نقدها و این شوخی‌ها نشان می‌دهد. در سال 1373 تا به حال به عنوان تهیه‎کننده، گزارشگر و مجری برنامه های ورزشی صدا و سیما کار می کند.

همسر جواد خیابانی بهناز خیابانی است که در سال ۱۳۷۳ با یکدیگر ازدواج کرده اند و دارای یک دختر به نام نگار خیابانی هستند که در سال ۱۳۷۵ در کرج به دنیا آمده است . در این سال‌ها ۲۶ عنوان کتاب منتشر کرده که مهمترین آنها، تاریخ یونان، زندگینامه پپ گواردیولا، خاطرات استرالیا و جام جهانی فرانسه است.  جواد خیابانی و همسرش را در پرشین وی ببینید.

جواد خیابانی و همسرش

جواد خیابانی از رکوردداران وایرال‌شدن در این فضا به شمار می‌رود و گاه و بیگاه به بهانه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد. انگار جواد خیابانی طاقت نمی‌آورد که دوران دوری‌اش از ویترین فضای مجازی زیاد به طول بینجامد. او از رکوردداران وایرال‌شدن در این فضا به شمار می‌رود و گاه و بیگاه به بهانه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد.

گزارشگری دنیای خاص و جالبی دارد، سرشار از اتفاق‌های تلخ و شیرین. هر کلام و جهت‌گیری‌‌شان، با قضاوت‌ها و واکنش‌های مردم مواجه می‌شود. هر لحظه نقد می‌شوند، نقدهایی که گاهی از تخریب تلخ‌تر و در روزهایی راهگشا و تاثیرگذار است. یکی از گزارشگرانی که بیش از همکارانش مورد ‌نقد قرار می‌گیرد، جواد خیابانی است؛ نقدهایی که از شوخی تا تخریب او پیش رفته است. این گزارشگر، متولد ۲۷ آبان‌ماه سال ۱۳۴۵ در محله مصباح (کوچه شالچی) کرج است که در دبستان جیحون واقع در خیابان هاشمی تهران دوران تحصیلش را آغاز کرد ولی خیلی زود دوباره به زادگاهش بازگشت.

جواد خیابانی و همسرشجواد خیابانی و همسرش

خیابانی که در میان مردم بیشتر از دریچه گزارشگری شناخته شده و کمتر کسی از پیشینه علمی‌اش اطلاع کاملی دارد، اصلیتی آذربایجانی دارد و علاوه بر کارمند رسمی سازمان صداوسیما، در آموزش و پرورش هم فعالیت داشته است، تا ۳۲ سال سابقه خدمت در کارنامه‌اش ثبت شده باشد. او داری مدرک معادل دکترای آسیب شناسی ورزشی، دو مدرک معادل فوق لیسانس مدیریت رسانه و مدیریت استراتژیک و دو لیسانس مهندسی متالورژی و کارشناسی تربیت بدنی بوده و در حال حاضر، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی است، همچنین در سطح دانشگاهی به تدریس نقشه کشی صنعتی – هندسه ترسیمی و کاربرد ریاضیات در صنعت و طراحی اجزای ماشین مشغول است.

نگار خیابانینگار خیابانی

حماسه ملبورن، خاطره‌ای که فراموش نمی‌شود

بدترین و بهترین گزارشی که انجام دادید؟ وی با بیان اینکه گزارش بد زیاد داشته، تاکید دارد که اجازه دهید مردم در مورد گزارش‌های خوبش صحبت کنند زیرا از «خود تعریفی» بدش می‌آید. او همچنین در مورد خاطره انگیزترین مسابقه‌ای که گزارش کرده، اینگونه صحبت می‌کند: «گزارش دیدار تیم‌های ایران و استرالیا در آخرین مرحله از مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و حضور در بین بازیکنان تیم ملی ایران و علاقمندان به تیم و شوروشوقی و هیجانی که بعد از آن بازی ایجاد شده بود، یکی از مهمترین خاطراتی است که هرگز فراموش نمی‌شود. می‌توانم به مسابقه ایران – آمریکا در جام جهانی فرانسه هم اشاره کنم که خیلی خاطره انگیز بود.»

حماسه ملبورنگزارشگر حماسه ملبورن

دوست دارم همه مسابقات را گزارش کنم

آیا در این سال‌ها مسابقه‌ای که بود که دوست داشتید، گزارش کنید اما این وظیفه به گزارشگر دیگری سپرده شد؟ وی در این خصوص می‌گوید: «دوست دارم همه مسابقات را گزارش کنم اما وقتی می‌بینم همکاران خوب و توانایی دارم، خب احساس می‌کنم آنها هم حق دارند. ضمنا با زیاد شدن سبک‌های گزارشگری حتما سطح وسیع‌تری از جامعه راضی می‌شوند. البته ماشاءالله آنقدر نیروهای توانا و مجریان و گزارشگران خوب داریم که نه مشکلی در رفتنم به سفر و کارهایم نیستند، بلکه بسیاری از مواقع آنقدر عالی هستند که خودم هم ترجیح می‌دهم من نباشم و آنها گزارش کنند.»

اینستاگرام ـ فرادید

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
فرادرس