جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

شعر خوانی سوزناک ننه نقلی مادر عموپورنگ برای پسر مرحومش

تاریخ نشر :چهارشنبه 07 دسامبر 2022 اشتراک:
ننه نقلی مادر عمو پورنگ اخبار گوناگون
در این ویدئو شعرخوانی سوزناک ننه نقلی مادر عمو پورنگ را برای پسر مرحومش مشاهده می کنید که آقای مجری در اینستاگرامش منتشر کرد

داریوش فرضیایی مجری جوان و با انرژی صداوسیمای ایران است که سالهاست با نام عموپورنگ شناخته می شود. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از ننه نقلی مادر عمو پورنگ را برای شما قرار دهیم که شعر سوزناکی می خواند

شعرخوانی ننه نقلی مادر عمو پورنگ

عمو پورنگ با انتشار ویدئو زیر نوشت:

امروز ننه نقلی دلتنگ برادر خدا بیامرزم بود
به گلهای نرگس نگاه میکرد و این چنین سوزناک برای خودش شعر میخوند و گریه میکرد

با اینکه خیلی چیزها رو فراموش کرده اما برام جای تعجب بود که خیلی از اتفاقات گذشته رو هم چنان دقیق بیاد داره ! بهش گفتم مامان جان ( بهروز ) سالهاست فوت کرده اینقدر بی تابی نکن ، گریه نکن ، برات خوب نیست … دستمال رو از چشماش برداشت و گفت : بهروز این گلها رو برام فرستاده ، تو چی میگی ، من هر روز باهاش حرف میزنم..! با خودم گفتم خدایا داغ فرزند چقدر برای مادر سخته ..

خدایا به همه مادران داغدار صبر بده
خدایا هیچ مادری داغ فرزند نبینه

ویدئویی از ناله های مادر داریوش فرضیایی برای پسرش

علائم هشداردهنده ابتلا به آلزایمر

حافظه و گفتار در اوایل آلزایمر:

حافظه بلندمدت معمولا دست نخورده باقی می ماند اما حافظه کوتاه مدت مختل می شود. شخصی که دوستش دارید ممکن است صحبت های شما را فراموش کند. او ممکن است سئوالاتی را که پاسخ داده شده تکرار کند. این بیماری گفتار را نیز مختل می کند، بنابراین او ممکن است در یادآوری کلمات معمول دچار چالش شود.

از دست رفتن حافظه و رفتار

آلزایمر می تواند سبب تغییرات رفتار و پریشانی شود. ممکن است عزیز شما در محلی آشنا گم شود. بی ثباتی خلقی و لغزش در قضاوت نیز عوارض رایج آن هستند. او بهداشت ضعیفی نیز دارد. افرادی که قبلا شیک پوش بودند ممکن است لباس های آلوده پوشیده و شستن موهای سرشان را فراموش کنند.

ننه نقلی مادر عمو پورنگبیماری آلزایمر

علائم هشداردهنده ابتلا به آلزایمر را نادیده نگیرید

رویارویی با این فکر که یکی از عزیزانتان این بیماری را دارد مشکل است، اما بهتر است هر چه زودتر به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. در ابتدا ممکن است تشخیص چیز دیگری باشد. این علائم ممکن است ناشی از یک مشکل قابل درمان باشد، مانند به هم خورد تعادل تیروئید؛ و اگر هم آلزایمر باشد، وقتی که درمان در مراحل اولیه بیماری آغاز شود، کارایی بهتری خواهد داشت.

ننه نقلی مادر عمو پورنگآلزایمر

آلزایمر چگونه تشخیص داده می شود

هیچ آزمایش ساده ای برای تشخیص آلزایمر وجود ندارد، بنابراین نورولوژیست به گفته های شما در مورد تغییرات ایجادشده در فرد مورد نظر اتکا خواهند کرد. آزمایش وضعیت روانی که گاهی “mini-cog” نامیده می شود، یا سایر آزمایش های غربالگری می توانند مهارت های هیجانی یا حافظه کوتاه مدت او را اندازه گیری کنند.

اینستاگرام و درمانکده

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس