شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱

صد‌ها زن و مرد با لباس‌های رنگارنگ در”روز ملی دلقک”در خیابان

تاریخ نشر :شنبه 10 دسامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
یک روز در سال را به عنوان روز دلقک اعلام کرده و افراد شرکت کننده در این روز با تغییر چهره و لباس خود به شکل دلقک سعی می کنند با کارهای خنده‌دار باعث شادی و خنده مردم بخصوص بیماران در بیمارستان‌ها و اماکن کودکان بی‌سرپرست شوند.

روز ملی دلقک ها یکی از جشن‌های ملی امریکا است. در این روز خنده، شوخی و لودگی در سراسر کشور به راه است. این جشنواره روز دلقک سالانه برگزار می‌شود. صد‌ها زن و مرد با لباس‌های رنگارنگ در”روز ملی دلقک”در خیابان پایتخت السالوادور را در پرشین وی ببینید.

روز ملی دلقک ها

“روز ملی دلقک” در سن سالوادور، پایتخت السالوادور برگزار شد. صد‌ها دلقک با لباس‌های رنگارنگ خیابان‌ها را پر کردند.

روز ملی دلقک در السالوادور

روز دلقک، یکی از جشن‌های ملی امریکا است که به مرور زمان در کشور‌های اروپای نیز رسمیت یافته است. هر سال یک ایالت یا یک کشور میزبان این مراسم می‌شود. آخرین بار در سال ۲۰۱۳  روز تولد جورج واشنگتن در امریکا این روز برگزار شد.

روز ملی دلقک در السالوادورروز ملی دلقک در السالوادور

در این روز افراد با پوشیدن  لباس‌های شاد و احمقانه و گریم چهره‌ به شکل دلقک یک روز پر از شادی و لذت را می‌گذرانند. این جشن به مرور زمان به یک “جشن ملی دلقک” تبدیل شده است و هر سال هرچه باشکوه‌تر آن را برگزار می کنند.

صد‌ها دلقک با لباس‌های رنگارنگ در خیابان‌هاصد‌ها دلقک با لباس‌های رنگارنگ در خیابان‌ها

در این روز افراد با لودگی و شوخی و خنده وارد بیمارستانها، مهدکودک‌ها، خانه سالمندان، امکانی که بچه‌ها بی‌سرپرست و بی خانمان‌ و… در آنها ساکن هستند، می‌شوند و اوقات خوش و شادی را برای آنها فراهم می‌کنند. هر چند در خود این اماکن هم تعدادی پرستار، پزشک، سرپرست، کارکنان و یا روسای آنها خود را به شکل دلقک در آورده و به این جشن رونق بیشتری می‌دهند.

آنها بر این باور هستند، که شادی کردن و شاد کردن بزرگترین نیکی در جهان است و با این کار آنها تخم نیکی و خوبی را در زمین و در دل انسانها می‌کارند.

صد‌ها زن و مرد با لباس‌های رنگارنگ در"روز ملی دلقک"در خیابانصد‌ها زن و مرد با لباس‌های رنگارنگ در”روز ملی دلقک”در خیابان

روز جشن دلقک‌ها گاه به یک هفته نیز کشیده می‌شود. در این روزها آنها بالون‌ها، پلاکارت‌ها، پوستر‌ها و وسایل جشن و سرور را به شکل دلقک رنگ‌آمیزی و طراحی می‌کنند و در پارک‌ها با پخش شیرینی، آبنبات و… مردم را به خنده و شادی دعوت می‌کنند.

در جمع این دلقک‌ها، گاهی‌ دلقک‌های معرف، کمدین‌های معروف و هنرپیشه‌های هالیوود نیز شرکت می‌کنند. با این حرکت، یعنی حضور آنها در شکل نمادین دلقک در جمع افراد عادی شور و هیجان بیشتری به جشن می‌بخشد.

در چنین روزی والدین نیز چهره کودکان و خود را به شکل دلقک رنگ‌آمیزی کرده و در این کارنوال شادی شرکت می‌کنند.

روز ملی دلقک هاروز ملی دلقک ها

گفته می‌شود؛ حتی هفته‌ها بعد از برگزاری این جشن اثرات آن ادامه دارد. چرا که مردم تا مدت‌ها که به هم می‌رسند با تکرار شوخی‌ها، ادای کلمات و شیرین کاری‌های آن روز شاد هستند.

اجرا کنندگان این طرح معتقدند؛ لودگی و دلقک بازی یک زبان جهانی است. زبانی که تنها عشق، خنده و شادی به ارمغان می‌آورد.از نظر روانشناسی نیز این امر ثابت شده است. اینکه شادی مانند خمیازه مسری است، یک شعار نیست بلکه حقیقت است.

همشهری انلاین ـ فرارو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس