جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

بهترین سکانس های امیرحسین فتحی بازیگر جوان در سریال جیران

تاریخ نشر :شنبه 03 دسامبر 2022 اشتراک:
سکانس های امیرحسین فتحی اخبار گوناگون
سریال جیران یکی از سریال های دیدنی این روزهاست که کارگردانی همچون حسن فتحی آن را ساخته است که سریال های شهرزاد و مدار صفر درجه از شاخص ترین کار های اوست.

امیر حسین فتحی پسر حسن فتحی کارگردان جیران نقش پر رنگی در این سریال دارد. اگر چه برخی ضعف بازی او را در کنار بازیگران مطرح این سریال به نقد کشانده اند اما کاگردان کار بلدی چون حسن فتحی می تواند بهترین بازی را از بازیگرش بگیرد. سکانس های امیرحسین فتحی در سریال جیران را در پرشین وی ببینید

سکانس های امیرحسین فتحی

امیرحسین فتحی در سریال جیران در کنار بازیگرانی همچون مریلا زارعی، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی ور، کتانه افشاری نژاد، ستاره پسیانی، غزل شاکری، مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، سمیرا حسن پور و … نقش سیاوش را بازی می کند.

بهترین سکانس های امیرحسین فتحی بازیگر جوان در سریال جیران

خلاصه داستان سریال جیران

در خلاصه داستان این قصه عاشقانه-تاریخی به قلم احسان جوانمرد و حسن فتحی آمده است: «زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

سریال جیرانسریال جیران

سیاوش در زمان ناصرالدین شاه که بود

داستان سریال درباره عشق ناصرالدین‌شاه به یکی از زنان حرم‌سرایش به نام جیران است. جیران یکی از همسران محبوب و اولین سوگلی ناصرالدین‌شاه بوده. جیران، با سایر زنان دربار ناصرالدین‌شاه فرق داشته. شیفته شکار و اسب‌سواری بوده و هنگام سواری، چکمه و لباس مردانه می‌پوشیده. اولین‌بار برای فراگرفتن رقص به دربار قاجار راه پیدا می‌کند ناصرالدین‌شاه در اولین نگاه به او دل می‌بندد.

سیاوش در سریال جیرانسیاوش در سریال جیران

باید خاطرنشان کرد که این سریال دارای منبع تاریخی است و وقایع موجود در آن همگی بر اساس واقعیات نگاشته شده. جیران در واقع نام خدیجه خانم تجریشی یا همان فروغ‌السلطنه است. او نخستین سوگلی ناصرالدین‌شاه بود و ابتدا برای یادگیری رقص به دربار ناصرالدین‌شاه راه پیدا کرده بود. اما پادشاه در همان نگاه اول عاشق وی شده و به سبب چشم‌های درشتی که داشته، نام جیران را بر روی او گذشته است.

داستان سیاوش و خدیجه در سریال جیران

داستان این سریال به ماجرای مثلث عشقی ناصرالدین‌شاه و سیاوش و خدیجه برمیگردد خدیجه و سیاوش پسر و دختر روستایی بوده که به یکدیگر علاقه زیادی دارند آنها عاشق هم هستند و می خواهند ازدواج کنند اما یک روز ناصرالدین شاه که در حال شکار بوده به نزدیکی روستای محل زندگی خدیجه می آید و در این زمان خدیجه را می بیند و عاشق او می شود و تلاش می‌کند تا خدیجه را به دست بیاورد و از این رو وقتی که سیاوش موضوع را با خبر می‌شود به مقابله با ناصرالدین شاه بر می‌آید اما کاری از پیش نمی برد.

داستان سیاوش و خدیجه در سریال جیرانداستان سیاوش و خدیجه در سریال جیران

اینستاگرام ـ بورس فردا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس