یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱

قابی زیبا از بوم گردی یاسمن معاوی بازیگر فیروزه در گیل دخت

تاریخ نشر :چهارشنبه 07 دسامبر 2022 اشتراک:
قابی زیبا از بوم گردی یاسمن معاوی بازیگر فیروزه در گیل دخت اخبار گوناگون
سریال گیلدخت این روزها گوی سبقت را در میان سریال های پر بیننده ربوده است. سریال هایی که تاریخی اند و قهرمان داستان دختری با منش متفاوت است بسیار مورد استقبال بینندگان ایرانی قرار می گیرد.

سریال گیلدخت یک سریال تاریخی با حضور جمعی از هنرمندان جوان و پیشکسوت است که بازی های خوب و یک دست آنها سریال پرمخاطبی را رقم زده است. قابی زیبا از بوم گردی یاسمن معاوی در گیلدخت را در پرشین وی ببینید.

یاسمن معاوی در گیلدخت

یاسمین معاوی متولد مرداد ۱۳۷۲ در تهران، بازیگر است . فارغ التحصیل فوق دیپلم مهندسی کامپیوتر نرم افزار می باشد، اصالتا خوزستانی است، پدر و مادرش هر دو اهل اهواز هستند خیلی شانسی  وارد عرصه هنر شد. سال ۱۳۸۹ من ترم یک دانشگاه بودم تازه سه روز بود دانشگاه می رفتم یک تیمی اومده بود دانشگاهمون فیلمبرداری کردن دنبال بازیگر بودند که در نهایت منو انتخاب کردند و در یک نقش دو سکانسی بازی کردم.

بازیگر فیروزه در گیل دختقابی زیبا از بوم گردی یاسمن معاوی بازیگر فیروزه در گیل دخت

«گیل‌دخت» عنوان سریالی تاریخی است که به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی تولید شده است.

فیلمنامه این سریال را مجید آسودگان به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون‌مرزی سازمان صداوسیما نوشته و نگارش آن حدود پنج سال زمان برده است.

بازیگر فیروزه در گیل دختبازیگر فیروزه در گیل دخت

این سریال حکایت گلنار و اسماعیل است که در میان هیاهو و مهلکه قجری تار و پود دلشان با مهر و محبت هم بافته می‌شود..

از جمله بازیگرانی که در سریال «گیل‌دخت» ایفای نقش می‌کنند، می‌توان به سعید راد، میترا رفیع، رضا اکبرپور، یاسمین معاوی، سعید چنگیزیان، شقایق فراهانی، پریوش نظریه، رامتین خداپناهی، ثریا قاسمی، محمود پاک‌نیت، حبیب دهقان‌نسب، فخرالدین صدیق‌شریف، فریبا متخصص، صالح میرزاآقایی، نفیسه روشن، حمید ابراهیمی، محمد فیلی، رؤیا جاویدنیا، مجید سعیدی، زیبا بنماران، فریده دریامج، امین میری، یوسف صفری‌بختیاری، بهزاد محسنی و مرتضی نجفی اشاره کرد.

نقاط قوت سریال گیلدخت

«گیل ‌دخت» از دو جهت پتانسیل لازم برای استقبال و کسب رضایت مخاطبان تلویزیونی را دارد: اول حضور بازیگران توانا چه از نسل گذشته و چه چهره‌های جوان و آتیه دار و دوم انتخاب خطه سرسبز گیلان بعنوان جغرافیای داستان است که موجب شده جلوه‌های بصری زیبا و چشم‌نواز جنگلی با صحنه‌پردازی نسبتا قابل قبول و رنگارنگ لباس‌ها و صحنه‌های داخلی همراه شود و مخاطب را یاد سریال‌های موفقی چون«پس از باران» و «وارش» بیندازد.

سریال گیلدختسریال گیلدخت

قصه سریال گیلدخت قطعا هرچه جلوتر رود جذابیت بیشتری خواهد داشت و چه بسا فیلمساز در کنار روایت داستان عاشقانه پرپیچ و خم خود، گریزی هم به اتفاقات تاریخی و سیاسی دوران قاجار بزند، دورانی که بدلیل شکل‌گیری مشروطیت نقش پررنگ و اثرگذاری در تاریخ ایران دارد.

اینستاگرام ـ دوات آنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس