پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

فیلمی از وقوع زلزله دیشب تهران که شدت را نشان میدهد

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 03 آگوست 2023 اشتراک:
زلزله شدید تهران اخبار گوناگون
با اینکه آمادگی ما در برابر زلزله نسبت به گذشته خیلی بهتر شده اما هنوز از وضعیت مطلوب فاصله داریم و باید برای مقابله با این بلای طبیعی آماده ترین باشیم. تهران پایتخت و مهم ترین شهر ایران از نظر اقتصادی و سیاسی است.

تهران شهر بسیار بزرگی است ولی متاسفانه روی گسل قرار گرفته است به طوری که یکی از نواحی زلزله خیزکشورمان است. طبق امار هر ۱۵۸ سال یکبار در این منطقه زلزله های ۶ تا ۷ ریشتری امده است. که البته ۳۵ سال از آن میزان گذشته است و به گفته کارشناسان هر چقدر زمان دیرتر شود شدت زمین لرزه بیشتر خواهد بود. شب گذشته زمین لرزه ای تهران را تکان داد. جزییات زلزله شدید تهران را در پرشین وی ببینید.

زلزله شدید تهران

فیلمی از وقوع زلزله در روستای قلعه بلند جوادآباد استان تهران را ببینید.

اولین ویدیو از زلزله دیشب تهران

مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد، جوادآباد تهران زلزله آمد. بزرگی این زلزله ۳.۵ ریشتر بوده است. این زلزله ۳.۵ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری و در ساعت ۰۰:۴۳ بامداد جوادآباد تهران را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری کشورثبت زلزله توسط مرکز لرزه‌نگاری کشور
زلزله ای بزرگ در تهرانزلزله ای بزرگ در تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران هم معتقد است : دو گسل اصلی در شمال و جنوب تهران وجود دارد که متأسفانه توان لرزه خیزی به بزرگای ۷ ریشتر را دارند ضمن اینکه هر ریشتر ۳۲ برابر قبلی است بنابراین بزرگی زلزله‌ای که ما در تهران منتظرش هستیم حدود هزار برابر زلزله سال ۱۳۹۶ است که ۵. ۲ دهم ریشتر بود.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده