شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

مسن ترین مادر دنیا و زندگی او بعد هشت سال از تولد تنها فرزندش

تاریخ نشر :جمعه 04 آگوست 2023 اشتراک:
مسن ترین مادر دنیا اخبار گوناگون
چند سال پیش زن هفتاد ساله ای برای اولین بار مادر شد و همه مردم دنیا را شوکه کرد، او حالا بعد چند سال در 78 سالگی گفتگو جدیدی با رسانه ها داشته و از زندگی این روزهایش با وجود تنها فرزندش صحبت کرد.

چند سال پیش ماجرای زنی که در ۷۰ سالگی برای اولین بار بچه دار شد و به رویای دیرینه اش رسید تبدیل به سوژه داغ رسانه های خبری دنیا شد. حالا چند سالی از این موضوع گذشته و مسن ترین مادر دنیا مصاحبه جدیدی با رسانه ها در ۷۸ سالگی داشته است که در زیر می خوانید.

مسن ترین مادر دنیا

ماجرای این خانم که به عنوان یکی از پیرترین مادران دنیا شناخته می شود، از دهکده کوچکی در هند شروع شد. نام او راجو دوی لوهان به معنای امید و تلاش است و به نظر می رسد با سرگذشت زندگی اش همخوانی زیادی دارد! در طول سال های متمادی با متحمل شدن سختی ها و انجام انواع آزمایش های پزشکی و درمان های ناباروری متعدد سعی داشت بالاخره روزی بچه دار شود.

مسن ترین مادر دنیاعکسی از زوج مسن هندی با نوزادشان که چند سال پیش در رسانه ها پخش شد

مقاومت و شجاعت او بالاخره نتیجه داد و او در ۷۰ سالگی با شکست تمام موانع و انتظارات رایج، با مادر شدن در ۷۰ سالگی دنیا را حیرت زده کرد. داستان این زن یادآور این نکته است که برای پیگیری اهداف و رسیدن به آرزوها هرگز دیر نیست!

با به دنیا آمدن اولین و تنها فرزند مسن ترین مادر دنیا، با وجود تمام انتقادهایی که پیرامون او وجود داشت، تبدیل به مسن ترین مادر دنیا (برای بار اول) شد. بسیاری مدعی بودند این زن نه تنها جان خود را به خطر انداخته بلکه ممکن است فرزندش را محکوم به عذاب از دست دادن والدینش در سنین پایین کند.

عکس جدید مسن ترین مادر دنیازوج هندی و دخترشان ناوین

آرزوهای مادر سالمند برای دختر کوچکش

راجو پس از تحت درمان قرار گرفتن در سن ۷۰ سالگی، بالاخره صاحب یک فرزند دختر شد ولی به دلیل عوارض زایمان نزدیک بود جان خود را از دست بدهد. ولی حالا بعد چند سال در ۷۸ سالگی می گوید دخترش ناوین باعث قوی تر شدن و همچنین عمر طولانی تر او شده است.

با اینکه این مادر مسن و رنجور از سلامت خوبی برخوردار نیست ولی معتقد است آرزوی دیدن عروسی دخترش به او قدرت مبارزه برای زندگی و زنده بودن را داده است.  وی به همراه دخترش ناوین، همسرش بالو و هوویش اومی (همسر دوم شوهرش) در دهکده دور افتاده هیسار در هندوستان زندگی می کند.

دختر پیرترین مادر دنیاناوین کوچک و مادر سالمندش

راجو مسن ترین مادر دنیا در بخشی از صحبت هایش گفت: “تنها دلیل زنده ماندنم با وجود بیماری، ناوین است.” “او هدیه ایست که خداوند به من داده و تا زمان ازدواجش نمی توانم بمیرم. وقتی ۱۵ ساله شد او را شوهر می دهم ولی تا آن زمان نمی توانم بمیرم.”

بسیاری معتقد بودند این بارداری برای سلامتی این مادر بسیار مضر است و از آنجا که پس از بارداری و سپری کردن عوارض زایمان مربوط به درمان های IVF وی به شدت بیمار شد، ظاهرا تردیدهای آنها به نظر صحیح می رسد.

راجو مادر سالمند هندیپیرترین مادر دنیا که برای اولین بار در ۷۰ سالگی بچه دار شد

زندگی این روزهای پیرترین مادر دنیا با فرزند کوچکش

ولی از قضا عمر راجو بیشتر از پزشکی است که او را در طول این درمان ها همراهی می کرد و خودش دلیل آن را تنها دخترش می داند: “وقتی ناوین به دنیا آمد، پزشک توصیه کرد در استراحت مطلق باشم ولی به توصیه او گوش ندادم، به همین دلیل وضعیت سلامتی ام بدتر شد. ولی عادت به استراحت ندارم و حتی بعد تولد دخترم نتوانستم دست از کار بکشم. برای من کار چیزیست که همه عمر انجام داده ام.”

با تمام این سختی ها به نظر می رسد بیماری او در حال حاضر بهتر شده است: “من حالا احساس خیلی بهتری دارم. پزشک بسیار مراقبم بود ولی متاسفانه حالا فوت کرده است. او پول زیادی صرف مخارج درمانی من کرد تا به بچه دار شدن من کمک کند. به راستی قدردان تمام کارهای او هستم.”

بچه مسن ترین مادر ناوین دختر پیرترین مادر دنیا

نظر مسن ترین مادر دنیا درباره آینده فرزندش

این مادر ۷۸ ساله و مسن ترین مادر دنیا در بین صحبت هایش اعتراف کرد با وجود گفته های پزشکان و دیگران، همیشه آرزوی مادر شدن در سر می پرواند و قصد داشت به این آرزو برسد. وی صادقانه گفت: “وقتی بچه ها را می دیدم، غمگین می شدم که بچه ای ندارم. به شدت می خواستم فرزندی از خودم داشه باشم.”

تمام اهالی روستای محل زندگی این زن نیز از دیدن شادی او بسیار خوشحال شده و به دیدن او آمدند.  راجو با اینکه اکنون سنین پیری را می گذراند ولی نگرانی از بابت آینده ناوین ندارد و می گوید: ” لازم نیست نگران آینده اش باشد، او مادر دیگرش اومی، عموها و دایی ها،  اقوام دیگر و همچنین پدرش را دارد تا مراقب او باشند.”

“از آنجا که ناوین تنها دختر من است تمام دارایی مرا که شامل ۵۲۰۰۰ متر مربع زمین است را به ارث خواهد برد و آینده اش تامین است.”

ماجرای خواندنی از زندگی پیرترین مادرعاشقانه های مادر و فرزندی راجو و دخترش ناوین

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: brightside

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس