تهدید شیطانی به انتشار عکس خصوصی دختر دانش آموز در شبکه شاد

تاریخ نشر :سه‌شنبه 03 آگوست 2021 اشتراک:
انتشار عکس خصوصی حوادث روز
پسر نوجوان با تهدید انتشار عکس خصوصی دختر دانش آموز قصد داشت از او باج گیری کند

شبکه شاد از زمان شیوع کرونا راه اندازی شد و برای تحصیل دانش آموزان در این دوره استفاده شد. دانش اموزان سراسر کشور در این شبکه با هم در ارتباط بودند. اما متاسفانه سودجویی در این شبکه نیز نفوذ کرد. امروز در پرشین وی می خواهیم ماجرای انتشار عکس خصوصی دختر دانش آموز را برای شما قرار دهیم که در شبکه شاد رخ داد

انتشار عکس خصوصی دختر دانش آموز

دوستی مجازی گریبان دانش آموز ۱۵ساله را گرفت.

شبکه شاد برنامه ای برای تحصیل دانش آموزان است. در این روز ها
شبکه شاد مشکلاتی برای نوجوانان ایجاد کرده است. این دوستی دردسر ساز
در شبکه شاد اتفاق افتاد. پسر ۱۵ ساله در شبکه شاد از دختر نوجوان
درخواست شیطانی داشت. پس از مدتی دختر نوجوان در شبکه شاد
مورد تهدید قرار گرفت.

« ابتدا به پیام هایش توجه نمی کردم و هربار که متنی عاشقانه برایم می فرستاد ندیده آن ها را پاک می کردم. پاسخش را نمی دادم و دلم هم نمی خواست که با او وارد گفت وگو شوم. نمی دانم چه شد که آن روز کذایی پاسخش را دادم. اگرچه پاسخم با لحنی تند بود و از او خواستم ارسال پیام هایش را متوقف کند اما زبان بازی اش موجب شد تا از مواضعم فاصله بگیرم. کمی رام شده بودم ولی هنوز ته دلم، تمایلی به برقراری این ارتباط نداشتم. با حرف ها و شعرهای عاشقانه ای که برایم می فرستاد کم کم نظرم را به خودش جلب کرد و همین امر باعث شکل گیری رابطه مجازی مان شد.

انتشار عکس خصوصیانتشار عکس خصوصی در شبکه شاد

کارمان شده بود هر روز برای ساعت ها با همدیگر حرف می زدیم. او گفت که عکس پروفایلم را دیده و از من خوشش آمده است. بعد هم وارد پی وی من شده و آن پیام ها را برایم ارسال کرده است. آن روزها از اینکه شبکه اجتماعی «شاد» موجب شکل گیری دوستی من و پسر رؤیاهایم شده بود، بی نهایت خوشحال بودم ولی چه سود که همه این خوشی ها کاذب بودند و زودگذر. دست روزگار آن روی خود را هم به من نشان داد و تا به خودم آمدم، متوجه شدم در باتلاقی گرفتار شده و در حال فرو رفتن هستم.

رابطه شیطانی در شبکه شاد

ما حتی یک مرتبه هم همدیگر را ندیدیم اما من یک دل نه صد دل عاشقش شده بودم. فکر می کردم شوهر آینده ام را پیدا کرده ام و خودم را خوشبخت ترین انسان روی زمین می دیدم. در این بین به درخواست عشق مجازی ام یک عکس کاملا خصوصی برایش ارسال کردم. درست بعد از ارسال عکس ورق دوستی مان برگشت. او فردی دیگر شده بود. حرف هایش دیگر رنگی از شعر و محبت نداشت. از فاز تهدید وارد شده بود و درخواست شیطانی از من داشت. یا باید تن می دادم و یا پول.

این اواخر هر روزم را با تهدید های او شروع می کردم و با گریه به
پایان می رساندم. مدام همان عکس خصوصی که برایش ارسال
کرده بودم را وسیله ای برای تهدیدم قرار می داد و می گفت شماره عمو،
عمه، دایی و دیگر بستگانم را هم به دست آورده و اگر به
خواسته اش تن ندهم رسوایم خواهد کرد.

نمی توانستم بگذارم هرکاری که دلش می خواهد انجام دهد. سرانجام سکوتم را شکستم و موضوع را با مادرم درمیان گذاشتم. به اتفاق مادرم به پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی رفتیم و با راهنمایی یکی از افسران این مرکز انتظامی از این فرد شیطان صفت شکایت کردیم. روز گذشته خبر رسید که متهم پرونده ام شناسایی و دستگیر شده است. از چهره اش پیدا بود که هم سن من است و وقتی با او روبه رو شدم، قلبم داشت از جایش کنده می شد. چطور می شود یک انسان دست به چنین کاری بزند.» این سطرها اظهارات دختر نوجوانی بود که طعمه دوستی مجازی شده‌است و حالا پرونده‌اش پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرا قرار گرفت.

انتشار عکس خصوصیانتشار عکس خصوصی توسط پسر نوجوان

شناسایی متهم برنامه شاد در گلشهر

به گفته رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی متهم این پرونده دانش آموزی ۱۵ ساله است که در منطقه گلشهر مشهد شناسایی و دستگیر شده است. او در شبکه شاد که برای تعلیم و تربیت دانش آموزان راه اندازی شده، وارد صفحه شخصی شاکی می شود و با فریب او اعتمادش را جلب می کند. شاکی نیز با این خیال که رابطه مجازی شان به ازدواج کشیده می شود مرتکب خطایی پرتکرار می گردد و تصویری خصوصی از خود را در اختیار متهم قرار می دهد. همین تصویر دست مایه ای برای تهدید های متهم می شود که با اقدام به موقع مادر شاکی این پرونده نیز ختم به خیر شد.

سرهنگ جواد جهانشیری به چند پرونده گشوده شده در پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی با عنوان تخلف در شبکه اجتماعی شاد، اشاره کرد و گفت: در یکی از این پرونده ها و نیز معلمی به یکی از دانش آموزان خود اعتماد کرده و او را ادمین گروه کلاسی اش می کند. این دانش آموز با همدستی چند دوست خود علیه معلمشان دست به یکی کرده و مطالبی غیر اخلاقی را در گروه بارگذاری می کنند و به او نسبت می دهند. در پرونده دیگری نیز دانش آموزی که با موافقت معلمش ادمین یک گروه کلاسی بوده افراد ناشناسی را در گروه عضو کرده و این افراد نیز با تهدید معلم او را هدف آزار و اذیت قرار می دهند.

این مقام ارشد پلیس فتای استان تأکید کرد: پدر و مادرها باید توجه
داشته باشند، اگرچه شبکه اجتماعی شاد برای تسهیل آموزش
در دوران شیوع کرونا راه اندازی شده اما نباید فرزندان خود را در
این شبکه اجتماعی آزاد گذاشت چرا که بستر این شبکه اجتماعی
همانند دیگر نرم افزارهای مشابه خود در فضای مجازی است و
امکان سوء استفاده در آن برای افراد فرصت طلب مهیاست.

رکنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس