پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

بهترین شیوه نگهداری عسل

اشتراک:
بهترین روش نگهداری عسل خانه داری
عسل یک خوراکی خوشمزه و شیرین است که بسته به اینکه از چه گیاهی و در چه منطقه ای تولید می شود، طعم ها و رنگ های مختلفی دارد. با ما همراه باشید .

نگهداری از عسل طبیعی خیلی سخت و پیچیده نیست. کافی است برخی نکات ساده را رعایت کنید تا به سادگی برای مدت طولانی عسل طبیعی را سالم و پرخاصیت نگه دارید.
بهترین روش نگهداری عسل  را در پرشین وی ببینید.

بهترین روش نگهداری عسل

PH عسل برابر ۴ می باشد و به شدت اسیدی است ،بنابراین باید از نگهداری آن در ظروف فلزی خودداری کرد چون بعد از مدتی فلز را خورده و خراب می کند .برای نگهداری عسل در حجم زیاد،استفاده از ظروف استیل و گالوانیزه و برای مصرف خانگی ظرفهای شیشه ای ،لعابی وسفالی تو صیه می شود.اگر عسل در اتاق یا یخچال نگهداری می شود باید درب آن را محکم بسته زیرا عسل ،آب موجود درهوا را به خود جذب می کند و پس از مدتی رقیق و آبکی می شود.همچنین عسل بوهای خارجی رانیز بسیار سریع جذب می کند ،بنابرابن نباید آن را نزدیک موادی چون پارافین ،قیر،بنزین ،ماهی دودی و ….نگه داشت.

نگهداری عسل طبیعی شامل چندین پارامتر و موضوع اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اینکه عسل خاصیت خود را از دست ندهد، اینکه عسل متبلور نشود (شکرک نزند) یا اینکه عسل طبیعی خراب نشود، اهداف مختلفی هستند که در نگهداری عسل نقش دارند. بسته به اینکه هدف شما کدام است، نوع نگهداری نیز حساس تر و متفاوت می شود.

دقت داشته باشید که شکرک زدن عسل طبیعی یک موضوع کاملا طبیعی است! برخی افراد فکر می کنند وقتی عسل شکرک می زند، خراب شده است! این در حالی است که رس بستن یا متبلور شدن عسل طبیعی به هیچ وجه به معنای خراب شدن عسل نیست. هرچند با برخی راهکارها در روش های نگهداری می توان تبلور عسل را به تاخیر انداخت؛ اما برخی عسل ها با توجه به منشاء گیاهی خود، خیلی زود شکرک می زنند.

بهترین روش نگهداری عسلمناسب‌ترین روش نگهداری عسل

بهترین دما برای نگهداری عسل

در این مطلب تلاش شده تا به مهمترین نکات برای نگهداری عسل طبیعی اشاره شود. به نظر می رسد رعایت همین ۶ نکته ساده می تواند به شما کمک کند تا عسل طبیعی را تا سال ها بدون هیچ گونه مشکلی نگهداری کنید. مطالعه این مطلب را از دست ندهید! اهمیت ظرف نگهداری عسل طبیعی را دست کم نگیریداولین نکته در مورد ظرفی است که عسل طبیعی را در آن نگهداری می کنیم. همانطور که می دانید عسل طبیعی خاصیت اسیدی دارد. به همین علت است که از گذشته توصیه می شده از نگهداری عسل در ظروف فلزی خودداری شود. تماس طولانی مدت عسل طبیعی با فلزات باعث اثرگذاری بر روی فلز، خوردگی آن و مخلوط شدن با عسل طبیعی می شود. شاید هیچ مشخصه ظاهری هم نداشته باشد؛ اما مضرات خاص خود را به همراه دارد.

کنترل رطوبت عسلبهترین ظرف برای نگهداری عسل

به طور کلی هر نوع ظرف دیگری از نوع ظورف شیشه ای، سفالی و… غیر از ظروف فلزی، برای نگهداری از عسل مناسب هستند. البته بهتر است حتما از ظرف هایی استفاده کنید که درب مناسبی داشته باشند تا از نفوذ آلودگی به ظرف عسل جلوگیری به عمل آید. میزان رطوبت را کنترل کنیدبه طور کلی باید از نفوذ رطوبت به عسل طبیعی جلوگیری شود. به همین علت است که توصیه می شود از ظروفی استفاده کنید که حتما درب محکم و سالمی داشته باشند. علاوه بر این، محل نگهداری عسل باید در مکانی خشک و با کمترین میزان رطوبت باشد. همچنین زمانی که می خواهید عسل را از درون ظرف خارج کنید، به هیچ وجه قاشق خیس به درون آن وارد نکنید. اضافه شده رطوبت به عسل طبیعی حتی ممکن است به کپک زدن عسل هم منجر شود. عسل به طور عادی کپک نمی زند؛ اما اگر به آن آب یا انواع رطوبت اضافه شود، ممکن است به راحتی باعث خرابی عسل خوشمزه و ارگانیک خود شوید.

عسلنا  –  سفیدانه

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس