سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

جلوگیری و رفع بوی بد در خانه

اشتراک:
رفع بوی بد فاضلاب خانه داری
رفع بوی بد خانه از مهمترین دغدغه های خانم های خانه دار است. بوی ناخوشایند در برخی موارد ممکن است برای افراد خانواده و مخصوصا مهمان ها و کسانی که از بیرون وارد خانه می شوند بسیار آزاردهنده باشد.با ما همراه باشید .

رفع بوی بد خانه در قسمت های مختلف خانه متناسب با موقعیت مکانی آن ها ممکن است بو و رایحه های متنوعی وجود داشته باشد. اگر در خانه احساس کردید که بوی نامطبوع وجود دارد، حتما بدنبال پیدا کردن منبع آن باشید . رفع بوی بد فاضلاب را در پرشین وی ببینید.

رفع بوی بد فاضلاب

بدون استفاده از اسپری‌های خوشبو‌کننده، با ترکیب موادی که خود تهیه می‌کنید خانه را معطر و پاکیزه و به رایحهدلخواه دست پیدا کنید.با توجه به نقش حس بویایی، تاثیری که خانه تمیز و معطر در سلامت فکری و جسمی ما دارد برکسی پوشیده نیست.طبیعت را دوست داشته باشیم و از مواد طبیعی برای این منظور استفاده کنیم.

– با ترکیب مساوی آب لیمو و آب و ریختن آن‌ها داخل یک اسپری تمیز و خالی‌، می توانید یکیا دو بار در هفته برای ایجاد رایحه‌ای خوش آن را در جاهای مختلف خانه ریخته یا هنگام آشپزی برایخلاص شدن از بوی غذایی که حتی به نسوج پرده و فضای آشپزخانه نفوذ می‌کند، استفاده کنید.- روش دیگر استفاده از کمی دارچین، میخک، زنجبیل تازه و سبزی‌های معطر داخل کمی آب و حرارت دادن آن‌هاست.

برای آن که رایحه‌ای خنک و تابستانی داشته باشید، چند برگ نعنا نیز به ۸ پیمانه آب اضافه کنید، بعداز آن که مخلوط کمی جوشید حرارت را کم کنید.می‌توانید روغن‌های خاصی به آن اضافه کرده یا به تنهایی استفاده کنید.- برای معطر کردن فوری اتاق‌ها، گلوله‌های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه فرو ببرید.آن‌ها را داخل ظرفی زیبا قرار داده و در هر جایی که دوست دارید، بگذارید.

جلوگیری و رفع بوی بد در خانهرفع بوی بد و نامطبوع

چند راهکار برای رفع بوی بد چاه

– هر درخت اکسی‍ژن لازم برای دو نفر را تولید می کند.طبق تحقیق ناسا، برخی گیاهان آپارتمانی به دفع سموم خطرناک موجود در خانه کمک زیادی می‌کنند.به طور کلی کیفیت هوای داخل خانه به دلیل وجود دودهای دست دوم که دارای سولفور دی اکسید هستند ولوازم خانگی معمول که موجب انتشار مواد شیمیایی به هوای مورد تنفس ما می‌شود، نگران‌کننده است.یکی از این مواد شیمیایی فرمالدهید است که در لباس‌ها، چوب‌های چند لایه و فرش است و منجر به سردردو مشکلات تنفسی می‌شود.

مطالعات ناسا سه نوع آلوده‌کننده داخل خانه یعنی تری کلرواتیلن، فرمالدهید و بنزن را تایید و ضرورت نگه‌داری به طورمتوسط ۱۵ گیاه را تایید می‌کند.کار گیاه که در واقع فیلتر طبیعت است، تولید اکسیژن، دور کردن آلوده کننده‌ها از هوای خانه، ایجاد رطوبت لازم و جذب آلودگی‌هاست یکی از مواردی که در فضای داخلی خانه می تواند آزار دهنده باشد استشمام بوی نامطبوع فاضلاب است که نشان دهنده نشت گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. با چند روش می توانید برای رفع بوی بد فاضلاب اقدام کنید:

جوش شیرین سرکه سفید را در فاضلاب بریزید و درب آن را بپوشانید.یک کیلو آهک ۱۰ لیتر آب را بعد از چند ساعت از صافی بگذرانید و در چاه تخلیه نمایید.یک لیوان ترکیب نمک یک لیوان جوش شیرین یک کتری آب‌ جوش را داخل چاه فاضلاب بریزید.یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگرد بوهای ناخوشایند را جذب و از بین می برد.اسپری خوشبو کننده هوا و بوگیرگیاهان معطری مثل وانیل، پرتقال، لیمو، اکالیپتوس، گل رز، دارچین، میخک، ترنج و… را در دستگاه بخور بریزید.

و از بین بردن بوی نامطبوع سرویس حمامروش های رفع بوی بد فاضلاب ساختمان

ز بین بردن بوی بد خانه

می‌ توانید این گیاهان را در ظرفی پر از آب ریخته و روی حرارت قرار دهید.از گل‌ و گیاهان تازه و خوشبو در نقاط مختلف خانه‌ تان برای از بین بردن بوی بد توالت استفاده کنید.دستمال گردگیری را به اسانس مورد علاقه‌ تان آغشته کنید.منزل‌ تان عود روشن کنید. یک ظرف سرکه سفید در گوشه‌ ای از اتاق قرار داده و هر چند وقت یک‌ بار سرکه را عوض کنید.از شمع‌ های معطر هم در جای‌ جای خانه‌ استفاده کنید.

مقدار یکسان آب، سرکه و آبلیمو را داخل بطری اسپری ریخته و محلول به دست آمده را در محیط خانه‌تان اسپری کنید.گلوله‌ های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه‌ تان فرو ببرید. بعد آنها را داخل ظرف زیبایی قرار داده و در سرویس بهداشتی بگذارید.عطر و اسانس مورد علاقه‌ تان را روی لامپ زمانی که خاموش است، بچکانید.

ایران سلامت  –  فن تریکس

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس