پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲

خداحافظی گرت بیل از دنیای فوتبال و مروری بر افتخارات ستاره ولزی

تاریخ نشر :سه‌شنبه 10 ژانویه 2023 اشتراک:
گرت بیل تازه ترین ها از دنیای ورزش
گرت بیل اسطوره‌ فوتبال ولز در پست در اینستاگرامش در سن ۳۳ سالگی و پس از پایان جام جهانی ۲۰۲۲ از دنیای فوتبال خداحافظی کرده و گفتنی است او یکی از پر افتخارترین بازیکنان بریتانیایی تاریخ فوتبال می باشد.

فوتبالیست ولزی در سن ۳۳ سالگی از دنیای فوتبال جدا شد و برای همیشه بازنشستگی خود را در صحفه شخصی اش اعلام کرده است. در ادامه جزئیات خداحافظی گرت بیل را در پرشین وی مشاهده کنید.

خداحافظی گرت بیل

گرت بیل در سن تنها ۳۳ سالگی از دنیای فوتبال در تمام سطوح خداحافظی کرد. ستاره سابق تیم های رئال مادرید و تاتنهام در بیانیه ای غیرمنتظره و شوکه کننده در شبکه های اجتماعی اش، روز گذشته خداحافظی اش از دنیای فوتبال را اعلام نمود.

این بازیکن ولزی یکی از پرافتخارترین بازیکنان بریتانیایی تاریخ فوتبال بود. او پنج بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا – همگی با رئال مادرید- شد در حالی که سه بار جام قهرمانی لالیگا، سه بار قهرمانی باشگاه های جهان، سه بار قهرمانی سوپرکاپ، یک قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا و کوپا دل ری را در دوران حضورش در اسپانیا کسب کرد.

گرت بیل در پستی درباره خداحافظی خود از فوتبال نوشته است: «بعد از ملاحظات عمیق و تفکر فراوان، بازنشستگی سریع خود را از فوتبال باشگاهی و ملی اعلام می کنم.

به شدت احساس خوش شانس بودن می کنم که توانستم رویاهایم برای بازی کردن ورزشی که دوست داشتم را محقق کردم. حقیقتاً برخی از بهترین لحظات زندگی ام را به من داده است.

خداحافظی گرت بیلپست خداحافظی گرت بیل

بالاترین افتخارات در طی ۱۷ فصل، که تکرار آن غیرممکن خواهد بود، فارغ از اینکه فصل بعدی زندگی چه چیزی برایم در نظر دارد. از اولین لمس توپم در ساوتهمپتون تا آخرین آن با لس آنجلس اف سی و همه اتفاقاتی که این بین افتاد، یک دوران حرفه ای باشگاهی شکل گرفت و به خاطر آن احساس افتخار و سپاس فراوان دارم».

مروری بر افتخارات ستاره ولزی

در ادامه پست اینستاگرامی بیل آمده است: «بازی و کاپیتانی برای تیم ملی کشورم در ۱۱۱ بازی ملی نیز حقیقتاً رویایی بوده که به تحقق پیوسته است. نشان دادن سپاسم از تمام کسانی که در این ماجراجویی نقش داشته اند غیرممکن به نظر می رسد.

خود را مدیون بسیاری افراد می دانم به خاطر کمکشان به تغییر زندگی ام و شکل دادن به دوران حرفه ایم به روشی که وقتی برای اولین بار در سن ۹ سالگی شروع کردم هرگز فکرش را نمی کردم. پس با حس انتظار به بخش بعدی زندگی ام می روم. زمان تغییر و انتقال، فرصتی برای ماجراجویی جدید…».

گرت بیل پیش از پیوستن به تاتنهام به عنوان یک بازیکن ۱۷ ساله در سال ۲۰۰۷، در تیم ساوتهمپتون بازی می کرد. او شش فصل در اسپرز بود و دو بار جایزه بهترین بازیکن سال را بدست آورد و در جریان لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ چشم همه را به خود خیره کرد، به ویژه در هت تریکی که در نیمه دوم بازی برابر اینترمیلان به ثمر رساند.

خداحافظی گرت بیل

در آخرین فصل حضورش در تاتنهام، بیل ۲۶ گل در تمام رقابت ها به ثمر رساند و در قراردادی رکوردشکن به ارزش بیش از ۸۰ میلیون پوند به رئال مادرید پیوست. و علیرغم رابطه عشق و تنفر با طرفداران رئال، بیل در طی هشت سال حضور در برنابئو توانست به شانزده جام قهرمانی دست پیدا کند.

خداحافظی گرت بیلگرت بیل

تابستان سال گذشته، گرت بیل رئال را ترک کرده و پیش از شروع جام جهانی به لس آنجلس اف سی در لیگ فوتبال آمریکا پیوست. او در جام جهانی با به ثمر رساندن یک گل دراماتیک در لحظات پایانی وقت اضافه بازی فینال لیگ MLS Cup توانست حضوری موثر در این تیم داشته باشد، بازی که در نهایت در ضربات پنالتی با برد تیمش همراه شد. اما ظاهراً این آخرین ضربه او در دنیای فوتبال رسمی بود.

گرت بیل در دو دوره قهرمانان اروپا و یک جام جهانی برای تیم ملی ولز حضور داشت و آخرین بازی ملی او شکست سه بر صفر برابر تیم ملی انگلیس در ۲۹ نوامبر و در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود.

او با ۱۱۱ بازی ملی بیشترین بازی ملی را برای تیم ملی کشورش انجام داده است. ۴۱اُمین و آخرین گل ملی بیل نیز پنالتی بود که در تساوی یک بر یک برابر تیم ملی آمریکا در جام جهانی قطر به ثمر رساند.

روزیاتو

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
اخبار ورزشی
بیشتر >
فرادرس