شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱

ریکاردو ساپینتو در تهران از زندگی لذت‌بخش در هتل تا آشپزی برای استقلال

تاریخ نشر :سه‌شنبه 01 نوامبر 2022 اشتراک:
ریکاردو ساپینتو تازه ترین ها از دنیای ورزش
سرمربی پرتغالی استقلال ریکاردو ساپینتو زندگی لذت بخشی در تهران و در یک هتل که محل اقامتش می باشد دارد بی نهایت از زندگی اش راضی است.

سرمربی پرتغالی استقلالی ها در آشپزی کردن تجبر خاصی دارد و خوش غذا می باشد و بر عکس این که زود عصبانی می شود از زندگی در تهران لذت می برد. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی ریکاردو ساپینتو را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو در حالی به ایران آمد و هدایت استقلال را برعهده گرفت که به عنوان یک فوتبالیست کاملاً برایمان شناخته شده بود و نمایش‌های خوبی از او در فوتبال پرتغال و اسپانیا دیده بودیم اما تصور ذهنی که از مربیگری او داشتیم صرفاً محدود به کارهای عجیب و غریبی می‌شد که در کنار زمین انجام داده بود و با توجه به عدم حضورش در فوتبال ایران، جزو مربیانی نبود که عملکردش را دنبال کنیم.

مرد پرتغالی به تهران آمد و هدایت استقلال را پذیرفت. اتفاقاً رفتارش دقیقاً همان چیزی بود که انتظارش را داشتیم و خیلی زود هم تاوان عصبانیت خود کنار زمین را داد. حالا استقلال در هر مسابقه باید نگران باشد که مبادا سرمربی اخراج شود و همین مسئله به سوژه‌ عجیبی بدل شده است.

به جرأت می‌توان گفت ماجرای مذکور باعث شده تا سایر زوایای شخصیتی این مربی پنهان بماند و کسی چندان سراغ آنها نرود به همین خاطر ما سراغش رفتیم تا ببینیم یک روز کاری ساپینتو در تهران چگونه می‌گذرد و کلاً او با چه شیوه‌ای استقلال را طی ۱۱ هفته گذشته آماده حضور در میادین کرده است.

مرد خوش‌غذا

این‌طور که پیداست مرد شماره یک نیمکت استقلال از بابت تغذیه در ایران مشکلی ندارد و با توجه به اینکه در هتل زندگی می‌کند، انواع غذاهای بین‌المللی برایش موجود است و البته از غذاهای ایرانی هم استقبال می‌کند. استیک و ماکارونی از جمله غذاهایی است که او معمولاً هنگام برپایی اردوهای استقلال به آنها علاقه نشان می‌دهد.

زندگی ریکاردو ساپینتوسرمربی استقلالی ها

زندگی ریکاردو ساپینتو در هتل

سرمربی استقلال در یکی از بهترین هتل‌های منطقه شمال غرب پایتخت زندگی می‌کند و از حضور در آنجا کاملاً رضایت دارد به طوری که طی این چند ماه باشگاه را بابت اجاره منزل مسکونی تحت فشار نگذاشته و از این بابت کاملاً با وینفرد شفر سرمربی خارجی اسبق آبی‌پوشان تفاوت دارد.

حتی آندره‌آ استراماچونی نیز در منطقه سعادت‌آباد منزل داشت اما ساپینتو جور دیگری زندگی می‌کند، دقیقاً مانند گابریله پین که او هم در هتل زندگی می‌کرد و خودش تأکید داشت این‌طور راحت‌تر است البته فراموش نکنیم چون فرزندان ریکاردو ساپینتو در پرتغال محصل هستند، عملاً نمی‌توانند به ایران بیایند

و به همین خاطر او ترجیح می‌دهد اغلب اوقات که در ایران تنهاست در هتل باشد چون این‌طوری دیگر دغدغه آشپزی و تمیز کردن سوئیت خود را هم ندارد. چندی قبل و هنگامی که استقلال با ذوب‌آهن بازی داشت، همسرش طی سفری کوتاه به تهران آمد و چند روزی کنار شوهرش بود. او با استفاده از این فرصت، ۴۸ ساعت در اصفهان نیز گردش کرد.

فعالیت های روزانه سرمربی استقلال

از بررسی جی‌پی‌اس تا گزارش مربیان و آنالیزورها

به جرأت می‌توان گفت ساپینتو در استقلال سه شیفت کار می‌کند. در واقع بهتر است بگوییم کارش به سه بخش متفاوت در طول روز خلاصه می‌شود.

او قبل از شروع تمرین همراه با دستیارانش وضعیت کار و نوع تمریناتی که قرار است انجام شود را بررسی می‌کند و براساس آن به یک فرم واحد می‌رسد تا سوت آغاز کار به صدا در بیاید. تمرین انجام می‌شود و بلافاصله پس از آن شیفت بعدی کار آقای سرمربی استارت می‌خورد.

ریکاردو ساپینتو به دفترش می‌رود و ابتدا از آنالیزور خارجی خود گزارش جی‌پی‌اس بازیکنان را دریافت می‌کند تا بداند هر کدام از شاگردانش چه میزان دوندگی و کارایی در تمرین داشته‌اند.

ریکاردو ساپینتو در تهران از زندگی لذت‌بخش در هتل تا آشپزی برای استقلالریکاردو ساپینتو

این گزارش‌ها مابین هر کدام از بازی‌های استقلال فایل می‌شود و نقش بسیار مؤثری در انتخاب ترکیب ثابت آبی‌پوشان دارند. آخر شب نیز ابتدا آنالیز ارائه شده توسط آنالیزورها پیرامون حریف بعدی استقلال روی میزش قرار می‌گیرد

ولی پس از مطالعه گزارش و دیدن صحنه‌هایی که توسط آنها دستچین شده، خود بازی حریفان نیز به صورت کامل توسط مرد پرتغالی بازبینی خواهد شد تا در نهایت اندیشه‌هایش را با اطلاعات ارائه شده توسط آنالیزورها تطبیق بدهد و به یک ساختار تاکتیکی واحد برای تقابل با رقبا دست پیدا کند.

زندگی ریکاردو ساپینتو در تهران

راننده تمام‌ وقت

ریکاردو ساپینتو برای تردد در تهران مشکلی ندارد و امکانات ویژه‌ای برایش مهیا شده است. یک راننده تمام‌وقت با اتومبیل شاسی‌بلند در اختیار او گذاشته شده تا جدا از اینکه او را به تمرینات یا باشگاه استقلال می‌برد و باز می‌ گرداند؛ هر کجای دیگر هم که این مربی خواست، او را ببرد. به این ترتیب سکاندار آبی‌ها از رانندگی در پایتخت کشورمان معاف است.

ماجرای پرواز و لپ‌تاپ

کادر فنی استقلال و در رأس آنها سرمربی این تیم به استفاده از زمانی که داخل هواپیما صرف می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اغلب اوقات وقتی استقلال به مسافرت می‌رود، ریکاردو ساپینتو لپ‌تاپ خود یا یکی از دستیارانش را باز می‌کند و همراه با سایر اعضای کادر فنی استقلال روی مسائل تاکتیکی متمرکز می‌شود.

کاری که از چشم بازیکنان هم دور نمانده است. البته با توجه به اینکه سفرهای استقلال با پرواز چارتر صورت می‌گیرد، کادر فنی همیشه چند ردیف صندلی با بازیکنان فاصله دارند و به همین خاطر آبی‌پوشان متوجه نمی‌شوند مربیان چه تصمیماتی برای آنها می‌گیرند!

گزارش روزانه رسانه‌ها

سرمربی کنونی استقلال از یک جهت به نوعی با وینفرد شفر و آندره‌آ استراماچونی اشتراک دارد. اغلب مطالبی که در مورد ساپینتو در رسانه‌های ایران چاپ می‌شود توسط دوستان معتمد او در تهران که بعضی از آنها پرتغالی هم هستند، برایش ترجمه شده و در اختیارش قرار می‌گیرد تا کاملاً در جریان نبض رسانه‌ای پیرامون خودش و البته استقلال قرار بگیرد.

خبر ورزشی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
اخبار ورزشی
بیشتر >
فرادرس