یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

حضرت آدم (ع) چه زمینی را نفرین کرد؟

اشتراک:
مکان هبوط حضرت آدم احکام و مسائل شرعی
داستان های قران همیشه پر ز نکات اموزنده بوده است . یکی از این داستان ها سرگذشت حضرت ادم بوده است که دراین بخش در مورد مکان هبوط حضرت آدم توضیحاتی داده ایم . مطالب ما را دنبال کنید .

حضرت ادم اولین انسان بود که در این زمین به دنیا امدند .داستان های قران همیشه اموزنده بوده و هر کس با خواندن ان میتواند به سرگذشت خیلی از افراد پی ببرند و از زندگی ان ها درس عبرت بگیرند.حضرت ادم اولین پیامبر می باشد و داستان زندگی ایشان بسیار جالب است در قران به ان اشاره شده است .
مکان هبوط حضرت آدم را در پرشین وی ببینید.

مکان هبوط حضرت آدم

داستان های قرآنی همواره پر است از نکات آموزنده.یکی از این داستان ها ماجرای هابیل و قابیل و کینه ای است که قابیل از برادرش هابیل داشت.پس از کش مکش های طولانی بین هابیل و قابیل سرانجام قابیل برادرش هابیل را به قتل رساند(.قابیل پساز دفن جسد برادرش که آن هم طی ماجرا هایی اتفاق افتاد، نزد پدرش آدم(ع) آمد.

مکان هبوط حضرت آدمزندگی‌نامه حضرت آدم

حضرت آدم(ع) از قابیل پرسید: هابیل کجاست؟

زندگی‌نامه حضرت آدمآفرینش حضرت آدم

قابیل در جواب پدر گفت: من چه میدانم مگر مرا نگهبان او نمودی که سراغ او را از من میگیری؟حضرت آدم(ع) که از فراق هابیل سر به بیابان ها نهاد تااو را پیدا کند، هم چنان سرگردان می گشت اما چیزی نیافت تا اینکه دریافت او به دست قابیل کشتهشده است.سپس با ناراحتی گفت: لعنت بر آن زمینی که خون هابیل را پذیرفت.این زمین در ناحیه جنوب مسجد جامع بصرهقرار گرفته است.از آن پس آدم از فراق پسرش هابیل، شب و روز گریه می کرد و این حالت تا۴۰ شبانه روز ادامه می یافت.بعد از این مدت خداوند به آدم (ع) بشارت داد که به جای هابیل فرزندی به او عطا می کندکه آدم نام این فرزند را《هبه الله》گذاشت.

 

باشگاه خبرنگاران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس