چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

خبر تازه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی

تاریخ نشر :جمعه 02 دسامبر 2022 اشتراک:
قیمت حامل‌ های انرژی اخبار گوناگون
خبر جدید سازمان برنامه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی تا حدی خیال مردم را از افزایش سوخت در ماه های آینده آسوده کرد. افزایش قیمت ها این روزها زندگی بسیاری از مردم را دچار بحران کرده است.

با وجود اطمینان دادن مسئولین به مردم درباره عدم افزایش قیمت حامل‌ های انرژی در ماه های آتی اما به نظر می رسد با صحبت های رییس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور در سال اینده شاهد افزایش قیمت سوخت باشیم. خبرهای تازه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی را در پرشین وی ببینید.

قیمت حامل‌ های انرژی

رییس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کنترل مصرف انرژی از الزامات دستیابی به رشد ۸ درصدی است و اگر مصرف گاز کنترل نشود، احتمال تبدیل شدن کشور به وارد کننده گاز وجود دارد.  محمد جعفری در صد و یکمین نشست علمی تخصصی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری درباره پیامدهای اقتصادی و اجتماعی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی، پرداختن به تبصره ۱۴ قانون بودجه را مهم دانست و افزود: هم‌اکنون حدود ۸۰ میلیون نفر در کشور، یارانه دریافت می‌کنند و باید به فکر منابع این بخش عظیم باشیم.

خبر تازه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژیخبر تازه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی

وی، کنترل مصرف انرژی را از الزامات دستیابی به رشد ۸ درصدی دانست و گفت: برای مثال اگر مصرف گاز در کشور کنترل نشود، احتمال تبدیل شدن کشور به واردکننده گاز وجود دارد.

خبر جدید سازمان برنامه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی

جعفری سپس با بیان اینکه قطعا امسال تغییری در قیمت حامل‌های انرژی نخواهیم داشت، عنوان کرد: در سازمان برنامه و بودجه کشور هیچ فردی به فکر گران کردن قیمت انرژی نیست. بلکه ما معتقدیم باید کاری اساسی انجام دهیم تا مشکلات موجود را با مردم در میان بگذاریم.

قیمت حامل‌ های انرژیقیمت حامل‌ های انرژی

رییس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: مصرف بالای انرژی، ناکارآمدی سیستم‌های موجود انرژی، شرایط تورمی حاکم و صدمه‌های وارد شده به طبقه متوسط جامعه در یک دهه گذشته، از جمله این مشکلات هستند.

خبر جدید سازمان برنامه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژیخبر جدید سازمان برنامه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی

جعفری تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم قیمت انرژی را افزایش دهیم و از سوی دیگر، ادامه روند کنونی مصرف انرژی به‌شدت برای کشور آسیب‌زاست و باید برای آن فکری اساسی بشود.

فریدون عباسی درباره وضعیت تامین بنزین در سطح کشور، بیان کرد: در فصل تابستانی که گذشت به دلیل افزایش مسافرت‌ها، مصرف بنزین در سطح کشور افزایش داشته است، همچنین تعداد افرادی که با خودروهای سواری تردد می کنند افزایش داشته است. از سوی دیگر چون وسایل حمل و نقل عمومی وضعیت خوبی ندارد مردم مجبور هستند برای ترددهای درون شهری از خودروی شخصی استفاده کنند.

در برخی از مقاطع تولید داخل پاسخگوی نیاز بنزین نیست

وی در ادامه اظهار کرد: سال‌هاست که ناوگان شهری اتوبوس رانی تقویت نشده است و تعداد محدود اتوبوسی که موجود است، فرسوده است. مردم نمی توانند در ایستگاه اتوبوس منتظر بایستند تا هر یک ربع یک اتوبوس بیاید. مردم اگر بخواهند از راه آهن نیز استفاده کنند نه راحتی لازم را داشته و نه سرعت کافی را دارد. هواپیما نیز به تعداد کافی موجود نیست و پروازهای هوایی نیز با تاخیرهای متعدد انجام می شود. همه این عوامل دست به دست هم داده تا میل به مسافرت با وسیله نقلیه شخصی افزایش یابد و بالتبع مصرف بنزین افزایش یابد.

خبرآنلاین  ـ مهر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس