چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

ویدیو عجیب از پشت صحنه‌ی گزارش‌های عربی در جام جهانی قطر

تاریخ نشر :جمعه 02 دسامبر 2022 اشتراک:
پشت صحنه ی گزارش عربی فوتبال اخبار گوناگون
فوتبال ورزش پرهیجان و غیر قابل پیش بینی است که در سراسر دنیا و در میان همه اقشار طرفدار دارد. طرفداران فوتبال مایلند این بازی را با گزارش یک گزارشگر خوش صدا تماشا کنند.

گزارش های ورزشی معمولا بخش جذاب هر مسابقه ورزشی است و این روزها که شاهد برگزاری مسابقات جام جهانی در یکی از کشور های عربی هستیم گزارش های آنها نیز مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. ویدیو عجیب از پشت صحنه ی گزارش عربی فوتبال در جام جهانی قطر را در پرشین وی ببینید.

پشت صحنه ی گزارش عربی فوتبال

تاریخچه ورزش فوتبال

ورزش فوتبال از آسیا ظهورکرد و در این قارهٔ کهن آغازگردید. شواهد تاریخی نشان می‌دهد که قدمت بازی فوتبال به سدهٔ دوم و سوم پیش از میلاد در چین بازمی‌گردد. پرچم‌دار این ورزش دودمان هان بودند که به توپی چرمی پرشده از پر و مو لگد می‌زدند.

دور این توپ‌ها حدود ۴۰–۳۰ سانتی‌متر بوده‌است. این بازی چینی «تسو چو» نام‌داشت و امپراتوری هان در دوران زمامداری خود، این بازی را در سراسر چین گسترش‌داد. نوع دیگری از این ورزش حدود ۶۰۰–۵۰۰ سال بعد در ژاپن آغازگردید؛ اما هیچ مسابقهٔ رقابتی میان ژاپن و دودمان هان صورت‌نگرفت. در آن زمان، بازیکنان در دایره‌ای نسبتاً کوچک می‌ایستادند و توپ را از یک‌دیگر عبور می‌دادند.

پشت صحنه ی گزارش عربی فوتبالپشت صحنه ی گزارش عربی فوتبال

«کمری» نام ژاپنی این بازی بود و در مقایسه با فوتبال امروزی بسیار متفاوت بود. سپس فوتبال در یونان و به شکل ورزش هارپاستوم در روم نیز رواج‌پیداکرد. فوتبال در بازی‌های یونانیان و رومیان تغییرات عمده‌ای یافت؛ به‌طوری که دوتیم در یک میدان مستطیل‌شکل که خط میانی میدان نیز داشته‌است، بازی می‌کردند.

 گزارش‌های عربی در جام جهانی قطرگزارش‌های عربی در جام جهانی قطر

مردمی که هارپاستوم بازی می‌کردند، اغلب مردم خشنی بودند، به توپ لگد می‌زدند تا آن را از خط دروازه عبور دهند یا به کس دیگری پاس بدهند که وی چنین عملی انجام دهد. تیم دیگر نیز قصد متوقف‌کردن روند تیم حریف و بازپس‌گیری توپ را به هر طریق ممکن انجام می‌داد! هیچ طول و عرض خاصی برای میدان بازی درنظر گرفته نمی‌شد؛ بازیکنان شماره‌ای نداشتند و کمبود قوانین احساس می‌شد.

ورزش فوتبالورزش فوتبال

مدرن‌ترین نسخهٔ فوتبال در سدهٔ دوازدهم میلادی از انگلستان سرچشمه گرفته‌است. این بازی در انگلستان بسیار محبوب‌شد؛ اما پادشاهان هنری دوم و هنری چهارم انگلستان فوتبال را ممنوع‌کردند. آن‌ها معتقد بودند که محبوبیت فوتبال به محبوبیت ورزش‌های سنتی انگلستان مانند شمشیربازی و تیراندازی با کمان لطمه می‌زند.

تابناک ـ دانشچی

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس