شباهت عجیب فرم دانش‌آموزان به لباس زندانی ها سوژه فضای مجازی شد!

تاریخ نشر :شنبه 01 اکتبر 2022 اشتراک:
لباس فرم دانش آموزان اخبار گوناگون
مدرسه ها از شنبه 9 مهر ماه به طور رسمی باز شده اند و کودکان و نوجوانان بسیاری برای رسیدن به آینده ای درخشان مسیر سخت و البته لذت بخش دانش را آغاز نموده اند.

در همه دنیا لباس فرم مدارس مشخص است و مدارس سعی می کنند فرم هایی را پیشنهاد دهند که برای روحیه دانش آموزان در طول سال مناسب باشد . اما روز گذشته لباس فرم دانش آموزان یک مدرسه به شدت مورد تعجب کاربران مجازی قرار گرفت. شباهت عجیب فرم دانش‌آموزان به لباس زندانی ها را در پرشین وی ببینید.

لباس فرم دانش آموزان

شباهت عجیب فرم دانش‌آموزان به لباس زندانی ها سوژه فضای مجازی شد!

شباهت عجیب فرم دانش‌آموزان به لباس زندانی ها سوژه فضای مجازی شد!شباهت عجیب فرم دانش‌آموزان به لباس زندانی ها

افزایش نظم دانش‌آموزان

طرفداران لباس فرم باور دارند که این رویکرد می‌تواند باعث بهبود رفتار دانش‌آموزان در کلاس شود و روی نظم آن‌ها تاثیرگذار است. این نظر در یکی از دبیرستان‌های آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و ثابت شده است. یک تحقیق دیگر هم که در استرالیا انجام شده نشان داده است که دانش‌آموزانی که لباس مشابه می‌پوشند نظم بیشتری دارند. کلاس‌ها نیز معمولا بدون تاخیر برگزار می‌شوند.

فصل تابستان زمان مناسبی برای فراغت از تحصیل و رفع خستگی ۹ ماه آموزش برای دانش آموزان و اولیا است اما دغدغه هایی چون تهیه لباس مدارس، کتاب و ثبت نام از آغاز تعطیلات با والدین همراه است و به یکی از دغدغه های مهم زندگی آنان تبدیل شده است.

طرفداران لباس فرمفرم دانش‌آموزان

این دغدغه ها زمانی پر رنگ تر می شود که سیستم آموزشی شرایط خاصی برای آن تعریف کند و خانواده ها را مجبور به رعایت آن شوند.
تعیین لباس برای مدارس با الگوی مشخصی برای هر مدرسه، اتفاق جدیدی نیست و طی سال های گذشته در نظام آموزشی وجود داشته اما تغییر دائمی رنگ و مدل، اجبار برای تهیه هرساله آن و افزایش قیمت به صورت سالانه سبب شده تا خانواده با حساسیت بیشتری این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

این روزها خانواده ها به دلیل شرایط سخت اقتصادی مشکلات خاصی دارند و سبد مصرفی خانواده را به گونه ای مدیریت می کنند که پاسخگوی نیاز های اولویت دار اعضای خانواده باشد.
حال یکی از هزینه هایی که خانواده های دانش آموزان باید بپردازند ، تهیه لباس فرم است که متاسفانه در برخی از مدارس ، مدیران از الزامی بودن تهیه این لباس سخن می گویند در حالی که طبق قانون اجباری در این زمینه وجود ندارد.
در گذشته بنا بر دلایلی چون وجود فرهنگ قناعت، تعداد زیاد فرزندان، سطح اقتصادی خانواده ها و نگاه ساده به زندگی، گاه دیده می شد که فرم دانش‌آموزان خود را بیش از یک سال و شاید سه تاچهارسال می پوشیدند اما امروز لباس  دانش آموزان هر سال تغییر می کند یا بهتر است بگوئیم لباس فرم هر مدرسه در هر سال تحصیلی بر اساس پایه دانش آموزان دستخوش تغییر می شود.

اینستاگرام ـ دیجی استایل

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس