چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ملکه زیبایی جنجالی که همه به انتخاب او اعتراض کردند

تاریخ نشر :جمعه 29 سپتامبر 2023 اشتراک:
ملکه زیبایی جنجالی اخبار گوناگون
انتخاب یک ملکه زیبایی جنجالی در یکی از کشورهای آفریقایی تبدیل به سوژه پر بحث شبکه های اجتماعی شد و بسیاری از مردم آن کشور نسبت به انتخاب او اعتراض کرده و ناراضی هستند.

چندی پیش رقابت های ملکه زیبایی پس از یک وقفه ۲۲ ساله در کشور آفریقایی زیمبابوه برگزار شد و خانمی به نام بروک براک- جکسون تاج ملکه زیبایی را به سر گذاشت ولی نتیجه انتخاب ملکه زیبایی جنجالی در زیمبابوه تبدیل به سوژه پربحث در شبکه اجتماعی شد.

ملکه زیبایی جنجالی در کشور افریقایی

برنده شدن بروک، مدل ۲۱ ساله که متولد و بزرگ شده کشور زیمبابوه است، به گزارش پرشین وی واکنش های مختلفی را از سوی کاربران شبکه اجتماعی به دنبال داشت و بسیاری نسبت به انتخاب این دختر اعتراض کردند.

منتقدان می پرسیدند چرا براک – جکسون که یک زن سفید پوست است باید به عنوان نماینده یک کشور آفریقایی انتخاب شود. آنها همچنین به حضور چندین شرکت کننده زن سیاه پوست در این رویداد اشاره کرده و اظهار داشتند در کشوری که اکثر جمعیت آن را سیاه پوستان تشکیل می دهند در نهایت فردی به دلیل سفید پوست بودن، انتخاب شده است.

ملکه زیبایی جنجالیبروک براک جکسون ملکه زیبایی جنجالی

یکی از کاربران با به اشتراک گذاشتن عکسی از پائولا شوگارت، مدیر سازمان رقابت های ملکه زیبایی که ۲۲ سال است این سمت را به عهده دارد اظهار داشت سیستم این رقابت ها در برابر شرکت کننده های سیاه پوست نقص دارد چرا که یک زن سفید پوست رئیس برگزاری این رقابت هاست.

این کاربر نوشت: “این رئیس سازمان ملکه زیبایی (Miss Universe) است. حالا به من بگویید چرا باید به این رویداد و کسی که انتخاب می کنند، اهمیت بدهم. اگر دنیا را درک می کنید، پس درک می کنید چطور این سازمان اداره می شود! این انتخاب من برای ملکه زیبایی زیمبابوه نیست….”

مسابقه های میس یونیورسشرکت کننده های سیاه پوست در رقابت های ملکه زیبایی زیمبابوه

واکنش کاربران شبکه اجتماعی به انتخاب زن سفید پوست

و یا کاربر دیگری در تویئتر درباره این ملکه زیبایی جنجالی نوشت: “با وجود این همه زن رنگین پوست زیبا، به من می گویید یک زن اروپایی برنده رقابت های سیاه پوستان شده است؟”

و یا شخص دیگری در اینستاگرام نوشت: “من این رویداد را اصلا حمایت نمی کنم و اینجا نیامدم با کسی بحث کنم. مردم سیاه پوست باید یاد بگیرند به خود عشق بورزند، به خود احترام بگذارند و از فرستادن یک دختر سفید پوست به عنوان نماینده زیمبابوه دست بردارند!”

بروک براک جکسونزن اروپایی الاصل برنده ملکه زیبایی در کشور افریقایی

و این تنها نمونه های اندکی از اظهار نظرات کاربران نسبت به انتخاب یک زن سفید پوست به عنوان ملکه زیبایی یک کشور سیاه پوست بود.

رقابت های ملکه زیبایی زیمبابوه یکی از رویدادهای مقدماتی این کشور است که به گزارش پرشین وی در آن یک نفر به عنوان نمایندگی از این کشور انتخاب می شود و در آن زنانی از ۱۰ استان مختلف کشور زیمبابوه و اتباع ساکن در این کشور شرکت می کنند.

ملکه زیبایی جنجالیبروک مدل ۲۱ ساله

بروک ملکه زیبایی جنجالی در واقع دومین زن سفید پوستی است که امسال تاج ملکه زیبایی یک کشور آفریقایی را بر سر می گذارد ولی از آنجا که کشور زیمبابوه عمیقا دچار تقسیمات نژادی و اصلاحات ارضی و متعاقب آن مهاجرت سفید پوستان به آنجا شده ، بنابراین انتخاب یک زن سفید پوست جنجالی تر و بحث برانگیزتر از کشورهای دیگر است.

برای برخی دیگر نیز صرفا عجیب بود که از بین ۲۵ شرکت کننده، بروک براک جکسون به عنوان برنده انتخاب شد، که تنها سفید پوست در بین آنها محسوب می شد.

تهیه و ترجمه: گروه خبر پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: yahoo، odditycentral

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس