رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شد

تاریخ نشر :چهارشنبه 05 اکتبر 2022 اشتراک:
رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شد اخبار گوناگون
این روزها فضای کشور تا حدی ملتهب است رویا رویی برخی افراد و ماموران فضای نامطلوبی به چهره کشور بخشیده است که باعث شده است کشورمان ایران روهای تلخی را سپری کند.

عادت کرده‌ایم تا پلیس می‌بینیم رو به بچه‌های کوچک‌مان می‌کنیم و می‌گوییم:« نگاه کن اگر اذیت بکنی به آقا پلیسِ می‌گما.»‌ اصلا هم متوجه نمی‌شویم که با این‌کار چقدر بچه‌هایمان را نسبت به پلیس یعنی به امن‌ترین فرد جامعه بی‌اعتماد می‌کنیم. حالا شاید این جمله اشتباه تا وقتی فرزندان‌مان کوچک‌اند به کارمان بیاید که دست از پا خطا نکنند اما بزرگ‌تر که بشوند آنها را مقابل پلیس قرار می‌دهد , مانند انچه این روزها دیدیم.  تصویر جالب مامور یگان ویژه و کودک کار را در پرشین وی ببینید.

مامور یگان ویژه و کودک کار

عکسی از یک نیروی یگان ویژه به همراه یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران در فضای‌ مجازی منتشر شد که بازخورد گسترده‌ای داشت.

رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شدرفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شد

عکس خاص دو نفره دختر دهه نودی با مامور یگان‌ ویژه!

عکسی از یک نیروی یگان ویژه در فضای‌ مجازی منتشر شد که بازخورد گسترده‌ای در فضای مجازی داشت؛ در این عکس خاص، مامور یگان‌ویژه درحال صحبت با یک کودک‌کار دهه نودی است و با خوش‌رویی با این دختر خوش‌وبش می‌کند.

در این عکس مأمور یگان ویژه مشغول صحبت با یک کودک کار است؛ این مأمور در مورد این عکس می‌گوید: «سعی داشتم تا با این کودک ارتباط صمیمی برقرار کنم تا از شرایط موجود نترسد و بداند ما برای تأمین امنیت خانواده‌ها به میدان آمده‌ایم.»

این مأمور یگان ویژه در ادامه گفت: «یگان‌های ویژه با اشرار و اغتشاشگران قاطع و جدی برخورد می‌کنند اما با خانواده‌ها و کودکان مهربان هستند و در مشکلات از آنها حمایت می‌کنند.»

همین اغتشاشات اخیر را ببنید چقدر به پلیس بی‌احترامی شد! چقدر توهین و ناسزا به این حافظان امنیت داده شد! موضوع این است که اصلا چرا باید از پلیس برای بچه‌های مان غول بی‌سر و پا بسازیم اتفاقا باید یادشان بدهیم امن ترین فردی که در جامعه می‌توانند به او تکیه کنند و دلخوش به بودنش باشد همین پلیس عزیز است! پیشنهاد می‌کنم همین حالا تلفن همراهتان را بردارید و این عکس را به فرزندانتان نشان دهید! تصویر خنده‌های هم‌صحبتی و خوش‌وبش یک مامور یگان ویژه با کودک کار! ماموری که می‌گوید:«‌سعی داشتم با او ارتباط صمیمی ایجاد کنم تا از شرایط موجود نترسد و بداند ما برای تامین امنیت او و مردم اینجاییم! بداند پلیس اگر با اغتشاشگران قاطع و جدی برخورد می‌کند با مردم مهربان است!»‌

کودک کار کیست؟

کودک کار به کودکی اطلاق می شود که به واسطه فقر، مشکلات اقتصادی ، فرهنگی یا توسط باند و مافیا به مدت طولانی ومستمر به کار گرفته می‌شود. کودکان کار معمولا در معرض آسیب های جسمی، روحی، روانی و اجتماعی قرار دارند. از تحصیل محروم هستند و به نیازهای کودکی آنان توجهی نمی شود. همچنین خطرات زیادی آن ها را تهدید می‌کند.

مامور یگان ویژه و کودک کارمامور یگان ویژه

دنیایی که می‌توانست تنها به کمک‌های ساده‌ی کودکانه کودکان کار، در محیط امن خانواده محدود شود، از کودک کار، کارهای سختی طلب می‌کند که هرگز در تاب و توان دست‌های کودکانه‌شان نیست. کارهایی دشوار، با پرداخت‌هایی ناچیز، که در مقابل، کودکی‌شان را از آن‌ها می‌دزدد و به رشد جسمی و ذهنی آن‌ها، آسیب می‌رساند.

رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شدکودک کار

کار کودک در درجات مختلف در طول تاریخ وجود داشت اما با آغاز سوادآموزی همگانی و تغییراتی که در شرایط کار طی صنعتی شدن به وجود آمد و ظهور مفاهیم حقوق کارگر و حقوق کودکان مورد نقد و بحث عمومی قرار گرفت. کار کودکان همچنان در جاهایی که سن ترک مدرسه پایین است شیوع دارد.

همشهری انلاین ـ اینستاگرام ـ مهر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس