عکس کمتر دیده شده از مراسم ازدواج نیوشا ضیغمی

تاریخ نشر :دوشنبه 14 نوامبر 2022 اشتراک:
میکاب عروس نیوشا ضیغمی اخبار گوناگون
نیوشا ضیغمی از جمله بازیگران شناخته شده ایرانی است که در فیلم ها و چند سریال بازی کرده است. او از جمله هنرمندانی است که معمولا حواشی زیادی پیرامون زندگی شخصی اش است و بارها شایعه جدایی اش رسانه ای شده است.

بازیگر پرتقال خونی که به واسطه این فیلم سینمایی با همسرش اشنا شد مراسم ازدواج بسیار ساده ای داشت. نیوشا ضیغمی چند سالی است با همسرش ارش پولاد خان که از تجار نقره است ازدواج کرده است و دختر خردسالی به نام لنا دارد. مراسم ازدواج نیوشا ضیغمی را در پرشین وی ببینید.

مراسم ازدواج نیوشا ضیغمی

عکس کمتر دیده شده از مراسم ازدواج نیوشا ضیغمیعکس کمتر دیده شده از مراسم ازدواج نیوشا ضیغمی

آداب و رسوم مراسم عقد

یکی از اصلی ترین آداب ازدواج در ایران برگزاری مراسم عقدکنون می باشد. رسومات در برگزاری مراسم عقد بسیار متنوع هستند. برخی ها مراسم عقد را در خانه خود برگزار می کنند و جشن می گیرند و سپس آن را در محضر ثبت رسمی می کنند. برخی دیگر نیز مراسم خود را در محضر برگزار می کنند. در اکثر نقاط ایران برگزاری مراسم عقدکنون و هزینه های آن به عهده خانواده عروس می باشد.

مراسم ازدواج نیوشا ضیغمینیوشا ضیغمی و همسرش ارش پولاد خان

معمولا بین مراسم عقد و عروسی فاصله زیادی می افتد. این فاصله ممکن است چندین سال باشد. در این مدت خانواده عروس فرصت دارد تا جهیزیه عروسی را تهیه کند و خانواده داماد نیز خودشان را برای تامین مخارج جشن عروسی و تهیه خانه مهیا کنند. رسم ازدواج در ایران این است که دختر و پسر مدتی نامزد یکدیگر باشند تا با هم آشنایی بیشتری پیدا کنند زیرا اگر به مشکلی بر بخورند بهتر است همین زمان از یکدیگر جدا شوند و مراسم عروسی برگزار نشود.

آداب و رسوم مراسم عقدآداب و رسوم مراسم عقد

البته رسم است در این فاصله در اعیاد کوچک عروس و داماد به یکدیگر کادو می دهند ولی دیگر فامیل های طرفین دعوت نمی شوند.

آداب و رسوم مراسم عروسی

و اما می رسیم به اصلی ترین جشن که همان جشن عروسی می باشد. فرهنگ ازدواج در ایران بسیار متنوع است به طوری که در برخی از نقاط دو روستا و یا شهر نزدیک به هم نیز مراسم عروسی را بسیار متفاوت برگزار می کنند. قدیم ها مراسم عروسی در خانواده دختر و یا پسر بسته به اینکه کدام خانه برای پذیرایی از مهمان مناسب تر بود برگزار می شد. اما امروزه با توجه به ایجاد تالارهایی مخصوص برگزاری مراسمات عروسی، مراسمات عروسی در این تالارها برگزار می شوند.

نیوشا ضیغمینیوشا ضیغمی با لباس عروس

این مراسم از غروب یک روز تا پایان شب ادامه دارد. اما هنوز هم در برخی از روستاها از صبح یک روز شروع به جشن گرفتن می کنند.

ماه عسل

به مسافرتی که زن و شوهر دو نفری بعد از ازدواج با یکدیگر می روند ماه عسل می گویند. این مسافرت معمولا با چند روز فاصله از مراسم عروسی می باشد. خوب است بدانید که ماه عسل تنها در آداب و رسوم ازدواج در ایران وجود ندارد و در کشورهای اروپایی و امریکا نیز به همین نام شناخته می شود.

به طور قطع نمی توان گفت که تمام این مراسماتی که نام برده شد در تمامی فرهنگ ها و شهرها اجرا می شوند. بلکه برخی ها مراسمات خاص خودشان را دارند. ما در این مقاله سعی کردیم چیز هایی که عمومیت بیشتری داشته اند را برای شما بیاوریم.

اینستاگرام ـ آویژه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخباربیشتر >
فرادرس