جزئیات انفجار مهیب انتحاری یک زن در خیابان استقلال استانبول

تاریخ نشر :دوشنبه 14 نوامبر 2022 اشتراک:
انفجار در تقسیم استانبول اخبار گوناگون
حملات تروریستی در کشور های حوزه خاورمیانه در چند سال اخیر ادامه داشته است و مردم این کشور ها بارها توسط تروریست ها به خاک و خون کشیده شده اند و خانواده های زیادی عزادار شده اند.

شب گذشته رسانه های ترک خبر از انفجار مهیبی در خیابان استقلال استانبول دادند که باعث کشته شدن و زخمی شدن تعدادی از عابران این خیابان شده است. در حال حاضر این خیابان توسط پلیس بسته شده است. جزئیات انفجار در تقسیم استانبول توسط یک زن را در پرشین وی ببینید.

انفجار در تقسیم استانبول

در پی وقوع انفجار تروریستی در خیابان استقلال در مرکز استانبول ترکیه، شش تن کشته و ۵۳ تن زخمی شدند.

لحظه انفجار مهیب در میدان تقسیم استانبول

اولین تصاویر از عامل انتحاری انفجار استانبول

رسانه‌های ترکیه تصویر زنی که گفته می‌شود عامل بمب‌گذاری در میدان تقسیم استانبول بوده است را منتشر کردند. اردوغان رئیس جمهور ترکیه هم یک زن را عامل بمب گذاری معرفی کرده است. منابع ترکی مدعی شدند: جیان توسون تـروریسـتی است که مسئول بمب گذاری امروز در خیابان استقلال استانبول بوده است.

اولین تصاویر از عامل انتحاری انفجار استانبولاولین تصاویر از عامل انتحاری انفجار استانبول

رسانه‌های ترکیه‌ای می‌گویند پلیس به‌دلیل احتمال وقوع دومین انفجار، منطقه را تخلیه کرده، خیابان استقلال را بسته و یک دایره امنیتی در اطراف میدان تقسیم ایجاد کرده است. دلیل انفجار هنوز مشخص نشده است.

محل انفجار در استانبول

استاندار استانبول در توییتی اعلام کرد در پی انفجار در مرکز این شهر، شماری کشته و زخمی شده‌اند. اسپوتنیک گزارش داد یک منبع به این خبرگزاری گفت ماموران اجرای قانون انفجار در مرکز استانبول را حمله تروریستی احتمالی می‌دانند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات محلی، ویدئوهای منتشر شده و گزارش‌های رسانه‌ای گزارش داد انفجار در مرکز یک پیاده‌راه شلوغ در مرکز استانبول دستکم یک کشته و تعدادی زخمی برجا گذاشته است. برخی گزارش‌های تایید نشده هم از کشته شدن چهار نفر بر اثر این انفجار که خبرگزاری آناتولی علت آن را همچنان نامشخص اعلام کرده، خبر داده‌اند.

تصاویری که رسانه‌های ترکیه از لحظه وقوع انفجار منتشر کردند

تصاویری که رسانه‌های ترکیه از لحظه وقوع انفجار منتشر کردندتصاویری که رسانه‌های ترکیه از لحظه وقوع انفجار منتشر کردند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مقام‌های ترکیه پخش رسانه‌ای اخبار مربوط به انفجار در استانبول را موقتاً ممنوع اعلام کردند.

استاندار استانبول در خبری تکمیلی اعلام کرد در پی انفجار در منطقه میدان تقسیم در مرکز این شهر چهار نفر کشته و ۳۸ نفر زخمی شده‌اند. رسانه‌های ترکیه به نقل از دادستانی استانبول از آغاز تحقیقات درباره انفجار در میدان تقسیم خبر دادند. واکنش اردوغان به انفجار استانبول: یک زن در انفجار دست دارد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در اولین واکنش به انفجار در خیابان تقسیم استانبول با وعده مجازات عاملین، گفت که تروریست‌ها در ترکیه به اهداف خود نخواهند رسید. به نقل از شبکه الجزیره، اردوغان گفت: عاملان بمب گذاری را شناسایی خواهیم کرد و مجازات خواهند شد.

وی تاکید کرد که تلاش برای تسخیر ترکیه و ملت آن از طریق تروریسم، مانند گذشته به هدف خود نخواهد رسید. وی شمار کشته‌ها را ۶ نفر و تعداد زخمی‌های این انفجار را ۵۳ نفر اعلام کرد. اردوغان اظهار داشت: عناصری که تلاش می‌کنند دولت ترکیه را تضعیف کنند به جاه طلبی‌های خود نخواهند رسید.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: ما معتقدیم بمب گذاری در منطقه تقسیم تروریستی است و یک زن در آن دست دارد، اما همچنان در حال بررسی موضوع هستیم.

تصویری از زن متهم عملیات تروریستی ترکیه

تصویری از زن متهم عملیات تروریستی ترکیهتصویری از زن متهم عملیات تروریستی ترکیه

محدودیت شبکه‌های اجتماعی در ترکیه در پی انفجار در استانبول

منابع خبری از اعمال محدودیت‌هایی در این کشور بر رسانه‌های اجتماعی در پی وقوع انفجار امروز در استانبول خبر می‌دهند. به نقل از هابر تُرک، منابع خبری در ترکیه از کُند شدن سرعت رسانه‌های اجتماعی در این کشور در پی وقوع حادثه انفجار در استانبول خبر می‌دهند.

بر اساس اعلام این رسانه، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و یوتیوب با محدودیت‌هایی مواجه شده اند. اکثر کاربران در ترکیه از سرعت پایین رسانه‌ها یاجتماعی در این کشور گلایه دارند و این سئوال را دارند که چرا این رسانه‌ها با محدودیت مواجه شده اند. به گزارش اسپوتنیک، مقامات ترکیه، شبکه‌های تلویزیونی را از پخش زنده از محل انفجار در استانبول منع کردند

پارسینه ـ مهر  _ خبر انلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس