پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

ویدیو دیدنی از موتور سواری حرفه ایی مریم مومن در خیابان

تاریخ نشر :دوشنبه 28 نوامبر 2022 اشتراک:
موتور سواری مریم مومن اخبار گوناگون
در فرهنگ کشور ما برخی تابو هایی وجود دارد که دلایل منطقی پشت انها نیست و به دلیل نوع نگرشی که به زنان در جامعه وجود دارد استفاده از برخی وسایل برای زنان در جامعه دید جالبی ندارد.

خانم ها در کشور ما اجازه گرفتن گواهینامه موتور سواری ندارند و از نظر عرفی سوار شدن زنان بر روی موتور سیکلت وجه چندان جالبی ندارد و در قانون هم اجازه راندن موتور به زنان داده نشده است. با این حال برخی هنرمندان همواره سعی کرده اند برخی نباید ها را بشکنند. موتور سواری مریم مومن را در پرشین وی ببینید.

موتور سواری مریم مومن

https://film.persianv.com/embed/19337[/perv]

موتور سواری بانوان

نیمی از جمعیت جوامع زنان هستند. اقتضائات زمانه به سمتی رفته است که تنها مردان مسئول اداره زندگی نیستند. امروزه زنان پابه‌پای مردان مسئولیت دارند و علاوه‌بر کارهای خانه به رتق و فتق امور بیرون از منزل نیز مشغولند.

بخشی از کارهای روزمره را نمی‌توان با وسایل نقلیه عمومی انجام داد. از طرف دیگر قیمت خودرو به حدی افزایش یافته که خرید آن برای قشر متوسط خیلی سخت شده‌است. از این‌رو استفاده از وسیله نقلیه همچون موتور سیکلت در انجام کارهای روزمره برای بانوان ضرورت دارد.

 موتور سواری حرفه ایی مریم مومن در خیابانموتور سواری حرفه ایی مریم مومن در خیابان

در طول چند سال اخیر زنان زیادی برای گرفتن گواهینامه موتور اقدام کرده‌اند اما همگی به در بسته خورده‌اند. پلیس راهور، مرجع مسئول در زمینه صدور گواهینامه وسایل نقلیه است. این مرجع با استناد به یک تبصره غیر شفاف قانونی از صدور گواهینامه برای بانوان اجتناب می‌کند. موتور سواری زنان و تصمیم‌گیری نهایی برای آن از جمله موضوعاتی است که همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

ضعف قانون در موضوع موتور سواری زنان

در تاریخ مهر ماه سال ۱۴۰۰، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به چرایی عدم صدور گواهینامه موتور سیکلت برای بانوان اظهار داشت:

«برای ما زن و مرد فرقی نمی‌کند، ما طبق قانون رفتار می‌کنیم و سلیقه شخصی را در این کار دخیل نمی‌کنیم.»

موتور سواری بانوانموتور سواری بانوان

به نظر می‌رسد دخالت مستقیم مجلس شورای اسلامی در این مسئله به حل آن کمک می‌کند.

موتور سواری بانوان در شرع

برخی از صاحب‌نظران، دلایل شرعی را علت اصلی ممنوعیت موتور سواری بانوان در ایران می‌دانند. اگر به وقایع تاریخی زمان پیامبر صلی‌الله‌علیه و حضرت علی علیه‌السلام رجوع کنید، موارد نقض این نظر را می‌یابید. مثلا: در جنگ جمل بعد از شکست ام المومنین عایشه، امام علی ایشان را با ۴۰ سوارکار زن به مدینه فرستادند. مثال‌هایی از این دست در تاریخ اسلام کم نیستند. مطالعه این وقایع این پرسش را ایجاد می‌کند که: اگر سواری یا بر زین نشستن برای بانوان حرام بوده‌است، افرادی شبیه این ۴۰ زن چرا اسب‌سواری می‌کردند؟ تناقض‌های این‌چنینی در نظرات برخی از متشرعان در زمینه حقوق بانوان کم نیست.

موتور سواری بانوان در شرعموتور سواری بانوان در شرع

عده‌ای هم دلایل زیر را در ممنوعیت موتور سواری بانوان بی تاثیر نمی‌دانند:

سوار شدن بر زین اقتضائاتی دارد که مانع از حجاب کامل زنان می‌شود.
سوار شدن بر زین، جلب توجه نامحرم را به دنبال دارد.

اینستاگرام ـ بیمه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس