چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

نصب سنگ مزار ارشیا پسر نسرین مقانلو بعد چهلم

تاریخ نشر :جمعه 02 دسامبر 2022 اشتراک:
نصب سنگ مزار ارشیا خلیلیان اخبار گوناگون
مرگ یکی از تلخ ترین واقعیت های زندگی افراد است در کشور ما بعد از مرگ عزیزان چند مراسم انجام می شود و نهایتا در روز چهلم سنگ قبری بر روی مزار متوفی قرار می گیرد که جملات و اشعار مخصوصی دارد.

حادثه تلخ از دست دادن فرزند یکی از رنج آور ترین حوادث زندگی هر زنی می تواند باشد . بانوی هنرمند سریال ها و فیلمهای سینمایی این روزها داغدار پسر جوانش است و  هنوز هم نمی تواند مرگ او را باور کند. نصب سنگ مزار ارشیا خلیلیان بعد چهلم را در پرشین وی ببینید.

نصب سنگ مزار ارشیا خلیلیان

خانم مقانلو نوشت :

پسرم ارشیا جان مادر منزل نو مبارک. چگونه باور کنم عزیزترینم سهم خاک شده، تحمل جای خالیت خیلی “درد “دارد حسرت همیشگی من…. صورت آرزوهایم کبود است عجب دست سنگینی داشت دست سرنوشت من….. . خدا به همه مادران داغدار سرزمینم صبر بده.

چرا برخی والدین مدام به مرگ فرزندشان فکر می‌کنند؟

یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه مادران بیشتر از پدران دچار ترس از دست دادن فرزند می‌شوند، می‌گوید: متخصصان حوزه روانشناسی بر این باورند که اضطراب مرگ همراه یا جایگزین اختلالات روانی مانند افسردگی، وسواس، هراس یا اختلال اضطراب فراگیر بروز می‌یابد، در این حالات ترس از دست دادن فرزند، فرصت زندگی شاد همراه فرزندان را از والدین سلب کرده و می‌تواند آن را تبدیل به واقعیت کند.

درباره اختلال اضطراب فراگیر در زمینه ترس از دست دادن فرزند معتقد است: والدینی که ترس از دست دادن آنها به شکل اختلال اضطراب فراگیر بروز می‌یابد، اضطراب و نگرانی مفرطی نسبت به بروز برخی رویدادها و فعالیت‌های مربوط به فرزند خود دارند که کنترل نگرانی و اضطراب آنها بسیار دشوار است، آنها به طور مداوم نگران سلامتی فرزندان خود هستند و گاهی در ذهنشان افکار مربوط به رویدادهای ناگوار برای فرزندشان دارند، این نگرانی‌ها که اغلب بسیار برجسته و گسترده است، مزاحمت قابل ملاحظه‌ای برای کارکرد روانی و اجتماعی خود و فرزندشان ایجاد می‌کنند؛

آنها دائم دلشوره دارند، عصبی هستند و خستگی‌پذیری در آنها افزایش چشمگیر دارد، تمرکز آنها به هم می‌ریزد، احساس تهی شدن ذهنی دارند، تحریک‌پذیر هستند، تنش‌های ماهیچه‌ای را تجربه می‌کنند و دچار اختلالات خواب شدید هستند.

نصب سنگ مزار ارشیا خلیلیانمزار ارشیا خلیلیان

به گفته وی، در حالت دوم نیز مادران به دلیل ترس زیاد ناشی از، از دست دادن فرزند به حالت بی‌تفاوتی می‌رسند و این ترس به قدری شدید است که آنها از هرگونه تماس احساسی، صمیمی و نزدیک با فرزند خود دوری کرده و بی‌تفاوتی را جایگزین حس ترس خود می‌کنند. از آنجایی که این ترس‌ها به فرزندان منتقل می‌شود، نیاز است والدینی که دچار این ترس‌ها و نشانه‌ها هستند به سرعت با مشاوران متخصص ارتباط برقرار کنند تا قبل از حاد شدن موضوع آن را برطرف کنند.

نصب سنگ مزار ارشیا خلیلیانقبر ارشیا خلیلیان

در گونهای دیگر از درمان روان تحلیل گران به فرد کمک می‌کنند ترسهای خود را کشف کند. در این فرایند فرد تصمیم می‌گیرد با ترسهای دوران کودکی خود مواجه شود و آنها را بهبود بخشد که این روش درمانی بسیار طولانی است. در درمان شناختی و رفتاری بر روی رفتار، افکار و هیجانات فرد کار می‌شود تا فرد بتواند به طور مثبت‌تری به افکار خود نگاه و آن را برطرف کند.

گشت ارشاد به سنگ قبرهای بهشت زهرا رسیدسنگ قبرهای بهشت زهرا

ایسنا ـ همشهری انلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس